HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 5:1

Z Tábora jede HC Stadion s prázdnou

06.01.2024
První klopýtnutí po osmi výhrách zažil HC Stadion na ledě Tábora. Po první třetině to sice vypadalo nadějně, protože hosté vedli 1:0, nicméně v dalších dvou už skórovali pouze Kohouti. Celkem pět gólů dostali za Vackova záda, a zaslouženě jim tři body zůstaly doma.
28.kolo, sobota 6.1.2024, 18:00
HC Tábor
5:1
HC Stadion Vrchlabí
Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Hajič, K. Černý, Gajdolín, Ondřej – Krliš, Milfait, Zeman – Severa, Matušík (A), Seidl (C) – Zadražil, Dančišin, Huna – L. Prášek, Zíb, Zayml. Trenér: Jakub Grof
Vacek (Červinka) – Boukal, Abraham, Perička, Bendík (A), Kynčl, Kozák, Srnský, Kaštánek – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, T. Bláha (A), Tatar – Jirků, Cerman. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 0:1, 2:0, 3:0  Branky a nahrávky: 31. Zeman (Krliš, Milfait), 34. L. Prášek (Plášil, Hubata), 43. Huna (Zadražil, Dančišin), 43. Krliš (Plášil, Huna), 59. Krliš (Huna, Milfait) – 18. P. Urban (Šlaicher, Chrtek). Rozhodčí: Jílek – Sýkora, Tuháček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2543. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1.

HC Stadion se musel připravit na velmi těžký zápas. Hned ve druhé minutě byl vyloučen vrchlabský Bláha, ale hosty to nezabrzdilo v jízdě za gólem. Puk se totiž dostal po špatné rozehrávce přímo před brankáře Tábora, ale bohužel neskončil v brance. V 5. minutě střílel Krsek, ale Žajdlík použil lapačku. Vrchlabí se hodně snažilo o různé kombinace před brankou, ale žádný pokus neskončil gólem. Některé akce ale gólmana prověřily. Ve 13. minutě byl vyloučen domácí Suchánek, a přesilová hra od Vrchlabí vypadala hodně dobře. Kastner sice dostal přihrávku, ale jeho střela nepadla na úrodnou půdu. Domácí již byli v plném počtu na ledě, když Matušík získal puk a společně se Severou se rozjel proti vrchlabskému brankáři. Na druhé straně se ale zadařilo hostům. V čase 17:20 Vrchlabí ukázalo akci 2 na 1, a skvělá akce Šlaichera, Chrtek a posledního Patrika URBANA, který poslal puk pod horní tyč. Do první přestávky se Tábor ještě snažil vyrovnat, ale neúspěšně.

Druhá třetina začala zlehka. Tatar překazil akci Matušíkovi, ale Kohouti stále měli puk na holích. Táborští hráči se snažili dostat do tempa, aby mohli srovnat skóre, ale Vrchlabí nejenže trpělivě čekalo, ale navíc se dočkalo přesilové hry. Ještě předtím se před Vackem zjevil Zayml, naštěstí pro hosty se puk za brankovou čáru nedostal. Ve vlastním oslabení ale dokázal Tábor zaútočit. Hráči se dostali do přečíslení 3 na 1, Vacek byl velmi dobře připravený, takže ho pokus Dančišina nezaskočil. Domácím se nakonec povedlo vyrovnat, a to v čase 30:50. Do akce se dostala první formace, a skvělou akci zakončil Adam ZEMAN. Netrvalo dlouho a Kohouti se dostali do vedení. V čase 33:13 to byla teč Lukáše PRÁŠKA, který nenápadně dostal puk do branky po střele Plášila od modré. Ve 35. minutě přišlo vyloučení na straně hostů, ale naštěstí pro HC Stadion domácí výhodu využili. V posledních vteřinách ještě zahrozil Tábor. Matušík si najížděl před Vacka, a ještě přihrál Severovi. Jejich pokus ale gólem neskončil.

Třetí třetina přinesla zajímavé momenty hned v úvodu. V čase 42:32 pokračoval v gólové jízdě Tábor, konkrétně Rudolf HUNA, který puk dostal za Vackova záda. Poté byl vyloučen hostující Bendík, a tuto přesilovou hru Kohouti využili. V čase 42:59 přidal čtvrtou branku Tábobra Václav KRLIŠ, který měl volný prostor před brankou. Následně šel na trestnou lavici také domácí hráč, nicméně Vrchlabí se nedostalo do žádné velké akce. Netrvalo dlouho a znovu byl vyloučen domácí Černý. Ani tentokrát se HC Stadion vůbec nedařilo. V 54. minutě si šel odpočinout Abraham za podrážení. Matušík se dostal až před Vacka, ale nedostala se k němu přihrávka. O chvíli později jel do akce Huna, ale svou velkou šanci promarnil. V 57. minutě byl vyloučen vrchlabský Bendík, a domácí v čase 58:27 využili druhou přesilovou hru. Druhý gól v zápase si připsal Václav KRLIŠ, který vyražený touš poslal přímo do Vackovy branky.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes jsme odehráli nejtěžší utkání z celého ročníku. Tábor je největší favorit celé soutěže a má i nejlepší tým. Nicméně jsme dokázali být 40 minut důstojným soupeřem, což nás těší. Bereme to pozitivní ze zápasu, z chyb se poučíme a ve střed, doufám, začneme další sérii. Speciální poděkování patří našim fanouškům. Byli jste fantastičtí!!