HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Letňany - Vrchlabí 1:4

Výhru v Letňanech režírovali obránci

28.02.2024
Jan Přikryl
K dalšímu utkání cestovalo Vrchlabí na led Letňan. Úvodní třetina patřila HC Stadionu, když se prosadil dvakrát Kynčl. Prostřední část vyhráli Letci zásluhou přesné rány Turka a ponechali si naději do třetí třetiny. Jejich sny však ihned v úvodu zhatil hostující Perička. Pečeť na vrchlabskou výhru dal v závěru Moník.
13.kolo, středa 28.2.2024, 18:00
HC Letci Letňany
1:4
HC Stadion Vrchlabí
Nečas (J. Němeček) – L. Chalupa (A), Z. Fiala, D. Němeček, Ducháč, Drtina, Háva – Korčák, Sklenář (A), Poppel – Š. Turek, Labuzík, Mrňa – Pšenička, Arnošt (C), J. Nedvěd – Vacín, Mácha, Kysela. Trenér: Nedvěd Jaroslav
Červinka (Kamenický) – Abraham (A), Boukal, Perička, P. Fiala, Kynčl, Hladík, D. Sýkora – Jirků, P. Urban (C), D. Chalupa – Šlaicher, Kastner, Krsek – Tatar, Chrtek, Moník – Kozák, Cerman.
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 27. Š. Turek (D. Němeček) – 6. Kynčl (Chrtek, Krsek), 15. Kynčl (P. Urban, Chrtek), 42. Perička, 59. Moník (Hladík). Rozhodčí: Šperl – Hradil, Stacho. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 232. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:4.

Nejdříve vyzkoušel Červinku Poppel. Domácí byli od začátku zápasu hodně aktivní. Nečas si ale sáhl na puk ve 2. minutě po pokusu Kynčla. Korčák dostal přihrávku, ale Červinka byl připravený. V 5. minutě přihrával Mrňa Labuzíkovi, ten ale minul branku úplně. V čase 5:59 už to bylo 1:0 pro HC Stadion. Trefil se Jakub KYNČL, který čekal na přihrávku na modré čáře. Vrchlabí dostalo novou chuť, a tak se snažilo kombinovat a střílet z útočného pásma. Kastner se uvolnil ve 13. minutě a sám jel na Nečase. Proti němu byl ale neúspěšný. Ve 14. minutě byl vyloučen Mrňa, Urban střílel z pravého kruhu pouze do tyčky. V čase 14:36 už ale byla přesilová hra využitá zásluhou Jakuba KYNČLA, který puk zachytil u modré čáry a nemýlil se. Letci se pak tlačili dopředu, Červinka blokoval pokus z levého kruhu. Na modré čáře puk zachytil Drtina, poslal ho na Turka, ale ten ho za Červinkova záda nedostal. Do konce první třetiny se Letňany gólu nedočkaly.

Druhá část ukázala několik šancí na obou stranách. Letňany o puk bojovaly v rohu hřiště, Nedvěd se sice dostal do útočné třetiny, ale neměl komu přihrát. Korčák se ve 24. minutě dostal do přečíslení, ale Červinka se stihnul přesunout. Krsek se dostal k odraženému puku ve 26. minutě, ale trefil pouze Nečase. V čase 26:38 snížil na rozdíl jediné branky Štěpán TUREK, který pohotově poslal puk do branky hostů. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí Mácha. O chvíli později byl vyloučen také hostující hráč. Ani jeden z týmů přesilovou hru nevyužil, ve 36. minutě byl ještě vyloučen za HC Stadion Chalupa. Poppelův pokus o srovnání ale nebyl úspěšný. Labuzík střílel ve 37. minutě nepřesně, Červinka měl dobrý výhled také na další pokusy Letců. Držel tak HC Stadion v těsném náskoku.

Třetí část začala úspěšněji pro Vrchlabí. V čase 41:29 se trefil Tomáš PERIČKA, který se jako první zorientoval v nepřesnostech domácích hráčů. Pak byl vyloučen hostující Chrtek. Přesilová hra se ale Letňanům nedařila, Mrňa se přitom dostal sám až před Červinku. Stejný hráč se o branku pokusil ve 47. minutě, kdy si objel branku. Poté byl vyloučen domácí Turek. Kastner se ke střele dostal v 50. minutě, a to hned dvakrát. V 53. minutě Poppel s pukem na holi Červinku nepřekonal, úspěšný nebyl ani Arnošt. Následovala série vyloučení – nejdříve domácí Labuzík, poté jeho spoluhráč Sklenář. Za vrchlabský celek to byl Sýkora, který dostal hned dva tresty. Letci to nakonec zkusili v šesti hráčích na ledě, ale byl to HC Stadion, kdo skóroval. Na 4:1 zvyšoval Filip MONÍK, který trefil prázdnou branku.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes jsme odehráli velmi povedený zápas. Kluci plnili to, na čem jsme se dohodli a navíc přidali velkou bojovnost a obětavost. Jsme spokojení. Chybí nám ještě jeden zápas, ale dnes to z naší strany mělo play-off parametry. Škoda, že nebyla lepší divácká kulisa, ale asi fanoušky odlákalo derby pražských S.