HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 1:2

Z Trutnova veze HC Stadion cenný skalp

17.02.2018
Další derby čekalo na trutnovském stadionu na domácí Draky a hosty z Vrchlabí. Po střelecky neúspěšné první třetině se hostující fanoušci, kteří přijeli v hojném počtu, dočkali první vrchlabské branky. Náskok na 2:0 navýšili ve třetí části, domácí ale stačili skórovat pouze jednou a HC Stadion si tak veze tři body.
41.kolo, sobota 17.2.2018, 18:00
Trutnov
1:2
Jeschke (Ašenbrenner) – Vácha, Poul "A", Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk, Machač – Kubinčák, Baránek, A.Půlpán "C", T.Půlpán, Martinec, Kastner, Chytráček "A", Zahradník, Smékal, Voženílek, Malík, Svoboda
Abrahám (Jelínek) – Abraham, Havránek, Niko, Matějček, Pojkar, Jirků "A", Chleborád – Hlaváč, Filip "C", Šťastný, Procházka, Urban, Oppelt, Bláha "A", Šimoníček, Pšurný, Moník, Chalupa, Kerekanic
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 4. Kastner (T.Půlpán, Martinec) – 39. Šimoníček (Bláha), 44. Abraham (Pojkar, Filip). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Žídek. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1428. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2.

Utkání začalo výhrou na buly pro trutnovský tým, který vzápětí udělal chybu, puku se ujal vrchabský kapitán Martin Filip a zjevil se přes trutnovským Jeschkem, který však jeho pokus o střelu s přehledem chytil. Po chvíli se do šance dostal trutnovský Kastner, když se po přihrávce Tomáše Půlpána dostal do skvělé střelecké pozice, ale Abrahám stihl včas zasáhnout a puk vyrazil koncem betonu. Domácí celek se pokusil založit protiútok, což se jim povedlo a usadili se v útočném pásmu. Ale žádná z jejich střel nenašla cíl za Abrahámovými zády. Domácímu týmu se nedařilo vystřídat, protože vrchlabští je nechtěli pustit z obranného pásma. Nakonec se jim to ale po vyhození Lukáše Váchy podařilo. V 11. minutě přišlo první vyloučení a to na straně HC Vrchlabí. Na trestnou lavici šel Michal Pšurný na 2 minuty za hákování. Hosté se tak stáhli do obranné třetiny, trutnovští na ně tlačili, vysílali proti Abrahámovi jednu střelu za druhou, ten ale svůj tým podržel a nepustil ani jednou střelu. Na konci 14. minuty se do veliké šance domácích dostal Pavel Fedulov s Lukášem Kastnerem, který se snažil Abraháma vykolejit, ten se ale nedal a střelu nepustil za svá záda. Vzápětí se za vrchlabskou brankou strhla menší šarvátka, ze které vzešly tresty pro obě strany. Za vrchlabské šel na trestnou lavici Štěpán Havránek a za trutnovské Lukáš Kastner, oba na 2 minuty pro hrubost. Jedinou větší akcí ve vyloučení bylo ujetí dvou vrchlabských útočníků proti jednomu trutnovskému obránci, z nichž se ke střele dostal Jiří Šimoníček, ale trefil pouze stojícího Lukáše Bezděka. Po ukončení trestu pro Havránka s Kastnerem se trutnovští snažili prostřelit Abraháma, ale ten je nenechal zakončit. Na začátku 18. minuty Martin Baránek sestřelil na ledě Jána Nika a ten se těžko sbíral z ledové plochy. Proti Jeschkemu se rozjel Tomáš Jirků, takřka na zlatém podnose dostal puk k Jiřímu Šimoníčkovi, který bohužel pro vrchlabské nedokázal dostat kotouč za Jeschkeho záda. Necelé dvě minuty před koncem třetiny zůstal na ledě ležet Lukáš Bezděk, nakonec to nebylo nic vážného. Do konce třetiny se již nic nestalo a první třetina tak zůstala bez branek.

