HC Stadion Vrchlabí – Jsem nadšený, že mohu hrát za Vrchlabí, říká čerstvá posila Šimoníček
Rozhovory

Jsem nadšený, že mohu hrát za Vrchlabí, říká čerstvá posila Šimoníček

17.08.2015
Tomáš Brož

Celých šest let hrál u rivalů z Trutnova, nosil céčko na hrudi a vybojoval postup z kraje. Další sezónu už ale začne na opačném pólu a oblékne vrchlabský dres. Pro HC Stadion je tak Jiří Šimoníček vskutku kapitální úlovek. Ještě před dlouhou trutnovskou štací pokoušel štěstí v Hradci Králové, Kolíně či Pelhřimově. Nyní v sedmadvaceti letech ho ale čeká nová výzva. Měl by být velkým přínosem a oporou nového kádru, se kterým vrchlabský tým vstoupí do nadcházející sezóny.

Jste jednou z čerstvých posil, jak byste se fanouškům Vy sám představil, jak po herní tak i lidské stránce?

Po herní stránce se sám hodnotit nemohu, od toho tu jsou trenéři. Někteří fanoušci mě už určitě znají, a ti ostatní mě budou moci už za chvíli vídat na ledě a udělat si tak na mě vlastní názor. Co se lidské stránky týče, jsem, řekl bych, obyčejný kluk. Mimo hokej rád hraji fotbal, inline, jezdím na kole a jak v létě, tak i v zimě se rád hýbu a věnuji dalším sportům.

Jaké jsou Vaše dosavadní dojmy po příchodu do týmu?

Zatím jsem byl pouze na jedné akci v rámci týmu, a to při společném seznamovacím fotbalovém utkání. Měl jsem tak možnost se seznámit s vedením a s částí hráčů, což ve mně, upřímně řečeno, zanechalo velmi pozitivní dojmy a už se těším na další setkání. Pár hráčů už znám z dřívějška. Všichni se však sejdeme zřejmě až na ledě, ale už teď věřím, že celá parta bude dobře sehraná a budeme si rozumět.

Dáváte si nějaké osobní cíle na další sezónu?

Nebudu mluvit za sebe, ale myslím, že cílem celého týmu bude, abychom hráli dobrý hokej, který se bude líbit fanouškům, a abychom se díky tomu pohybovali na prvních příčkách tabulky a v play-off došli co nejdál.

Přestupy mezi rivalem z Trutnova vždy lákají velkou pozornost. Jak jste vnímal transfer z Trutnova do Vrchlabí?

Jsem rozhodně nadšený z toho, že jsem dostal možnost hrát za Vrchlabí, a přestup tak vnímám kladně. Těším se na domácí fanoušky, protože z dřívějška vím, jak dobrou atmosféru dodávají vrchlabskému hokeji.

A co na to říkalo Vaše okolí, ohlasy od fanoušků nebo bývalých spoluhráčů z Trutnova?

Ze začátku jsem myslel, že obdržím kritické ohlasy na svůj přestup a chápu, že někteří fanoušci z toho mohou být zklamaní. Teď ale mohu říct, že převažují spíše pozitivní reakce a ohlasy lidí, kteří mi přestup přejí.