HC Stadion Vrchlabí – Patrik Fořt: Naše výhra byla zasloužená

Patrik Fořt: Naše výhra byla zasloužená

18.10.2012
Tomáš Pavlík

Do utkání proti Trutnovu se zapsal dvěma asistencemi. Přečtěte si krátký rozhovor se zkušeným pětatřicetiletým borcem Vrchlabí Patrikem Fořtem.

Je po derby a tři body jsou připsány na konto Vrchlabí, jak se Vám zápas líbil?
Tak zápas byl, dá se říct, vyrovnaný, ale za delší konec jsme tahali my. Myslím si, že jsme měli víc šancí a zaslouženě jsme vyhráli.

Jaká situace vládla v kabině po druhé třetině, kdy Trutnov vyrovnal, co trenér?
No, nějak nic moc jako.. Říkal, že první třetina byla lepší, než ta druhá, ale že jsme hráli zodpovědně, bohužel jsme dostali gola, ale to jsme hned na začátku třetí třetiny napravili.

Pro Vás osobně byl tento zápas o hodně atraktivnější, než proti dosavadním soupeřům? Přece jenom jste minulou sezonu oblékal trutnovský dres?
Tak samozřejmě. Trutnov má výborné mužstvo, o tom žádná. To jsme věděli a proti takovému soupeři se vždycky hraje líp. Bylo to silové, bylo to rychlé a připomínalo to druhou ligu.

Jak vnímáte jako hráč podporu vrchlabských fanoušků na venkovních stadionech?
Tak to je suprové, jsou to asi nejlepší fanoušci v celé lize. Ne asi, ale určitě. Jsem moc rád, že nás takhle podporují a potáhnou nás až do druhé ligy.

Otázka přímo na Vás. Jste nějak znevýhodněn se svojí výškou oproti hráčům soupeřova týmu?
Tak já nevím, to musejí vědět soupeři, ale myslím si, že se mnou mají dost práce.

Utkání jste zlomili ve třetí třetině, podobně jako proti Pace nebo Jičínu. Čím to je?
No, protože jsme to nezlomili ve druhý třetině, no. Tak nám to vyšlo nakonec ve třetí a jsme spokojeni.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů v dalších zápasech.