HC Stadion Vrchlabí – Na zimáku už se mrazí
A Team

Na zimáku už se mrazí

03.08.2016
Jana Poskerová

Prázdniny jsou ve své druhé půlce a zimní stadion Vrchlabí se začíná připravovat na svou další hokejovou sezónu. HC Stadion Vrchlabí čeká čtvrtá sezóna ve druhé lize a zároveň start nových mládežnických družstev HC Stadion Vrchlabí pro ročníky 2009 – starší žáky, týmy mladšího, staršího dorostu a juniorů pokračují ve svých soutěžích jako HC Krkonoše. A protože se blíží přípravné zápasy, posadili jsme se k vychlazenému drinku s Jirkou Jakubcem a Petrem Hlaváčem.

Přineslo léto nějaké změny do soupisky Vrchlabí?

J.J.: Neřekl bych, že jsou to přímo změny. Spíše upřesnění, ale konečné jasno bude až v září. Druhá liga má svá specifika, hráči zkouší štěstí ve vyšších soutěžích, takže ani dnes nemůžu říct, že je vše 100%. Každopádně jsme před podpisem smluv s novými hráči. Ale vzal bych to popořadě.
U beků máme tyto hráče: Martin Klement, Jan Kadavý, z juniorky Jiří Chleborád a Jiří Erban, nově příchozím je pak Patrik Michálek.
Co se týká útoku, tam jsou jasná jména: Martin Filip, Patrik Urban, Jiří Šimoníček, Tomáš Jirků, Tomáš Bláha, Tomáš Oppelt, Patrik Maďar, Jan Kerekanič, Radek Krsek a Jan Srnský, další spolupráce se rýsuje také s Michalem Procházkou, který s námi končil loňskou sezónu. Novými útočníky jsou pak Martin Čurda a Dominik Novák.
Všichni tři nově příchozí za sebou mají zkušenosti s I.ligou a jsou to tedy pro nás přínosné posily.
Kde se nezměnilo nic, tak to jsou posty golmanů, kde zůstávají Jakub Jelínek, Martin Abrahám a Jakub Sobotka.
Zájem o Vrchlabí ze strany hráčů je, majitel klubu Aleš Cerman tady vytvořil nejen silné a kvalitní hokejové zázemí, ale díky svým podnikatelským aktivitám může hráčům nabídnout také zázemí pracovní. Navíc takové, které se dá skloubit s hokejem.

P.H.: V této sestavě se sejdeme 12.8. a ostrý trénink čeká na chlapy v pondělí 15.8., kromě klasických tréninků budeme mít v září také krátké soustředění ve Špindlu spojené s relaxací. Srpen pro nás bude zkušebním měsícem, budeme testovat hráče, počítáme ještě s několika jmény na zkoušku, uvidíme také, které hráče nám nabídnou extraligové kluby, se kterými máme domluvenou spolupráci, to ale může vykrystalizovat až třeba v září.
S Honzou Holečkem se v rámci tréninku zaměříme na taktiku a ofenzivní hokej, góly nechceme dostávat, ale dávat a i pro diváky by měla být hra pak atraktivnější. Naši kmenoví vrchlabští hráči nám opět vyzráli, mají zkušenosti, je třeba začít z nich čerpat.

Můžete už naznačit, co čekáte od nové sezóny?

J.J.: Chceme vytvořit kvalitní kádr, základ si držíme a jak řekl Petr, je potřeba naše hráče dobře vytěžit. Pokračuje spolupráce s Libercem a Hradcem Králové z extraligy, dále to jsou pak prvoligové Benátky a Litoměřice. S rozdělením soutěže nejsme úplně spokojení, ale i tak to bude hodně těžká a kvalitní skupina. Jablonec a Klatovy jsou dlouhodobě silní hráči, Kobra má ambice posunout se o level výš. Stejně tak posiluje Trutnov a paradoxně týmy, které se pohybují v dolní části tabulky, nám dělaly v minulých sezónách největší problém, nemůžeme je tedy podceňovat.

P.H.: Chceme vylepšit naše loňské umístění. Ambice na baráž mě osobně neopouští .

J.J.: Vzhledem k pravidlům je nesmysl dávat si za cíl postup do play-off. Takže nejnižší cíl pro letošní sezónu je druhé kolo play-off.

Aktuální jsou teď přípravné zápasy, nebo chystáte ještě nějaké novinky?

J.J.: Šijí se nové dresy, myslím, že bychom je mohli představit na posledním přípravném zápase proti Dvoru, to už bychom také chtěli mít víceméně uzavřenou sestavu. A čeká nás velmi zajímavý soupeř z Finska a to VIKINGIT EDUSTUS, který hraje 3.finskou ligu. Přidávám také odkaz na jejich stránky, ale moc jsem si tam nepočetl: http://www.viikingit.fi/ . Soupeře nám dohodil Ota Janecký, sám jsem zvědavý, co od nich můžeme čekat.

P.H.: Nepodceňoval bych je, spíš se přikláním k tomu, že finská třetí liga bude někde na úrovni naší druhé. Abychom nedostali 15 branek dřív, než se rozbruslíme.

A nějaké novinky u mládeže?
Poslední otázka směřovala na přicházejícího šéftrenéra mládeže Tomáše Jirků.
TJ.: Taky šijeme nové dresy, od přípravky po starší žáky jsme přešli pod HC Stadion Vrchlabí a soutěže budeme hrát s našimi vlastními hráči, od mladšího dorostu zůstávají kluci pod hlavičkou HC Krkonoše a nadále je zde spolupráce s Trutnovem.
V pondělí 8.8. startuje ve Vrchlabí hokejový kemp, doufám, že se nám v rámci přípravy podaří dohodnout nějaké přáteláky s Kometou, která je u nás na soustředění. V týdnu od 15.8. nastupují kluci podle kategorií již na tréninky a pak nás čeká každoroční soustředění v Herlikovicích. A od září už pojedeme na ostro.

Dominik Novák - profil na hokej.cz

Patrik Michálek - profil na hokej.cz

Martin Čurda - profil na hokej.cz