HC Stadion Vrchlabí – Myslím, že docela dobré, hodnotí uplynulou část sezony Ondřej Hamerský
Rozhovory

Myslím, že docela dobré, hodnotí uplynulou část sezony Ondřej Hamerský

27.11.2012
Tomáš Pavlík

Vrchlabí v minulém kole sice prohrálo na vlastním ledě s Jičínem 3:6, i tak má ale nastřádáno 11 výher a k tomu tři prohry. Muž, kterého jsme zpovídali, je s průběhem soutěže i výkony s sebou samotným docela spokojený. Nejen o tom jsme si povídali s jednou z letních akvizic ve vrchlabském dresu, Ondřejem Hamerským.

Můžete zhodnotit utkání s Jičínem?
Tak ze začátku jsme tam měli docela dost šancí a neproměnili jsme je, no. Oni potom dali góly, my jsme srovnali, vyhrávali jsme 3:2. Měl jsem pak nájezd, ale dal jsem tyčku, mohlo to být 4:2. No a ve třetí třetině.. Na co Jičín sáhl, to tam spadlo. My jsme se dostali do velkého pressu a prostě už jsme to nezvrátili. Za stavu 3:6 už to bylo rozhodnuté.

Co říkáte na prozatímní výkony Vrchlabí v této sezoně?
Zatím jsme jen třikrát prohráli za celou soutěž. Samozřejmě, že od nás každý čeká, že budeme jenom vyhrávat, ale ty zápasy kolikrát rozhodnou maličkosti, prostě výkon gólmana a výkon obránců. Stejně se bude rozhodovat v play-off. Já si myslím, že dobrý docela.

A co přímo Váš výkon?
Myslím si, že může být ještě lepší. Minulý rok jsme hráli druhou ligu s Patrikem Fořtem, ta soutěž je trošku jiná. Víc se brání, víc se dodržuje nějaká taktika. Tady je rozdíl v tom, že většina hráčů se vrhne najednou ve dvou, a jakoby nedodržují tu taktiku. A myslím si, že zatím to není špatné, ale mohlo by to být lepší.

Můžete fanouškům prozradit, jak jste se dostal do kádru Vrchlabí?
Vlastně jsem chtěl pokračovat ještě jednu sezonu v Trutnově, ale protože to tam dopadlo, jak dopadlo a hrají také kraj, tak přes Aleše Cermana (jednatel týmu pozn. autora), kterého znám, jsme se dohodli o spolupráci. Vážím si toho, že mě tu vzali a doufám, že se dostaneme v play-off co nejdál a vyhrajeme třeba soutěž, což bych strašně chtěl.

Jak se vám ve vrchlabském týmu zatím líbí?
Co se týče zázemí a všeho kolem týmu, tak to je prostě stoprocentní. Prostě je vidět, že tady tím lidi žijí. Co se týče fanoušků, zázemí a realizačního týmu, tak je všechno v naprostém pořádku, až jsem z toho překvapený, což třeba ve 2. lize ani nebylo.

Z Vrchlabí odešel Jiří Matějíček, i když se možná vrátí. Cítíte Vy jako hráč jeho absenci jako oslabení pro mužstvo?
Jirka tady hrál 1. ligu, což víte, takže prostě oslabení je. Uvidíme, třeba se vrátí, nebo přijde někdo jiný. Jak říkám, uvidíme. Přál bych si, aby se vrátil, protože to, že tu není, samozřejmě znát je. Hlavně v takových těch rozhodujících situacích, kterých bude spousta pak v play off a doufám, že třeba ještě přijde někdo jiný.

Díky, ať se daří! Taky děkuji.