HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Písek 4:3sn

Zápas proti Písku rozhodly až nájezdy

07.11.2015
Ačkoliv domácí hokejisté vedli v zápase o dvě branky, píseckým hráčům se v poslední třetině podařilo výsledek srovnat. Rozhodnutí herně pohledného zápasu nepřineslo ani následné prodloužení, a tak se vrchlabská hala dočkala dalších samostatných nájezdů. Domácí z nich vyšli vítězně.
14.kolo, sobota 7.11.2015, 17:00
4:3sn
Písek
Abrahám (Jelínek) – Jebavý, Kadavý, Klement, Jandejsek, Beneš, deCarvalho, Matějček, Lenoch – Šťastný, Filip "C", Tomáš Jirků, Bláha, Šimoníček, Matějka, Bittner, Urban, Maďar, Krsek, Vacek, Oppelt
Panec (Pipek) – Procházka "C", Libor Jirků, Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Škopek, Koutenský, Hrubý, Němeček – Vlček, Urbanec, Růžička, Slavík, Sýbek, Marek, Ferebauer, Novák, Bernad, Volf
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 - 0:0  Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Filip, 22. Bittner (Oppelt, Klement), 45. Šťastný (Jebavý), rozh. náj. Oppelt – 24. Růžička (Marek, Ferebauer), 46. Růžička (Ferebauer), 53. Vlček (Procházka, Sýbek). Rozhodčí: Veselý, Špringl, Pechánek . Vyloučení: 6:5 . Využití:0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 938 . Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3.

V úvodu třetiny nasadili hosté dobré tempo a hned v druhé minutě mohli otevřít brankový účet. Ladislav Marek však v samostatném úniku neuspěl a střelu nasměroval tak vysoko, že skončila nad horní tyčí Abrahámovy branky. Chvíli poté se hra musela přerušit, protože hlavní rozhodčí Veselý dostal nepříjemnou ránu pukem do obličeje, což pro hráče znamenalo dlouhou herní pauzu. Hned jak se Veselý zvedl z ledu, začalo Vrchlabí s tlakem a vypracovalo si pár slušných šancí. Písecký gólman Panec však všechny pokusy domácích vykryl. Stejně se posléze vedlo i Abrahámovi, když se famózním zákrokem prezentoval proti Vlčkově střele do odkryté klece. Po této tutové šanci platilo „Nedáš, dostaneš!“. Do skvělého úniku se totiž dostal domácí kapitán Filip, který plně dokázal zúročit své zkušenosti a díky skvělému blafáku poslal Vrchlabí do vedení. Po prvním gólu útočná aktivita z obou stran utichla a hrálo se hlavně ve středu hrací plochy bez větších šancí. Závažnější šanci a zároveň možnost na vyrovnání měl až Hanus, jehož střelecký pokus skončil na tyčce.

Prostřední třetinu začali opět lépe domácí hráči. Hned po prvním vhazování vyslal slušnou střelu Šťastný, ale Panec si jí s přehledem pohlídal. To se už nedalo říct o dalším pokusu Vrchlabí, který vyslal v druhé minutě druhé třetiny Ladislav Bittner a opět prokázal, že je plnohodnotnou náhradou za Pavla Mrňu. Vrchlabí tak vedlo o dvě branky a vypadalo to, že se nenechá od nováčka ligy zaskočit. Písek se ale následně chopil kotouče a dlouho kombinoval před Abrahámovou brankou. Nešlo mu ale dostat se do dobré palebné pozice. To se vzápětí změnilo. Hostující Růžička si vyškolil Abraháma a kotouč vyslal do odkryté branky. Po snížení na rozdíl jediné branky hosté dvakrát faulovali. Pro hráče z Krkonoš to znamenalo půl minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovku 5:3. Tu sice využít nedokázali, ale s tlakem pokračovali i po ní. Největší šanci měl po přesilovce osamocený Urban, který tváří v tvář Pancovi neuspěl se střelou doprava. Po ní přišlo několik dalších povedených střel z domácích hokejek, o které se většinou starala od modré vrchlabská obrana. Ohromnou šanci měl ještě ke konci periody Šťastný, který však pouze nastřelil píseckého strážce.