První vhazování druhé třetiny vyhrál vrchlabský tým. Následovalo další vyloučení, tentokrát na trutnovské straně, na trestnou lavici šel Vojtěch Kubinčák na 2 minuty za zdržování hry. Domácí se ale nedali a puk vyhodili k Abrahámovi. Aleš Půlpán ujel sám proti Abrahámovi, snažil se dostat puk pod vyrážečkou vrchlabského brankáře do branky, ale neúspěšně. Vzápětí byl vyloučen na 2 minuty za podražení a trutnovský tým tak hrál v oslabení 3 na 5. Když se z trestné lavice vrátil Kubinčák, vrchlabský Tomáš Šťastnýse rozjel do útočné třetiny proti prázdné brance, ale Jeschke na poslední chvíli zasáhl holí a puk vyrazil do ochranné sítě. Na konci 25. minuty Martin Matějček sestřelil loktem Tomáše Zahradníka, ač faul vypadal čistě, tak rozhodčí rozhodl o trestu ve výši dvou minut a tým hostí se ocitl v oslabení. Trutnovský tým se usadil v obranném pásmu vrchlabských, ti je ale nepustili k žádně větší akci a přesilovka tak skončila bez branek. Jiří Šimoníček se dostal do další šance, avšak puk vypadl Jeschkemu z výstroje a výborně zareagoval Jaku Martinec a odpálil kotouč do bezpečí. Ve 30. minutě přišlo vyloučení opět na obou stranách, kdy vrchlabský David Pojkar dostal 2+2 minuty za sekání a hrubost a trutnovský Lukáš Bezděk 2 minuty za hrubost. Místo Davida Pojkara ale trest odpykal David Chalupa. Těsně před polovinou třetiny zůstal na ledě ležet Lukáš Vácha, ale zřejmě to nic vážného nebylo, protože po minutě už byl zpět. Mezitím došlo k dalšímu vyloučení a to na straně Draků, kde si na trestnou lavici šel sednout Aleš Půlpán na 2 minuty pro hrubost. Během vyloučení se hrálo velmi opatrně a ani jedna ze stran nešla do větší akce. Chvilku po naskočení Půlpána zpět do hry se znovu vylučovalo a opět na straně trutnovských. Tentokrát šel na trestnou lavici Lukáš Vácha za držení. Trutnovští, ač v oslabení, vyhazovali neustále kotouč k Abrahámovi, ale nikdo se nepokusil o větší akci. Zato vrchlabští se rozjeli a na Jeschkeho zaútočil Pojkar, avšak bez úspěchu. Během hry byl zraněn čárový rozhodčí a byl ošetřen na střídačce domácích. Jeschke se neuvěřitelně předvedl během zákroku Tomáše Jirků, který ale puk nedokázal za záda domácího brankáře dostat. Vrchlabský tým se usadil v útočném pásmu a na Jeschkeho padala jedna střela za druhou. Kotouč však během chvilky skončil na střídačce domácích a tak se vhazovalo ve středním pásmu. Trutnovský Kubinčák poslal na Abraháma dělovou ránu, která však nakonec minula branku. Zároveň došlo k dalšímu vyloučení, kdy si na trestnou lavici šel sednout David Pojkar na 2 minuty za držení. Ale ani hra v oslabení nezabránila týmu hostů, aby se nepokoušeli o útok na Jeschkeho. V polovině 39. minuty se povedlo Jiřímu ŠIMONÍČKOVI Jeschkeho prostřelit, když domácí nebyli schopní za celou přesilovku vyjet ze svého obranného pásma, vyhodili kotouč, ale ten zachytil Tomáš Bláha, nahrál Šimoníčkovi a tak dal první gól zápasu. Domácím dnes štěstí moc nepřálo, protože vzápětí se nepovedlo přehrát Abraháma Vojtěchu Kubinčákovi, kterému kotouč poodskočil a nešel zpracovat. Tak druhá třetina skončila 1:0 pro vrchlabský tým.

Závěrečná třetina začala útokem vrchlabských, ale nedošlo k větší akci. Na začátku 43. minuty došlo k dalšímu vyloučení, opět na straně Trutnova, na trestnou lavici zamířil Pavel Fedulov za sekání. O necelou minutu později přesilové hry využil Lukáš ABRAHAM, když po nahrávce kapitána Filipa dostal puk nehlídaný David Pojkat a jeho střelu těsně před Jeschkem tečoval právě Lukáš Abraham. A odpověď trutnovských na sebe nenechala dlouho čekat – o 55 vteřin později po zadovce Tomáše Půlpána to na první dobrou zkusil Lukáš KASTNER a prostřelil Abraháma. Dalším vyloučeným zápasu se stal David Pojkar za nedovolené bránění. Domácí celek se pokoušel vymyslet nějakou akci v přesilové hře, ale jejich snaha byla mařena výbornou obranou vrchlabského týmu. Chvíli po návratu Pojkara na ledovou plochu nastalo další vyloučení a opět na straně Vrchlabí – tentokrát to byl Jiří Šimoníček za držení. Trutnovští se konečně dostali k puku, ale Bezděkova tvrdá rána skočila pouze ve výstroji našeho brankáře. Tomáš Bláha se rozjel proti Jeschkemu, ale nakonec jej pouze nechtíc sestřelil, až se trutnovskému brankáři skutálela helma z hlavy. Po návratu Šimoníčka se do útoku pustil Patrik Urban, ale střelu Jeschke vychytal. Domácí celek vyjel do útočného pásma, ale hosté je tam nenechali ohřát a poslali je zpět za domácí branku. Další pokus o útok vyprovokoval Baránek, ale Abrahám se nedal a střelu zachytil do lapačky. Na začátku 56. minuty následovalo další vyloučení na straně Trutnova a vyloučeným byl Ondřej Poul za podražení. Proti Jeschkemu vyrazila nová posila vrchlabského týmu Jan Hlaváč, ale Jeschkeho vyrážečka jeho střelu vyrazila. Další akci se pokusil zakončit Pšurný, ale trutnovský brankář střelu zalehl. Na začátku 60. minuty si domácí celek vzal oddechový čas a po poradě s trenéry zůstal Jeschke na střídačce a trutnovští se pokusili dohrát zápas se šesti hráči v poli. Výsledek již ale nezměnili a tak si Vrchlabí odvezlo domů tři body.

Petr Hlaváč, trenér HC Stadion Vrchlabí:
Dnešní zápas měl pro oba týmy velkou důležitost, nejen kvůli tomu, že je to derby, ale také při pohledu na tabulku bylo jasné, že se hraje o hodně.
Podle toho také vypadala hra, kde se více bránilo a když už nějaká šance byla, tak to pochytali brankáři.
Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepší, soupeře jsme začali kombinačně přehrávat, ale nevyvarovali jsme se určitých chyb, ze kterých Trutnov podnikal nebezpečné brejky - naštěstí bez zakončení.
Třetí třetinu jsme si pohlídali a myslím, že jsme zaslouženě zvítězili.
Zvláštní poděkování patří oběma kotlům fanoušků, za vytvoření krásné hokejové atmosféry.