HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Slavia - Vrchlabí 4:2

Z Edenu odjíždíme s prohrou

19.08.2021
Jan Přikryl
První třetina patřila jasně domácím, kteří zvítězili 3:0. Prostřední třetina přinesla jedinou branku a to opět v brance hostujícího Nečase. Poslední část již patřila hostům, ale dvě vstřelené branky v krátkém čase HC Stadionu k výhře nestačily.
přát., čtvrtek 19.8.2021, 16:00
Slavia
4:2
Michajlov (Málek) – Krejčí, Hejda, Barák, Hovorka, Havel, Němeček – Kafka, Pšenička, Kružík – Poletín, Knotek, Slavíček – Všetečka, Vlček, Ondráček – Doležal, Šteiner, Brož
Nečas (Soukup) - Linhart (A), Oliva (A), Kajínek, Kynčl T., Voženílek, Nedbal, Kaštánek - Pochobradský, Urban, Mrňa (C) - Chalupa, Kaut, Matýs - Moník, Chrtek, Zeman - Machač, Kynčl J., Pavlata
Třetiny: 3:0, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 5. Vlček (Všetečka), 11. Brož (Doležal, Vlček), 13. Kafka (Poletín, Knotek), 38. Krejčí (Kafka) – 50. Kaut (Nedbal, Zeman), 50. Pavlata. Rozhodčí: Battěk, Čáp – Hnát, Žídek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Domácí začali velmi aktivně, hned v první minutě se do akce hrnul Všetečka. Ani další ze slávistické kombinace neskončila gólem. Hostům se nedařilo prosadit se do útočného pásma, takže znovu měli puk na holi domácí. Ke střele se dostal Barák ve 3. minutě, ale minul brankáře. O chvíli později se ve velké šanci ocitnul Kaut, který dokonce ujel sám na brankáře. Gól z toho ale nebyl. První branka padla v čase 4:06, kdy se prosadil domácí Filip VLČEK. Následně byl domácí Kružík vyloučený. Přesilovou hru HC Stadion nevyužil, naopak se v oslabení do šance dostala Slavia. Doležal minul jen těsně. V osmé minutě to mohlo být znovu o dvě branky. Vlček si najel před branku, kam mu nahrál Všetečka. První jmenovaný ale těsně minul. Následně byl vyloučen i hostující hráč. Všichni vrchlabští už byli na ledě, když padla druhá branka. V čase 10:26 se trefil Jaroslav BROŽ, který se trefil za Nečase. Ve 12. minutě Vrchlabí hrálo v šesti, takže přišlo vyloučení. Další branka padla znovu do vrchlabské sítě v čase 12:12, tentokrát to byl gól z hole Petra KAFKY , měl jednoduchou práci a poslal puk do poloprázdné branky. V 15. minutě si odpykal trest Voženílek, který znovu oslabil HC Stadion. Slavia ale výhodu nevyužila. V posledních vteřinách se do šance dostal hostující Kynčl, ale Michajlov byl připravený.

Hned na začátku druhé třetiny byl vyloučen domácí Hovorka a přišla přesilovka pro Vrchlabí. O chvíli později se do šance opravdu dostali, Pochobradský ani Mrňa ale puk za brankáře nedostali. Ve 24. minutě to byl Zeman, který mohl snížit. Po kombinaci se spoluhráčem mu ale nesedla střela. Hra byla tentokrát vyrovnaná, ve 27. minutě si o přihrávku řekl Všetečka a posléze ujel do přečíslení. Nakonec z toho ale nic nebylo. O minutu později se dostali slávisté znovu do několika šancí, ale ani jednu neproměnili. Ve 31. minutě přišel další faul z hostující strany. Slávistům se tentokrát nepodařilo puk protlačit za Nečase, ale několikrát měl namále. Další vyloučení přišlo ve 36. minutě a znovu na straně HC Stadionu. V čase 37:03 vstřelila Slavia již čtvrtou branku v zápase. Autorem byl Daniel KREJČÍ, který se napřáhl a trefil se přímo k levé tyči. Ve 39. minutě už hosté ani nebránili Kružíka, který se dostal do palebné pozice. A na konci třetiny byl ještě vyloučen domácí Barák, takže do poslední části vstupovali hosté ve výhodě.

Hosté ale hned na začátku třetiny několikrát zaváhali. Mrňa byl sám před brankou, ale nedokázal puk propasovat za záda Michajlova. Ve 41. minutě mohl dát stejný hráč další gól, ale promarnil i další tutovku. Poté byl vyloučen domácí Němeček. Slavia se ale dobře bránila, Stadion se dostal k puku až později. Ve 47. minutě byl vyloučen vrchlabský Chrtek, následoval ho Brož a síly na ledě se vyrovnaly. Další trest na sebe nenechal dlouho čekat, vyloučený byl Všetečka. Od 49. minuty tak měli hosté šestivteřinovou přesilovku 5 na 3. A hosté se konečně dočkali branky! Tomáš KAUT se napřáhl proti brankáři a ten neměl šanci se puku jakkoliv dotknout. Na rozdíl dvou branek poté snížil v čase 49:35 Dominik PAVLATA a závěr zápasu se tak zdramatizoval. Dvě slepené branky HC Stadion nakoply a hráči se snažili útočit ze všech možných úhlů. Avšak byli to domácí, kdo se v 53. minutě dostal ke střele. Do přečíslení se dostal Brož, jehož střela skončila nad branku. V 55. minutě dostala Slavia dvě minuty za sekání. Hosté už neměli moc času na snížení, ale nedostali se ke kombinacím. Pražský tým se dostal do přečíslení, ale do zakončení se nikdo nedostal. Slavia byla velmi aktivní a nechtěla si nechat vzít své vítězství. Hosté to zkusili poslední minutu bez brankáře, ale do šance se dostal Slavíček, který bohužel pro Slavii nezvládnul zakončit do prázdné branky.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha):
Určitě jsme měli lepší vstup do zápasu než v Sokolově, kde jsme na to nebyli úplně připraveni. Dneska to bylo podstatně lepší. Vytvořili jsme si šance a strašně nám pomohlo, že jsme je proměnili. Využili jsme zase i přesilovku, odskočili jsme na tři góly a pak už jsme si to víceméně pohlídali. Oproti minulému zápasu jsme se podstatně zlepšili.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Dneska jsme dvě třetiny hráli k tanci a poslechu a nedalo se to ani poslouchat, ani na to tancovat. Třetí třetina už byla o něco lepší, ale převedli jsme špatný výkon, z naší strany tam nebylo nic. Slavia zaslouženě vyhrála.