HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 2:1

Z Benátek odjel HC Stadion bez bodů

21.11.2020
Po delší pauze se HC Stadion vydal do Benátek nad Jizerou, aby zde odehrál další kolo Chance ligy. První třetina byla vydařenější pro hosty, v těch dalších ale skórovali už jen Benátky, navíc oba góly vstřelil Pekař. Vrchlabí se tak do sezony vrátilo s nepořízenou.
11.kolo, sobota 21.11.2020, 15:00
HC Benátky
2:1
Pařík (Král) – Kolmann, Šedivý, Kunst, Kovář, Had, Aubrecht, Böhm – Šír, A. Dlouhý, D. Špaček – Měchura, Hrabík, Pekař – Pabiška, Čederle, Jiruš – Gajda, Wiencek
Klouček (Soukup) – Bučko, Linhart, Niko, Kajínek, Jirků, Vála, Oliva – Nouza, Chrtek, Heřman – Chalupa, Matýs, M. Kratochvil – Mrňa, Urban, Hozák – J. Moník, Zeman, Moučka
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 26. Pekař (Hrabík), 60. Pekař (Hrabík) – 15. Chalupa (Kajínek, Hozák). Rozhodčí: Bejček, Zavřel – Hnát, Jindra. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Zápas začal nepřesnou přihrávkou Benátek. Poté mohl skórovat Matýs, ale nemířil přesně do branky. Stejný hráč se dostal do dobré pozice ve 4. minutě. Urban zůstal za domácí brankou, ale přihrávku nedostal. Na konci 8. minuty střílel Hozák, ale minul tyčku. V 10. minutě byl vyloučen benátecký Kolmann za podražení. Domácím se ale podařilo vyhodit. Hosté se k žádné velké šanci nedostali, domácí se dobře bránili. HC Stadion byl střelecky aktivnější, Mrňa ani Vála ale nebyli úspěšní. Na druhé straně se domácí také pustili do útoku, Klouček měl plné ruce práce. Ve 14. minutě byl vyloučen hostující Moučka a domácí tak měli výhodu. Nouza se dostal do šance, ale byl obrán o kotouč. V čase 14:42 ale ve vlastním oslabení domácí udeřili, úspěšným autorem branky byl David CHALUPA. Kratochvil nahazoval na Paříka. Nouza vystřelil hned od modré a vyprášil Paříkovy betony. Klouček vyrazil puk v 18. minutě. Další pokus přišel od vrchlabského hráče, ale Pařík si s ním poradil. Na konci třetiny byla u domácí branky menší strkanice, kterou rozhodčí hned usměrnili.

Domácí brankáře měl napilno i na začátku druhé třetiny. Hrabík byl ve 22. minutě zastaven na hranici faulu. Klouček i po několika minutách hry ještě na puk nesáhl, ale brankář Benátek zasahoval proti střele Bučka. V čase 25:18 srovnaly Benátky stav utkání. Hosté ztratili puk za vlastní brankou, kde čekal Hrabík. Přihrávkou našel Matěje PEKAŘE, který snadno dostal puk do branky. Vála ani Bučko proti brankáři neuspěli. Ve 29. minutě Pařík hledal puk už v brance, ale nakonec mu zůstal ve výstroji. Šedivý nezpracoval přihrávku od Šedivého. Kratochvil střílel na Paříka, ten ale puk chytil do lapačky. Brankáři se pak střídali v zásazích proti střelcům. Ve 35. minutě byl vyloučen vrchlabský Matýs. Klouček vyrazil střelu Pabišky, dorážel Šír. Domácí se tlačili do útočného pásma, ale hosté byli v obraně úspěšní, a tak branka nepadla. Na konci třetiny byl vyloučen benátecký Pekař. Hosté se usadili v útočné třetiny a kombinovali. Nakonec střílel Nouza, ale branku minul.

Hosté se v přesilové hře již k ničemu nedostali. Ve 44. minutě mohli hosté znovu udeřit. Hozák mohl zakončit do odkryté branky, Kovář se ale vrhl na puk a předvedl skvělý zákrok. Před Kloučkem se poté nikdo nedostal k dorážce. Čederle střílel z pravé strany, ale Klouček měl puk ve výstroji. Ve 48. minutě byl vyloučen benátecký Haš. HC Stadion měl tedy další výhodu. Moučkovu střelu si Pařík pohlídal a na druhé straně se ke střele dostal Špaček. Poté byl vyloučen další hráč, tentokrát za Vrchlabí. Hra na ledě se na chvíli vyrovnala. V 50. minutě přišel závar před Paříkem, ale Mrňa ani Vála se neprosadili. Naopak na druhé straně mohl skórovat Pekař, ale Klouček skvěle zasáhl. V 52. minutě byl vyloučen domácí Dlouhý. Benátky se několikrát osvobodily a nedovolily HC Stadionu útočnou akci. Chrtek tečoval puk vedle pravé tyče po Heřmanově přihrávce. Hozák poté trefil jen rameno gólmana. Po akci zůstal na ledě ležet jeden z benáteckých hráčů a hra byla na chvíli přerušena. K vyloučení ale nedošlo. V 56. minutě za nerozhodného stavu už byla na ledě cítit nervozita a došlo k potyčce, po které už se vylučovalo. Za Vrchlabí si šel odpočinout Chalupa a za domácí Šedivý, oba za hrubost. Klouček se poté musel bránit proti útoku Pabišky a posléze Kolmanna. Mrňa se poté dostal do kontaktu s Šedivým, ale vše proběhlo bez vyloučení. Domácí se dostali do útočného pásma a ostřelovali Kloučka za všech stran. V čase 59:29 se Benátky radovaly z gólu Matěje PEKAŘE. Hosté pak zkusili hru bez brankáře, ale gól vstřelit nedokázali. Domů tak odjeli s prázdnou.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V dnešním zápase jsme podali skvělý výkon. Na hráčích byla vidět obrovská chuť a nasazení. Přijel silný tým, který je složený ze zkušených hráčů, my jsme mu ale nepovolili skoro nic. Jsme rádi za tři body a ještě více, že můžeme hrát.

Václav Baďouček (HC Vrchlabí): Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát. Hlavně v první třetině jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si šance, které pokud bychom proměnili, zápas by možná vypadal jinak. Poté už bylo utkání vyrovnané. Začali jsme hrát komplikovaně a v závěru zápasu jsme zbytečnou chybou v obranném pásmu přišli minimálně o bod.