HC Stadion Vrchlabí – Bleskovka na střídačce

Bleskovka na střídačce

24.10.2013
Jana Poskerová

Přinášíme bleskový rozhovor s útočníkem Tomášem Šťastným. Postupně představíme fanouškům vrchlabského hokeje všechny nováčky v týmu.

Můžete ve stručnosti shrnout Vaše dosavadní hokejové působení?
Hrál jsem za pardubickou juniorku, mám za sebou také působení v USA, po návratu jsem nastupoval za juniorský tým v Hradci, kde jsem taky párkrát nastoupil za „A“ tým.

Dosavadní spokojenost s vlastním výkonem?
V zápase v Klatovech jsem skóroval, ale jinak jsem měl spíš lepší přípravu než mistrovské zápasy. Myslím, že bych se měl ještě zlepšit. Hlavně pohyb, dodal sportovní manažer, který sebekritice mladého hráče pozorně naslouchal.

Co děláte mimo hokej?
Studuju v Hradci Králové Metropolitní univerzitu, od pondělí do středy mám rozvrh, pak už jsem ve Vrchlabí.

Jaká byla Vaše cesta do vrchlabského týmu?
Před sezónou jsem absolvoval přípravu v Hradci, ale se změnami, které byly, a postupem Hradce do extraligy, bylo jasné, že pro mě nebude místo. Zkoušel jsem Beroun, ale tam hledali hráče do první a druhé lajny, což s mými pár zápasy v první lize nebyla parketa pro mě. Takže jsme se dohodli se sportovním manažerem na angažmá ve Vrchlabí a musím říct, že se mi tady líbí.

Dosavadní největší hokejový úspěch? :
Určitě bronzová medaile z extraligy dorostu v Pardubicích a pak bronzová medaile v Americe