HC Stadion Vrchlabí – Dominik Marks - Bodování neřeším
A Team

Dominik Marks - Bodování neřeším

13.04.2014
Jana Poskerová

Na setkání s fanoušky nastínilo vedení možné posily A týmu z vlastních řad. Jedním z jmen, které zazněly, bylo Dominik Marks. Tento útočník již do vrchlabského „áčka“ nahlédl, ale nakonec prezentoval hlavně juniory HC Krkonoše.

Dominik začínal na vrchlabském ledě v roce 1998 od přípravky a vydržel až do 6.třídy. Poté odešel do Liberce, kde působil až do mladšího dorostu. Za mladší dorost nastupoval také v dresu Hradce Králové, jako starší dorostenec oblékal dres Kladna a Mladé Boleslavi. V sezoně 2013/2014 se vrátil do HC Krkonoše a HC Stadion Vrchlabí.

V sezóně naskočil do domácího zápasu proti Milevsku, což pro něj byla premiéra na druholigovém ledě. „První střídaní, kdy jsem byl na ledě, to byla jedna velká euforie. Byl jsem nervózní, vnímal jsem diváckou kulisu. Pak jsem dostal první dělo a vrátil jsem se na led,“ vzpomíná na mistrovské utkání Dominik.

Dominik hrál hlavně za juniorku, ale 17.1.2014 mu dobře rozjetou sezónu zastavilo zranění z utkání v Hodoníně, vážná zlomenina stehenní kosti. „S juniorkou se nám až překvapivě dařilo, mohl jsem trénovat s „A“ a hrát za juniorku, což bylo fajn, byl jsem rád, že můžu být na ledě. V týmu jsme si s klukama sedli, dobře jsem vycházeli i s trenérem. Radek (Radovan Biegl pozn. redakce) s námi dovedl dělat srandu, ale taky nás v pravou chvíli postavil do latě. Jenže pak mě zastavilo zranění a vlastně do dnešního dne to není úplně dobré. Jednalo se o zlomeninu stehenní kosti, teď už jsem konečně bez berlí a po rehabilitaci a pomalu začínám znovu chodit. Letní příprava u mě teď moc nepřipadá v úvahu, nemůžu běhat, ani nohu moc zatěžovat. Zatím se snažím aspoň posilovat a pomalu se dávám do kupy.“

Jak Dominik shrnul svoji dosavadní hokejovou kariéru:
„Začínal jsem bruslit ve školičce, pak přišlo laso z přípravky a mě to bavilo, tak jsem šel do přípravky. To, že jsem později byl v Liberci a jinde, to je hlavně zásluha táty, který mě táhl dál. Já jsem totiž lajdák a bez něj bych neměl ambice jít jinam. V hokeji neřeším bodování, myslím, že hokej je týmová hra. Vždycky jsem chtěl, abych se s týmem dostal někam, kde jsme ještě nebyli. Na hokejový úspěch teprve čekám, mám nějaké medaile z mládežnických týmů, ale vrchol na mě teprve čeká.“

Zda se Dominik Marks vrátí do „A“ týmu, nebo bude ještě hrát za juniorku, to se uvidí hlavně po letní přípravě, nyní tedy nezbývá než Dominikovi popřát, aby se co nejdřív dal do pořádku po zdravotní stránce.