Do závěrečné třetiny šlo tak Vrchlabí s nejtěsnějším možným náskokem. Jak už bylo zvykem v předchozích třetinách, Vrchlabí vstoupilo do úvodu třetiny dobře a hlavně gólově. V páté minutě se Tomáš Šťastný konečně trefil a střelou tahem si vzal zpět dvougólové vedení. Nato hosté našli opravdu rychlou odpověď. Nejdřív se zhruba po minutě od gólu dostal Ferebauer sám před Abraháma, ale zradila ho ve finální fázi klička a kotouč mu ujel. To ale Písek vůbec mrzet nemuselo, protože pár sekund poté vstřelil svůj druhý gól Tomáš Růžička a hosté byli zpět v zápase. To Písek neuvěřitelně nabudilo a vrchlabská obrana měla co dělat, aby zabránila vyrovnávací brance. Tlak hostů mohl následně vygradovat po faulu Matějčka, který byl vyloučen za držení. Přesilovou výhodu hosté využili už po osmi sekundách a bylo vyrovnáno. Třetí píseckou branku vsítil díky teči Filip Vlček. Tři minuty před koncem mače byl navíc vyloučen Maďar a Písek mohl završit obrat. Abrahám ale situaci zachránil a Vrchlabí v klíčové situaci zápasu hodně podržel. Ve vlastním oslabení se Vrchlabí dokonce dostalo do skvělé šance, která skončila Bittnerovým gólem. Ten však nakonec nebyl uznán. Nic dalšího už v základní hrací době nepřišlo a na řadu přišlo prodloužení.

V prodloužení nic zajímavého k vidění také nebylo a výraznější šance chyběly. Šlo se tak do samostatných nájezdů, které Vrchlabí letos už jednou zažilo, a to když proti Kolínu v jejich takřka nekonečném průběhu prohrálo.

Tato závěrečná loterie už měla rychlý konec a naštěstí už s úspěchem domácího výběru. Stačily na to na každé straně dva nájezdy. Zatímco začínající Písek ani jednou nedal, vrchlabský Oppelt a Urban vyzráli nad píseckým brankářem a Vrchlabí zvítězilo. Střelcem vítězného nájezdu se stal Tomáš Oppelt.

Vrchlabí se tak především v nepříjemné třetí třetině, kdy se začal vývoj zápasu obracet, dokázalo ubránit a nájezdy už zvládlo na jedničku podtrženou. Vítězné dva body tak zůstávají na domácím ledě!!!

David Míka (asistent trenéra IHC Písek):
K utkání: „My jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř. Vrchlabí od začátku vedlo, hráli dost nahoře, věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Bod odsud je hodně dobrý s ohledem na to, že jsme venku prohrávali 3:1. Je jasné, že z Vrchlabí se body jen tak nevozí.“
K ambicím Písku: „Tým dáváme dohromady, chceme hlavně, aby si vše sedlo. Je tu hodně mladých kluků, juniorů. Cílem je desáté místo, chceme hrát předkolo play off.“

Petr Hlaváč (trenér HC Stadion Vrchlabí):
„Byl to dnes hodně fyzický náročný zápas. Písek ve dvou napadal, jeho hráči dohrávali, hráli tvrdě do těla. Nám se do toho zakončení moc nechtělo, nechtělo se nám ani střílet. Dvě třetiny jsme měli vcelku pod kontrolou, ale stejně jsme měli jít víc do zakončení, zkusit dát branek víc. Paradoxně po brance na 3:1 jsme se neuklidnili a čekali jsme, že jim dáme další góly. Během chvíle Písek vyrovnal a mohli jsme být i místy rádi, že jsme to dotáhli do prodloužení. Nájezdy už byly trochu loterií.“