HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 3:0

Z Ústí nad Labem jedeme bez bodu

20.02.2021
Sobotní zápas se odehrál v Ústí nad Labem, kam Vrchlabí vyrazilo upevnit si své první místo v tabulce. V první třetině ale padla branka pouze do vrchlabské sítě, ve druhé neskóroval ani jeden tým. Tu třetí rozhodlo Ústí ve svůj prospěch, dvěma brankami si pojistilo tři body do tabulky.
29.kolo, sobota 20.2.2021, 16:00
Ústí n. L.
3:0
Hamalčík (Haas) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož, Vala, M. Voženílek, Mareš, Jasečko – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Tůma (A), Matějček, O. Bláha – D. Sklenář, Protasenja, Furch – M. Bláha, Costa.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, T. Jelínek – Heřman, Urban, Hozák – Machač, Rohlík, Matýs – Chalupa, Chrtek, Mrňa – F. Moník, Herčík, Formánek.
Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 10. Severa (Trávníček, Vala), 53. Furch (D. Sklenář, Hamalčík), 59. D. Sklenář (Vala). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Tvrdík, Sedláček. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0.

První šance pro vrchlabské přišla hned na začátku hry, kdy se Patrik Urban dostal k zakončení z osy hřiště, ale domácí brankář puk vyrazil. Krkonošský tým začal aktivněji, ale domácí je výborně napadali v rozehrávce. Hra byla rychlá, bez zbytečného přerušování. Oba celky se u puku střídaly, brankáři museli být neustále ve střehu. V 6. minutě Ondřej Chrtek objel ústeckou branku, ale domácí obrana mu zabránila ve střele. Puk se následně vydal na cestu k vrchlabské brance zásluhou Furcha, kterého musel vychytat Soukup. V sedmé minutě přišlo první vyloučení, kdy byl potrestán domácí brankář Hamalčík. Přesilová hra se krkonošskému celku moc nedařila, nešlo jim se propracovat do útočného pásma. Ústečtí se dokázali během vrchlabské přesilovky v poklidu bránit. Necelou minutu po návratu Costy z trestné lavice se ústečtí dostali do rychlé akce, po střílené přihrávce Michala Trávníčka dostal puk za Soukupova záda Jiří SEVERA a domácí se tak dostali v utkání do vedení - 1:0. První vrchlabské vyloučení přišlo v jedenácté minutě, kdy za sekání dostal dvouminutový trest Martin Heřman. Domácí se okamžitě snažili využít situace, ale vrchlabský gólman vyrážel jeden pokus za druhým. Ústečtí se snažili pokračovat v tomto stylu hry i po návratu Heřmana z trestné lavice, ale Soukup byl dobře na jejich pokusy připraven. Následně se ani hosté již nedokázali zkoordinovat natolik, aby překonali domácího brankáře.

Druhou třetinu začali vrchlabští v přesilové hře z první třetiny, marně se snažili dostat do útočného pásma, jedinou střelu si od modré připsal Linhart. Prvním vyloučeným třetiny byl vrchlabský Ján Niko za podrážení a hosté se tak dostali opět do hry v oslabení. Soukup si ale střely dobře pohlídal a ať šla střela zblízka či z dálky, tak ji za svá záda nepustil. Na začátku dvacáté šesté minuty rozhodčí nařídil trestné střílení za hákování hostujícího Linharta. Toho se ujal Dominik Sklenář, který proti Soukupovi neuspěl, protože vrchlabský brankář mu kotouč vypíchl. Domácí hráli dál aktivně, ale bez vyložených šancí. Ani hostům se na druhé straně nedařilo. Když musel Hamalčík za branku, tak se puk dostal k Urbanovi v dobré střelecké pozici, ten ale nakonec trefil pouze ústeckého brankáře. V polovině třetiny se po přerušení hrála klidnější pasáž hry, nepřišla žádná větší šance ani pro jeden celek. Vrchlabští se po chvíli hry usadili v útočném pásmu, domácí se pouze bránili. Stadion ale nedokázal nastalé situace využít a druhá třetina tak skončila bez branek.

Úvodní buly třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí, postupně se dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali. Třetina se pomalu rozjížděla, vrchlabští se pokusili o několik střel, ale bez úspěchu na vyrovnání. V polovině čtyřicáté čtvrté minuty přišla další přesilová hra pro domácí, ti jí opět nedokázali využít. Krátce po naskočení Machače zpátky do hry ústecký Trávníček trefil jen vrchlabského brankáře. Na druhé straně pálil po bleskové akci Pavel Mrňa, ale Hamalčík jeho pokus také vykryl. Domácím se rozehrávky příliš nedařili a tak přišlo několik zakázaných uvolnění po sobě. Necelých osm minut před koncem se to ale změnilo. Po chybě hostujícího hráče se k puku v útočném pásmu dostal Aleš FURCH, udělal kličku, položil si Soukupa a zakončil do odkryté části branky - 2:0. Ústí se tak dostalo do dvoubrankového vedení. Minutu a dvacet jedna vteřina před koncem se rozhodlo o konečném výsledku utkání. Do samostatného úniku se dostal Dominik SKLENÁŘ a přímo mezi betony prostřelil puk za Soukupova záda - 3:0. Zbytek utkání se již dohrál v poklidném tempu.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem):
Po zápase v Šumperku, kde jsme hráli velice špatně, byl dnešní výkon opravdu dobrý. Znovu jsme se dali týmově do kupy a zvládli začátek zápasu, kdy jsme se dostali do vedení. Vrchlabí dnes chvílemi hrálo líp, ale nás dnes podržel skvělým výkonem náš brankář. Ke konci utkání se nám poté podařilo vstřelit další branku a uklidnit se, kdy jsme nakonec přidali ještě třetí a pohlídali si závěr utkání.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
První třetina byla z naší strany taková ospalejší a neměli jsme během ní dobrý pohyb. Soupeř toho využil a dokázal se z jednoho brejku dostat do vedení. Od druhé třetiny to byl náš souboj s obranou domácích a s výborně chytajícím domácím brankářem. Bohužel jsme za šedesát minut nenašli recept a to je příčina dnešní porážky.