HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 7:0

Z Trutnova se vrací Stadion bez bodů

27.10.2018
Vendula Sahánková
Ačkoli na dnešní zápas jel Stadion jako jasný favorit z prvního místa tabulky, trutnovští Draci si na domácí půdě vybojovali tři body. Celý zápas byl plný napětí a neustálých střetů, které vygradovaly v poslední třetině, kde bylo nejvíce vyloučení. Vrchlabští tak domů odjíždějí s druhou porážkou v této sezóně.
13.kolo, sobota 27.10.2018, 18:00
Trutnov
7:0
Ašenbrenner (Pivrnec) – Fedulov, Pražák, Ukhin, Svoboda, Kubinčák – Šefl Vácha, Chytráček, Kalla, Semorád – Bezděk, Suk, Tatar, Janoušek, Gabriel – Suvorov, Špetla, Vacek, Kmošek, Křížek
Abrahám (Soukup) – Voženílek, Moník J., Půlpán T. Kastner, Mrňa – Vašíček, Muška, Chalupa, Matějček, Hozák – Jirků, Kynčl, Procházka, Urban, Půlpán A. – Moník F., Chleborád, Hidveghy, Bláha, Pšurný
Třetiny: 2:0, 2:0, 3:0  Branky a nahrávky: 3. Ukhin (Bezděk, Svoboda), 19. Fedulov (Tatar, Gabriel), 38. Tatar, 39. Semorád (Šefl, Kalla), 50. Ukhin (Pražák, Svoboda), 54. Bezděk (Ukhin, Svoboda), 56. Vácha (Šefl, Semorád) Rozhodčí: Škrobák – Horažďovský, Štěpánek Vyloučení: 8:13 Využití: 4:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 1370 Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0

Vrchlabí do zápasu vstoupilo poněkud nešťastně – hned v první minutě byl vyloučen Muška. Následoval ho Aleš Půlpán, takže hosté hráli ve třech hráčích, což se nemohlo projevit jinak než brankou Trutnova. V čase 2:33 otevřel skóre zápasu Yaroslav UKHIN, který tečoval střelu od modré čáry. V 5. minutě byl vyloučen Fedulov, takže i HC Stadion dostal možnost využít početní výhodu. Vrchlabí vyslalo několik střel na Ašenbrennera, ale za jeho záda se puk nedostal. Ve 12. minutě byl vyloučen znovu vrchlabský hráč. Proti hostujícímu brankáři se ale Trutnov neprosadil. Další šanci dostal HC Bak v 15. minutě po vyloučení Urbana. Puk v jednu chvíli skákal před Abrahámem, ale naštěstí pro hosty se k puku Trutnov nedostal. V 16. minutě byl vyloučen brankář Ašenbrenner, jehož trest odpykal Gabriel. Hosté se ale k ničemu nedostali. V čase 18:02 už to bylo o dvě branky po střele Pavla FEDULOVA, který střílel od modré čáry.

Hned na začátku druhé třetiny se do střely pustil Muška, ale nebyl úspěšný. Také Mrňa se pokusil o gól, ale puk skončil u Ašenbrennera. Ve 26. minutě se k puku dostal Tomáš Půlpán, ale Ašenbrenner mu v brance zabránil. Ani Muškovi se nepodařilo domácího brankáře překonat. Ve 28. minutě se k puku dostal Tatar, ale domácí branku minul. O minutu později byl vyloučen trutnovský Vácha. V polovině utkání mohl skórovat hostující Chalupa, ale trefil pouze tyč branky. Další vyloučení na domácí straně přišlo ve 31. minutě. Hra 5 na 3 ale netrvala dlouho a Vrchlabí se k ničemu nedostalo. Ve 34. minutě opět zazvonila tyč – tentokrát po střele vrchlabského Procházky. Další vyloučení bylo na trutnovské straně. Domácí se i v oslabení málem dostali do šance. Gól ale padl až v čase 37:35, kdy se po chybné rozehrávce Vrchlabí dostal k puku Jakub TATAR. Netrvalo ani minutu a už to bylo 4:0 zásluhou Jana SEMORÁDA, který poslal puk za Abrahámova záda.

Hned na začátku třetiny mohl skórovat Chalupa, ale Ašenbrenner vytasil perfektní zákrok. Ve 42. minutě střílel Mrňa, ale do brankáře. Domácí brankář tento večer dokázal vytáhnout nespočet skvělých zákroků, jeden z nich předvedl proti Urbanovi. Ve 43. minutě byli vyloučeni trutnovský Ukhin a vrchlabský Chalupa. Do přečíslení se poté dostali Pražák se Svobodou, ale Svoboda přestřelil branku. Ve 45. minutě se do útočného pásma dostal Vácha, ale jeho střela od modré byla sražena. Ve 49. minutě byl vyloučen Vašíček, který dostal navíc osobní trest a trest do konce utkání. Toho hned trutnovští využívají a v čase 49:06 zvyšuje na 5:0 Yaroslav UKHIN. Následovalo vyloučení domácího Chytráčka. V 51. minutě byl vyloučen Bláha na čtyři minuty. Domácí již byli v plném počtu, když přišel zkrat Voženílka. V 52. minutě přišlo několik vyloučení na straně Vrchlabí. V čase 53:54 skóroval za Trutnov Lukáš BEZDĚK, který střílel z mezikruží. Ve stejném čase byl vyloučen Tomáš Půlpán a HC Bak skóroval posedmé, v čase 55:01 se trefuje Lukáš VÁCHA. V 58. minutě zazněla tyčka domácí branky. Následovalo vyloučení na trutnovské straně, ale ani to nedokázal HC Stadion využít. Z Trutnova tak Vrchlabí odjíždělo s nášupem sedmi branek.