HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Hronov - Vrchlabí 0:9

Z Hronova s výhrou

31.08.2021
Vendula Sahánková
Z Hronova odjíždíme s výhrou 9:0. Góly dnes dávali Robin Kaplan, František Formánek, Kale Costa, Albert Cerman, 2x Samuel Duchan, David Chalupa, Daniel Herčík a Tomáš Jelínek.
přát., pondělí 30.8.2021, 17:00
Hronov
0:9
Pavlíček - Heligr, Kellner, Pavelka, Suk, Nedělka, Řehák, Mach, Paleček, Lichtag - Lyutov, Maršík, Matouš - Exner, Kozák, Tuebr - Šťastný, Pavlík, Klos - Červíček
Nečas, Holubec - Kaštánek, Oliva, Kynčl T., Jelínek, Chabada, Kynčl J. - Machač, Duchan, Cerman - Kaplan, Herčík, Costa - Chalupa, Štětka, Formánek.
Třetiny: 0:2, 0:3, 0:4  Branky: 16. Kaplan, 17. Formánek - 1. Costa, 14. Cerman, 14. Duchan - 2. Chalupa, 5. Duchan, 18. Herčík, 20. Jelínek.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu k utkání s Hronovem:
Přátelské utkaní s partnerským Hronovem jsme pojali opravdu jako přípravu, ve které jsme hodně zkoušeli mladé hráče z Pardubic. Sestava Vrchlabí i Hronova tak byla hodně improvizovaná.
Od úvodních minut byl znát rozdíl mezi soutěžemi a především byl znát výrazný náskok v přípravě na ledě, které naše mužstvo oproti celku z II.ligy má. Naše mužstvo bylo nabruslenější a svým pohybem dělalo soupeři z Hronova velké problémy.
V první třetině s námi domácí celek ještě celkem držel tempo, ale postupně jsme zápas ovládli a po třetinách 0:2 , 0:3 a 0:4 jsme jednoznačně vyhráli.
Za zmínku stojí bodový příspěvek (1+2) mladého, talentovaného Alberta Cermana a vychytaná nula, na které se podílel Vojta Nečas i Ondra Holubec. Za náš tým se 2x trefil Samuel Duchan, který je zde na zkoušku z Letňan, dále skórovali hráči ze základního kádru David Chalupa , Tomáš Jelínek a pardubičtí junioři František Formánek , Robin Kaplan , Kale Costa a Daniel Herčík .

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Do dnešního přípravného zápasu s partnerským Hronovem jsme přijeli v hodně omlazené sestavě, za což musím poděkovat Pardubicím, které poskytly hodně kluků z juniorky a rozdělily je mezi oba týmy. Zápas měl slušné tempo i úroveň. Postupem času se začala projevovat naše větší kvalita a rozehranost, kterou jsme vyjádřili pohlednými kombinacemi a góly. Pro domácí možná trochu krutý výsledek. Jsme spokojení s udržením čistého konta a s výkonem všech zúčastněných.
Přejeme Hronovu, ať se jim v sezóně daří.
Závěrem bych chtěl všechny pozvat na páteční utkání s Dynamem. Pro nás se jedná o generálku na soutěž, tak doufám, že podáme kvalitní výkon a pobavíme naše skvělé fanoušky.