HC Stadion Vrchlabí – HC Dynamo Pardubice x HC Adler Mannheim 1:6
A Team

HC Dynamo Pardubice x HC Adler Mannheim 1:6

11.08.2016
Jan Přikryl

Na vrchlabkém stadionu změřily síly extraligové HC Dynamo Pardubice proti týmu našich západních sousedů HC Adler Mannheim. Utkání se od začátku vyvíjelo v prospěch hostujících Orlů, kteří v první třetině zaznamenali 3 branky, ve druhé periodě přidali další 3 goly a třetí třetina skončila bez branek. Čestný úspěch "domácích" Pardubic zaznamenal Tomáš Rolinek.

Hned první minuty ve Vrchlabí ukázaly, že Dynamo čeká velmi náročný a houževnatý protivník. Ve 4. minutě se Orli ujali vedení v zápase, po pěkné spolupráci po trase Nikolas Goc - Dennis Reul byl chvíli nekrytý v předbrankovém prostoru Brent Raedeke, proti jehož zakončení neměl Maxwell šanci – 0:1. V 11. minutě vyrovnalo „domácí“ Dynamo krok. Jako správný kapitán se zachoval Tomáš Rolinek, který střelou mezi betony překonal Floriana Proskeho – 1:1. Vyrovnaný stav vydržel pouze okamžik. Na druhé straně Sinan Akdag prostřelil všechno, co mu stálo v cestě a poslal Orly znovu do vedení – 1:2. 16. minuta přinesla navýšení vedení pro hostující Mannheim. Po přihrávce od Carle Mathieuho se ostrou ranou prezentoval Ryan MacMurchy – 1:3.

Úvod prostřední části patřil tak jako úvod utkání Orlům. Využitou přesilovou hru si připsal Christoph Ullmann – 1:4. 28. a 29. minuta přinesla dvě branky na konto Mannheimu. Nejprve Matthias Plachta přesnou střelou k tyči zvýšil na - 1:5. Hned na to vypálil z mezikruží Daniel Sparre a trefil se přesně nad Maxwellovo rameno – 1:6.

Hned v úvodu třetí třetiny musel na trestnou lavici pardubický Nicholas Schaus, ale Adler nabídnutou přesilovou hru nezužitkovali. V polovině třetí třetiny měl velikou šanci Chad Kolarik, který obdržel ideální puk z rohu, ale svou střelu švihem poslal nad pardubickou klec. V 56. minutě se vytvořila v brankovišti Orlů mela, když se do bitky pustila čtveřice hráčů, za Dynamo se prali David Tomášek a Alexandre Mallet.