HC Stadion Vrchlabí – Z Ameriky do Vrchlabí s Davidem Vondráčkem
Rozhovory

Z Ameriky do Vrchlabí s Davidem Vondráčkem

18.09.2013
Raina Jarošová

S nováčkem týmu HC Stadion Vrchlabí Davidem Vondráčkem jsem se sešla těsně před úterním tréninkem na zimním stadionu. Mladý obránce, který posílil vrchlabské řady, na mě působil i přes svůj věk velmi odhodlaně (a to je potřeba!). Povídali jsme si o prvním mistrovském zápase nebo také o tom, jak se cítil po příchodu mezi nové spoluhráče.

Ahoj Davide, jaký byl důvod přijetí nabídky zahrát si za druholigový HC Stadion Vrchlabí?

Neuspěl jsem v Americe v nováčkovském kempu do ligy ECHL týmu Elmira Jackals a pan Látal už mě oslovil někdy v červenci nebo srpnu. Zvažoval jsem tedy návrat do Čech, a pouze jsem mu napsal, jestli nabídka ještě platí. Když odpověděl, že ano, tak jsem neváhal, protože jsem od kluků věděl, jaké tady jsou skvělé podmínky.

Jak ses cítil, když jsi poprvé přišel mezi své nové spoluhráče? Neměli jste moc času se poznat.

Je pravda, že to bylo hodné rychlé, ale já tu znám hodně kluků z Pardubic. Navíc hraju v lajně se zkušenými hráči a ti mně hrozně pomohli a řekli mi, co a jak. Jak se hrají přesilovky, jaký mají systém, takže si myslím, že nebyl žádný problém.

Jak hodnotíš první mistrovský zápas proti Buldokům z Řisut?

Byl to hodně vyrovnaný zápas, my jsme očekávali, že se Řisuty jako jeden z nejlepších týmů skupiny budou rvát o vítězství. Myslím, že jsme utkání zvládli dobře a hlavně jsme vyhráli, takže jsem spokojený. Určitě je ale potřeba ještě na hodně věcech zapracovat.

Co říkáš na atmosféru na stadionu? Překvapilo tě něco?

Já jsem věděl, že na hokej ve Vrchlabí chodí hodně lidí, ale byl jsem překvapený. Byla tu skvělá atmosféra a myslím, že naši fanoušci budou patřit mezi nejlepší ve druhé lize.

Jak myslíš, že jsi zapadl do týmu?

Já si myslím, že dobře. Snažím se být týmový hráč a svůj výkon podřídit kolektivu. Jak jsem říkal, hodně kluků už znám z dřívějška, takže si myslím, že určitě nebyl žádný problém.

Jak se těšíš na celou sezónu? Jakou myslíš, že má HC Stadion šanci se dostat mezi nejlepší?

Těším se moc. Dlouho jsem nehrál, loni jsem byl půl sezóny zraněný, tak se těším, až si zahraju a doufám, že postoupíme do play-off. Uděláme pro to maximum. Poté se začíná od nuly a doufám, že tam dojdeme co nejdál.

Co bys chtěl jako hokejista dokázat?

Já si dávám většinou postupné cíle. Do každého zápasu jdu vždy s tím, abychom vyhráli a do každého tréninku s tím, abych se zlepšil. Určitě bych se ale jednou hokejem chtěl živit, kdyby to šlo. Vždycky je co zlepšovat.