HC Stadion Vrchlabí – Mám hlad po úspěchu, říká brankář Abrahám. Inspiruje ho Nadal
Rozhovory

Mám hlad po úspěchu, říká brankář Abrahám. Inspiruje ho Nadal

16.08.2017
Kateřina Havlíčková

Martin Abrahám je brankář, který má v nadcházející sezoně bojovat o pozici jedničky. Bude se podílet na trénování malých vrchlabských brankářských nadějí.Také nám dovolil nakouknout pod pokličku jeho soukromí.

Jak zatím trávíte léto?
Především dělám hodně sportovních aktivit,hraji golf, fotbal,a tenis, chodím na inline brusle a také rád chodím na kolo. Když je příznivé počasí jedu, s kamarády na koupaliště.

Jak probíhala suchá letní příprava? Liší se váš golmanský trénink něčím?
Měli jsme 3x v týdnu tréninky a poté jsme převážně trénovali individuálně. Letos jsme se na sezónu hodně připravovali. Měl jsem také samostatné tréninky s Vráťou Vajnerem. Společně se budeme podílet na trénovaní malých kluků vrchlabských brankářských nadějí. Spolupráce bude dlouhodobá. Golmanský trénink se určitě něčím liší. Hodně pracujeme s míčkama a medicinbalem, zlepšujeme reakci, děláme balanční cviky, chodíme na trampolíny.

Jak byste zhodnotil loňskou sezónu?
Kladná úplně nebyla, čekal jsem od toho víc. Kolektivní výsledek byl vcelku slušný, škoda vyřazení s HC Kobrou Praha, kde jsme mohli postoupit. Parta byla skvělá, doufám že letošní parta bude podobná té loňské a že tato sezóna bude o něco lepší než předchozí

Pan Jakubec vás chválil v rozhovoru, že jste talentovaný hráč a že se budete prát o pozici jedničky. Cítíte se na to? Jak velkou máte motivaci?
Děkuji za lichotku, doufám, že splním očekávání manažera a dalších lidí, co ve mně věří. Myslím si, že na to mám. Po psychické stránce bych to měl zvládnout. Motivaci mám velkou, baví mě to a svou pílí mě inspiruje Rafael Nadal. (smích) Kromě toho mě také inspiruje hokejista Roberto Luongo a další profesionální sportovci.

Jak jste trávil své volno?
Na dovolené jsem byl s klukama na Kypru. Jeli jsme si odpočinout a načerpat energii na sezónu. Hodně hraji golf, tenis i fotbal. A chodím s klukama na pivo (smích).

Jak jste se dostal ke golfu? Máte nějaký velký golfový úspěch?
Ke golfu jsem se dostal před čtyřmi lety sám, chodil jsem na driving (pozn.). Poté mě to chytlo a začal jsem golfu hodně věnovat. Teď hraji za Golf club Prosečné ,už mám i skvělou partu, se kterou chodím často hrát, někdy tam jsem 3-4 x do týdne. Pár turnajů jsem vyhrál. Velký golfový úspěch je postup do druhé ligy, s tím jsem spokojený.

Když odhlédneme od hokeje, máte stálou práci?
Svoji stálou práci mám už 3 roky. Pracuji ve firmě HST TECHNOLOGIC, prodávám svářečky a podobné věci. Dělám obchodníka pro tuto firmu. S touto prací jsem spokojen a zatím bych nic neměnil.

Co jste vystudoval? Jak jste se dostal k této práci?
Vystudoval jsem Bezpečnostně právní činnost v Malých Svatoňovicích. Jsem sportovní typ, dělal jsem judo, karate a gymnastiku. Hned po ukončení střední školy jsem dostal nabídku od Jirky Jakubce,abych mohl zvládat i hokej. Tak jsem začal dělat v HST TECHNOLOGIC a hrát za Vrchlabí.

Jaké jsou teď vaše celkové plány do budoucna?
Určitě bych se chtěl vyvíjet jak v práci tak v hokeji. Po hokejové stránce bych chtěl být číslo jedna, doufám, že se se mi to podaří. A co se týče práce, doufám v kariérní růst. Můj sen je postavit si rodinný dům, kde budu trávit svůj volný čas s budoucí rodinou. Chtěl bych se podívat do zahraničí, konkrétně na Bali a Maledivy.

Jaký je váš životní cíl?
Hlavně být zdravý, být šťastný a užívat si života. Chtěl bych vyhrávat co nejvíce zápasů jak na ledě tak v životě, jsem soutěživý typ a nerad prohrávám.