HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jindr. Hradec - Vrchlabí 2:5

Z jihu Čech s plným počtem bodů

15.11.2015
Sobotní utkání v Jindřichově Hradci mělo předpokládaný průběh. Vrchlabští hokejisté si jeli pro tři body a ty také domů přivezli.
15.kolo, sobota 14.11.2015, 18:00
Jindr. Hradec
2:5
Švihálek, Kubeš – Kříž, Koňařík, Tržil, Břečka, Popelka, Pípal, Kohút – Šesták, Bílek, Bárta, Brabec, Pašek, Voříšek, Košťál, Lazorišák, Drda, Zvoník, Záhora.
Jelínek, Abrahám – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, deCarvalho, Bittner, Matějček, Chleborád – Jirků, Filip, Šťastný, Maďar, Šimoníček, Matějka, Bláha, Urban, Oppelt, Srnský, Vacek, Krsek.
Třetiny: 0:1, 0:2, 2:2  Branky a nahrávky: 55. Voříšek (Zvoník, Drda), 57. Pašek (Bárta) – 4. Šťastný, 28. Maďar (Matějka, Šimoníček), 32. Oppelt (Urban, Klement), 53. Lenoch (Filip, Jirků), 60. Urban (Bláha, Oppelt) . Rozhodčí: Mertl S., Samuel, Mertl J.. Vyloučení: 6:9, navíc Popelka (JHR) a Krsek (VRC) nařízeno TS, neproměněno a Bláha a Šťastný (oba VRC) 10 min. OT. . Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 325. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

Vajgar vyrukoval na čtvrtý tým tabulky s dvěma posilami v obraně, Lukášem Křížem a Milanem Břečkou. První třetina nelahodila oku fanouška, ve třetí minutě Urban z vrcholku kruhů našel lapačku Jiřího Švihálka v brance Vajgaru. Ve 4. minutě začal sudí Mertl vylučovat, z valné většiny hokejisty z Krkonoš. Jenže Vajgar byl v početní výhodě impotentní. Naopak TOMÁŠ ŠŤASTNÝ využil zaváhání obrany Vajgaru a měl lehkou cestu k vedoucímu gólu sobotního utkání – 0:1. Zbytek přesilovky nepřinesl ze strany Vajgaru jedinou střelu. Vajgar se osmělil až v osmé minutě, kdy zostra vystřelil Luboš Voříšek a k dorážce měl daleko Václav Pašek. Domácí v první třetině měli tolik šancí na gól, jenže dvě krátké přesilovky pět na tři a dokonce trestné střílení v podání Milana Šestáka nepřineslo nic a první třetina skončila jednobrankovým vedením hostů z Vrchlabí.

PATRIK MAĎAR mířil přesně pod břevno – 0:2. Převaha Vrchlabí byla znatelná, místy trochu bezmocná, ale na domácí Vajgar to stačilo. Navíc ve 32. minutě hosté využili přesilovou hru, kdy z ostrého úhlu přesně mířil TOMÁŠ OPPELT – 0:3.

Vajgar měl zahájit celý zápas v tempu, ve kterém vstoupil do třetí třetiny. Najednou byli domácí soupeři vyrovnaným sokem a čtvrtý tým se musel proti Vajgaru snažit. Jenže pokusy Bílka nebo Lazorišáka zůstaly jen u šancí. Sudí ve třetí třetině chtěli lehce srovnat poměr vyloučených, což na výsledek zápasu vliv nemělo. Přišla 53. minuta a branka z hole PATRIKA LENOCHA, který po bravurní akci Martina Filipa neměl problém poslat hosty do čtyřbrankového vedení – 0:4. Vajgar poprvé dokázal své příznivce rozjásat v úvodu 55. minuty. LUBOŠ VOŘÍŠEK se z rohu natlačil před Jelínka a čisté konto bylo to tam. Vrchlabí mohlo být chvilku nervozní, navíc když přesilovku pohotově využil VÁCLAV PAŠEK – 2:4. Mocný nádech Vajgaru však rychle utnul vrchlabský PATRIK URBAN, který ranou do prázdné branky potvrdil výhru hostů.

Foto Petr Kraus

Petr Hlaváč, trenér Vrchlabí: "Dnes to byl těžký zápas hlavně psychicky, protože než tři body by byla obrovská blamáž. Naštěstí hned od začátku jsme měli zápas jasně ve svých rukou, jen naše častá vyloučení zabránila tomu, že domácí drželi přijatelný výsledek. Ve druhé třetině se naše dominance ještě umocnila, ale gólu opět moc nepřibylo, a tak zápas ve stylu kočka - myš pokračoval i ve třetí třetině až do 55.minuty, kdy domácí dvěma slepenými góly utkání zdramatizovali. Pochválil bych hráče za trpělivost a poměrně dobrou obrannou hru. Na naše fanoušky se těšíme již v úterý."

Aleš Dvořák, trenér Vajgaru: "Vypadá to, že jsme začali hrát od 50. minuty. Na druhou stranu musím říci, že soupeř má kompaktní mužstvo, po právu jsou v popředí tabulky. Naše mladé a nezkušené mužstvo nezvládlo dvojnásobné přesilovky, kdy si myslíme, že to půjde a ono to nejde. Naši nejzkušenější hráči to nezahráli tak, jak jsem si to představoval. V přesilovkách tam kolikrát nebyla ani střela. Kluci musí makat a za stavu 4:0 jsme zabojovali, konkrétně čtvrtá lajna zabojovala a snížili jsme na 4:1 a rázem na 4:2 a měli jsme šance na 4:3. Za poslední třetinu jsem kluky pochválil. "