HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chomutov - Vrchlabí 4:3

Z Chomutova odjel HC Stadion bez bodu

12.11.2022
Velmi vyrovnaný zápas se odehrál na ledě Chomutova, kam HC Stadion Vrchlabí zajížděl. Bohužel pro hostující hráče utkání nedopadlo dobře, i když nakonec dokázali dohnat ztrátu. Čtvrtá branka v jejich síti ale nakonec znamenala, že od Pirátů odjede Vrchlabí bez bodu.
16.kolo, sobota 12.11.2022, 17:30
Chomutov
4:3
Běhula (Hanuljak) – Matai, Hynek, Váchal, Žižka, Petrásek, Seemann – Lukeš, Hübl (C), Chrpa (A), Chlouba (A), Vrhel, Kostourek, Koblížek, Mežnar, Príhoda, Zajíček, Mála Trenér: Kamil Koláček
Vacek (Krinwald) – Kynčl,Horáček, Fiala, Bendík (A), Boukal, Duran, Perička – Cerman, Kerekanič, Chrtek, Urban (C), Krsek, Kozák, Jirků, Chalupa, Tatar, Bláha (A), Duchan, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 0:1, 1:0, 3:2  Branky a nahrávky: 27. Vrhel (Chrpa, Hübl), 41. Chrpa (Hübl, Matai), 46. Vrhel (Kostourek, Chlouba), 60. Matai (Chlouba, Kostourek) – 20. Krsek (Urban, Chalupa), 47. Urban (Bláha), 58. Krsek (Chalupa, Chrtek). Rozhodčí: Pastier – Pěkný, Motl. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1826. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3.

Hned v prvních vteřinách se do šance dostal Chrtek, ale Běhula ho vychytal. Bendík pak nahazoval od modré čáry, ale u branky nebyl nikdo, kdo by puk tečoval do sítě. V 5. minutě hosté špatně rozehráli a šance se chopil Kostourek, který ještě přihrál Chloubovi, Vacek byl ale pozorný. O chvíli později před brankou domácích tečoval Tatar, Běhula chvíli netušil, kde má puk. Za jeho záda se ale nedostal. V 8. minutě to zkoušel Vacek, chomutovský brankář byl ale připravený. Poté byl vyloučen domácí Mežnar. HC Stadion přesilovou hru nevyužil. Ve 13. minutě se k puku dostal Petrásek, ale špatně rozehrál, takže se na Běhulu vrhnul Schlaicher. Ten ale gól nevstřelil. V 15. minutě byl vyloučen domácí Vrhel a hosté tak dostali další příležitost. Běhula sice několikrát zasahoval, ale ve velkém ohrožení chomutovská branka nebyla. V 18. minutě se přesilovky dočkali také Piráti. Kostourek nahrával Vrhelovi, kterého Vacek vychytal. Chvilku před sirénou se poprvé radovali hosté. V čase 19:44 vstřelil branku Filip KRSEK, který si skvěle najel do prostoru a prudkou ranou poslal puk do sítě.

Druhá třetina začala o něco pomalejším tempem. Ve 22. minutě byl ale vyloučen Koblížek a znovu měl HC Stadion možnost vstřelit gól. Domácí se ale snadno osvobozovali, ale nakonec došlo ještě k dalšímu trestu na jejich straně. Bendík se z několika různých pozic pokusil vstřelit branku, ale Běhula byl pozorný. Ve 25. minutě přišla obrovská šance Vrchlabí, kdy místo Běhuly zasahoval Vrhel. Na Běhulu se pak v samostatném úniku vrhnul hostující Jirků, ale brankář rychle rozehrál. Následovalo vyloučení Bláhy a tentokrát už gól padl. V čase 26:58 využil přesilovku Stanislav VRHEL, který dorazil puk do branky. Ve 29. minutě Lukeš branku přestřelil. Akce byly k vidění na obou stranách, ale více ze hry měli Piráti, které nakopla první branka v síti Vrchlabí. Ve 33. minutě byl vyloučen Mežnar, Bendík se znovu pokusil o střelu, ale puk Běhula vyrazil. Vacek se stihl včas přesunout proti střele Lukeše, který na něj vyrazil sám. Ve 38. minutě si šel na trestnou lavici odpočinout vrchlabský Bendík, Chomutov se dostal do šance, ale Chrpa se k puku nedostal. Urban oslabil svůj tým několik vteřin před koncem třetiny, Lukeš ale trefil pouze tyč!

V úvodu třetí části se radovali domácí - v čase 40:43 poslal svůj tým do vedení Jakub CHRPA, který našel mezeru mezi Vackem a tyčí. Na druhou stranu ale mířil Kynčl, který trefil pouze Běhulu. V čase 45:48 už Piráti vedli o dvě branky, a to zásluhou Stanislava VRHELA, který správně nastavil hokejku a puk se odrazil za Vackova záda. Hned vzápětí ale hosté snížili. V čase 46:47 Patrik URBAN propašoval puk za Běhulu a rázem bylo zase o co hrát. Ve 49. minutě domácí ukázali krásnou akci, která ale neskončila gólem. O dvě minuty později byl vyloučen hostující Duran, ale naštěstí Chomutov branku nevstřelil. HC Stadion zaútočil také v 54. minutě, ale Běhula byl pozorný. Lukeš na druhé straně mířil pouze nad rameno Vacka. V čase 57:48 už bylo vyrovnáno. Chalupa trefil sice tyč, ale poté měl před sebou prázdnou branku Filip KRSEK. V čase 59:08 ale svou šanci proměnil Jakub MATAI, který poslal Chomutov do vedení a díky němu bral všechny tři body. Na čtvrtou branku už Vrchlabí nestihlo reagovat.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov):
„Bylo to pro nás těžké utkání. Soupeř dobře bránil a bruslil, obranu mělo Vrchlabí skvěle zorganizovanou a těžce jsme se přes ni prosazovali. Místo toho, abychom se za stavu 3:1 uklidnili, tak jsme jim pomohli. Byl tam jeden zbytečný gól. V power-play vyrovnali, když jsme si nepohlídali zadní tyč. Naštěstí jsme v poslední minutě dali branku, která padla po krásné akci. Soupeř hrál velice dobře.“

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
„Pro nás je to smutná a hořká porážka. Myslím si, že jsme na ledě Chomutova, který doma neztratil ani bod a je tu moc silný, byli minimálně ve hře pět na pět rovnocenným soupeřem. Bohužel jsme dostali branky v oslabení, ale srdnatým a bojovným výkonem jsme dvě minuty před koncem srovnali. Dokonce jsme mohli jít do vedení, měli jsme tam dvě gólovky. Paradoxně jsme minutu před koncem inkasovali my, což pro nás bylo kruté. Minimálně bod jsme si zasloužili.“