HC Stadion Vrchlabí – V Krkonoších se představí jihočeský Písek
Preview k zápasu

V Krkonoších se představí jihočeský Písek

05.11.2015
Alan Šrámek

První listopadovou sobotu pokračuje druhá hokejová liga. Jedním ze zápasů bude také to ve Vrchlabí, které na svém ledě přivítá nováčka druhé ligy - IHC Písek. Jihočeši jsou po třinácti kolech na sedmé pozici a tak se dá očekávat velká bitva o další tři ligové body.

HC Stadion Vrchlabí - Potvrdí domácí střeleckou formu z posledních zápasů?

Domácí Vrchlabí se po minulém kole dokázalo vyšvihnout na čtvrtou příčku, po vítězství nad celkem momentálně desátého Pelhřimova v poměru 8:4. Ke čtvrté pozici také Vrchlabí pomohlo zaváhání pražské Kobry, která nedokázala bodovat na ledě právě dnešního soupeře Vrchlabí, tedy jihočeského Písku. Vrchlabí opustil nedávno Pavel Mrňa, ovšem jeho pozici zastoupil dobře hrající Ladislav Bittner, který si v minulém kole připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci. Svěřenci trenéra Hlaváče jsou ofenzivně naladěni. V posledních dvou utkáních se jim podařilo nasázet Klášterci a Pelhřimovu celkem čtrnáct branek. Dokáží se prosadit hráči z Krkonoš také proti písecké obraně?

IHC Písek - Jihočeši chtějí navázat na povedené minulé kolo.

Písek si každý z domácích fanoušků pamatuje jak v první, tak druhé lize, kde se Stadionem sváděl tvrdé boje. Stejně jako Vrchlabí, se musel jihočeský celek spokojit po prvoligových bojích pouze s Krajskou ligou. Píseckým se ovšem za dva roky podařilo porazit ve finále David Servis a zajistit si kvalifikaci o druhou ligu, v níž úspěšně přešli přes Velké Popovice a Lomnici nad Popelkou. Fanoušci se tak mohli radovat z vytouženého postupu. Letošní sezóna je tak pro Písek po několika letech druholigová. Celé mužstvo zatím předvádí kompaktní výkony, které vynesly žlutomodré na sedmou příčku tabulky. Písek v posledním kole doslova šokoval, když nastřílel pražské Kobře osm branek a připsal si cenné tři body do tabulky. Uvidíme tak souboj dvou týmů, kteří v posledním kole zvítězili s osmibrankovým výsledkem.

Základní informace

Rok založení klubu: 1902
Klubové barvy: žlutá, modrá
Webové stránky: http://www.ihcpisek.cz/

Vedení klubu

Předseda klubu: Ing. Zdeněk Šťastný
Místopředseda: Ing. Jiří Kuník Ph.D., Ing. Vladimír Hanus
Sekretář: Jan Kudrna, Roman Vlček
Ekonomka: Bohdana Volfová

Realizační tým

Hlavní trenér: Karel Slabý
Asistenti: Pavel Hejl a David Míka
Vedoucí mužstva Antonín Kafka
Kustod Jan Žemlička

Poslední vzájemné utkání

Obě mužstva se střetla naposledy na píseckém ledě v rámci první ligy. Bylo to v sezóně 2010/2011. Toto utkání pamatují celkem tři hráči. Na straně Vrchlabí je to matador Martin Filip, na straně Písku je to šestatřicetiletý Pavel Procházka a tehdy sedmnáctiletý Filip Vlček. Utkání nakonec skončilo těsnou výhrou Písku 3:2, když obě domácí branky vstřelil Patrik Beck.

Středa 19. ledna 2011, 38. kolo: IHC Písek - HC Vrchlabí 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)Utkání čtrnáctého kola se odehraje na zimním stadionu ve Vrchlabí 7.11. 2015 v 17:00.

Foto: http://www.ihcpisek.cz