HC Stadion Vrchlabí – Nová posila – do Vrchlabí přichází zkušený David Pojkar
A Team

Nová posila – do Vrchlabí přichází zkušený David Pojkar

07.08.2017
Redakce

Ve Vrchlabí pomalu ale jistě krystalizuje soupiska na novou sezonu. Zatímco v brance a útoku se oproti posledním informacím nic nemění, velké věci se dějí v obranných řadách. Pod Krkonoše totiž míří ostřílený bek David Pojkar s bohatými extraligovými zkušenostmi nebo nadějný Václav Beran.

Definitivně se naopak loučí Martin Klement. Ten se rozhodl ukončit působení ve Vrchlabí a hrát bude už jenom krajský přebor za Chrudim. „Měl vždy naprosto stoprocentní přístup a chci mu tímto poděkovat za celé jeho působení v našem týmu. Uměl nám připravit nejednu horkou chvilku, ale stálo to za to,“ řekl ke Klementově odchodu sportovní manažer Jiří Jakubec. Rozlučka s dlouholetým bekem Vrchlabí proběhne 5. září, kdy se Klement vrátí na vrchlabský led v rámci přípravného zápasu své Chrudimi.

Náhradu našel Stadion skutečně zvučnou – do Vrchlabí totiž míří David Pojkar – juniorský mistr světa z roku 2000 a mistr české extraligy se Slavií (2003). Právě na Slavii Pojkar hokejově vyrostl, později hrál extraligu i za Litvínov nebo Ústní nad Labem.

„Je to obránce s mnoha extraligovými zkušenostmi a moc jsme o něj stáli. Je sice zaměstnán v Praze, ale má velký zájem u nás působit. Dlouho jsme neměli možnost pracovat s takto zkušeným obráncem a věřím, že to bude opravdová posila do našich řad,“ řekl Jiří Jakubec k čerstvé akvizici, která naposledy hrála hokej ve Švýcarsku.

Na zkoušku by měl navíc do Vrchlabí dorazit Václav Beran, mladý a perspektivní obránce se zkušenostmi z juniorské extraligy a ze zámoří.

Vrchlabí dále jedná s dalšími šesti hráči. „Ti všichni jsou nyní na try-outech ve vyšších soutěžích a uvidíme, která jména z toho vypadnou. Předpokládáme, že definitivní sestava obrany bude známá až v polovině srpna,“ řekl Jiří Jakubec.

V A-týmu došlo pro letošní sezónu i k drobné změně v realizačním týmu. Na postu asistentů Petra Hlaváče zůstává Radek Svoboda, Petra Fialu ale vystřídá Petr Srnský – vrchlabský odchovanec a zkušený trenér.