HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokolov - Vrchlabí 6:4

Ze Sokolova bez bodu

27.02.2021
Vendula Sahánková
Dnešní zápas rychle otevřeli domácí první brankou ve třetí minutě. V první třetině přišlo také trestné střílení, které však domácí Křemen neproměnil jinak v úvodní třetině Baník dominoval. Ve druhé třetině byla k vidění jedna branka v hostující síti. Poslední třetinu vyhrál hostující Stadion, ale na bodový zisk jim to nestačilo.
31.kolo, sobota 27.2.2021, 17:00
Sokolov
6:4
Neužil (Cichoň) – J. Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš (A), D. Zeman, Březák – Švec, T. Rohan (C), D. Tůma – Šik, Gut, Hašek – Vracovský, Vrána, Kropáček – Prymula, Rymon, Křemen
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Kynčl, Oliva, T. Jelínek, Kajínek, Jirků (C), J. Moník – Heřman, Chrtek, M. Kratochvil – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Herčík, Formánek
Třetiny: 3:1, 1:0, 2:3  Branky a nahrávky: 3. Křemen (J. Pohl, Březák), 9. D. Zeman (Prymula, Přindiš), 17. Kropáček (Vrána, Vracovský), 37. Prymula (Vrána), 51. Přindiš, 56. Prymula (T. Rohan, J. Pohl) – 20. Matýs (Jirků, Kajínek), 54. Chalupa (M. Kratochvil, Linhart), 58. Matýs (Mrňa, Urban), 60. Matýs (Urban, Jirků). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda, Lukáš Bejček – Jiří Flegl, Václav Beneš. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 6:4.

Zápas začal svižným tempem z obou stran, ve druhé minutě se do šance dostali domácí hráči, ale Soukup si připsal skvělý zákrok proti Křemenovy. O pár vteřin později již Baník otevřel skóre dnešního utkání. Po nahození Pohla z otočky puk Soukup neudržel a následnou dorážkou ho překonal Adam KŘEMEN. Následovalo vyloučení na hostující straně. Sokolov se marně snažil dostat do útočného pásma, během přesilové hry ale poslal na brankáře pouze jedinou střelu. HC Stadion byl velmi aktivní a střílel na Neužila jeden pokus za druhým. V čase 8:55 už to ovšem bylo 2:0 pro Sokolov zásluhou Denise ZEMANA, který trefil z pravé strany horní růžek branky. Baník se nadále zdržoval hlavně v útočném pásmu a ohrožoval Soukupa. Do konce první třetiny přidal Sokolov ještě jeden gól, a to v čase 16:46. Vstřelil ho Vojtěch KROPÁČEK, který Soukupa překonal z mezikruží přesnou střelou z dřepu. V 18. minutě přišla další velká šance pro Baník, protože měl k dispozici trestné střílení. Křemen se snažil rozhýbat Soukupa, to se mu ovšem nepovedlo a mezírku mezi jeho betony nenašel. Ve 20. minutě byl vyloučen domácí Vracovský a Vrchlabí trestalo. Jirků naznačil na levém kruhu střelu a následně rychlou přihrávkou našel na tom pravém Ondřeje MATÝSE, který ranou z první překonal marně se přesouvajícího se Neužila.

V úvodu druhé třetině Soukup předvedl další fantastický zákrok proti zakončení Rohana, který již zvedal ruce nad hlavu. Ve 25. minutě se dostal do šance Hozák, ale trefil pouze horní tyčku. O chvíli později přišlo druhé vyloučení na domácí straně. Tentokrát ale HC Stadion přesilovku nevyužil. Ve 28. minutě se do rychlého protiútoku dostal Gut, který před brankou našel ukázkovou přihrávkou Šika, ale Soukup se stihl včas přemístit. V polovině zápasu přihrával Matýs na Linharta, ten ovšem ke smůle hostů trefil opět tyč a již podruhé měl Neužil velké štěstí. Další branka do vrchlabské sítě přišla v čase 36:40 z hole Patrik PRYMULY, který dostal přihrávku do volného prostoru od Vrány a překonal přesouvajícího se Soukupa. V posledních vteřinách hry se dvakrát do šance dostali ještě hosté, ale branka již nepadla.

Vrchlabí se v úvodu třetí části rychle dostávalo až před Neužila. Snažilo se dostat hru pod kontrolu a vstřelit kontaktní branku. Ve 45. minutě si Kajínek pohlídal pohyb Rymona, který se tak k zakončení nedostal. Minutu poté střílel Machač, ale Neužil máchl lapačkou naprázdno – puk letěl na zadní mantinel. Ve 49. minutě přišla akce HC Stadionu, po které zůstal sokolovský brankář ležet na ledě, a přišla menší roztržka, po které šli na trestnou lavici domácí Zeman s hostujícím Heřmanem. Minutu na to také domácí trefily brankovou konstrukci po zakončení Guta. V čase 50:19 přišla další branka Sokolova, Petr PŘINDIŠ se dostal do útoku po levé straně a našel skulinku mezi Soukupovy betony. V 52. minutě byl vyloučen domácí Kadeřávek a hosté dostali další možnost změnit stav utkání. A to se jim povedlo v čase 53:44, kdy se za Vrchlabí trefil David CHALUPA, který překonal Neužila z mezikruží. Další vyloučení bylo na vrchlabské straně. Heřman ujel v oslabení sám na brankáře, ale na Neužila nepřekonal. V čase 55:16 přišla další branka od Patrika PRYMULY, který vrátil Sokolovu čtyřbrankové vedení přesnou střelou z levé strany. V 58. minutě přišel tvrdý faul od Haška na vrchlabského hráče a domácí hráč tak inkasoval 2+2 minuty. Toho využil Ondřej MATÝS, kterého přesnou přihrávkou z rohu kluziště našel Mrňa a přesnou ranou z mezikruží přesilovou hru využil. Na konci zápasu bylo k vidění hodně tvrdých akcí, za jednu z nich byl ještě vyloučen domácí Kropáček. Vrchlabí se opět usadilo v útočném pásmu a využilo čtvrtou přesilovou hru v utkání. Jirků od modré našel na levém kruhu Urbana, který poslal přesný puk na opačný kruh, kde se do kotouče z první opřel Ondřej MATÝS a zaznamenal v tomto utkání hattrick. K bodům to však hostům v dnešním utkání nepomohlo.