HC Stadion Vrchlabí – Dominik Novák: S Vrchlabím jsem se poprvé potkal na Hvězdě Praha
Rozhovory

Dominik Novák: S Vrchlabím jsem se poprvé potkal na Hvězdě Praha

05.10.2016
Jana Poskerová

Dominik Novák patří k novým tvářím, které v sezóně 2016/2017 oblékají dres HC Stadion Vrchlabí. V současné době má z pěti zápasů tři body a zároveň nejvíc trestných minut, které nasbíral hlavně v zápase proti Jablonci. Díky jeho vizáži si ho fanoušci na ledě určitě nespletou.

Dominiku, studuješ na Karlově univerzitě fakultu tělesné výchovy a sportu, jakému oboru přesně se věnuješ?

Vybral jsem si zaměření na lední hokej, jsem nyní v posledním ročníku. S ukončením školy a získáním titulu Mgr. budu mít zároveň nejvyšší trenérskou licenci „A“. Tady ve Vrchlabí jsem se zapojil do projektu bruslení školek, když je potřeba zaskakuji i na trénincích mládeže. Zároveň dělám pro starší a mladší žáky a 4.třídu tréninky na suchu, které jsou zaměřeny na silovou přípravu. Kluci musí trochu posilovat, aby vydrželi tempo.

Skloubit tréninky a zápasy se studiem v Praze bude asi trochu náročné, nebo?

To ještě nevím, semestr teprve začne. Uvidím, jak to budu všechno stíhat, možná zažádám o individuální plán, nebo přejdu na dálkové studium. S klubem jsem dohodnutý, že mi umožní jezdit na zkoušky a přednášky i třeba v rámci vynechání nějakého tréninku. Školu chci určitě dokončit.

Poslední sezóny jsi působil na Kobře, v klubu s prvoligovými ambicemi, proč ses rozhodl odejít do Vrchlabí?

Dostal jsem nabídku od Jirky Jakubce, pak jsem mluvil s Petrem Hlaváčem, líbily se mi podmínky a ambice zdejšího klubu. Velmi kvalitní je tady oproti Kobře i zázemí. Prostě jsme se domluvili a jsem tady. Kobra sice má prvoligové ambice, ale vloni ztroskotala na stejném soupeři jako Vrchlabí. (HC Vlci Jablonec pozn. redakce).

Líbí se ti herní model pro letošní rok?

Na jednu stranu je to herně zajímavější, potkat se víckrát se stejným týmem může být atraktivnější, soupeři by si mohli chtít oplácet, na druhou stranu jsem přišli o Kolín, Nymburk a to je škoda.

Odehrálo se pět zápasů a z toho hned dvě derby, jak se ti hrálo?

Každé bylo jiné, jedno doma a jedno u soupeře. Ale každopádně parádní atmosféra a navíc dvě výhry. Je super, že i druhá liga dokáže vytvořit takovou podporu a atmosféru. Kluci o derby v šatně hodně mluvili, ale musím říct, že jsem jim moc nevěřil, myslel jsem, že přehání. A to ještě říkají, ať si počkáme na zimu, kdy bude ještě více fanoušků.

Pocházíš z Prahy, s kterým týmem jsou spojené tvé hokejové začátky?

Začínal jsem na Kobře, měl jsem to i blízko domů. Pak jsem přešel na Hvězdu Praha. Tady jsem se vlastně poprvé potkal s týmem Vrchlabí, když jsme v kraji hráli o postup do II.ligy. Vrchlabí vyhrálo a postoupilo. Pak jsem odehrál nějaké sezóny v Bílině, vrátil jsem se na Kobru a vloni jsem hrál v Ústí nad Labem a zároveň na Kobře. Proti Kobře už jsem teď i nastoupil, ale je to v pohodě. Nemáme žádné třecí plochy, hráči prostě přicházejí a odcházejí. Mimo šatnu se bavím normálně jak s hráči, tak s trenéry, na ledě jsme pak každý za svůj tým.

Co zatím považuješ za největší úspěch kariéry a kam bys ji chtěl dále směřovat?

Zatím největší úspěch byl, že jsem se dvakrát dostal do reprezentace ČR na Univerziádě a to v roce 2014 v Trentinu a 2015 v Grenadě, rád bych se tam probojoval také pro tuto sezónu. Jinak chci hrát bez zranění, stabilně nastupovat do zápasů a určitě se podívat do vyšší ligy.

Kdo tě přivedl k hokeji?

Vlastně rodiče, hrál i můj brácha a naši to pak vydrželi i se mnou, zvlášť poté, kdy jsem z Kobry odešel na Hvězdu, to už bylo přes celou Prahu. Brácha už hraje pouze rekreačně a občas si spolu zahrajeme. Od něho jsem vlastně okopíroval styl hry.

V sobotu vás čeká prozatím první tým v tabulce – Řisuty.

No jo, Buldoci. Bude to souboj o první místo.

V sobotu 8.10. od 18:00 a Dominik má na zádech "12".

Foto Petr Kraus