HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Dvůr Králové - Vrchlabí 3:4sn

Vrchlabští si ze Dvora přivážejí vítězství po samostatných nájezdech

29.09.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas na královedvorském zimním stadionu zpočátku vypadal na vítězství domácího týmu. Tím se ale vrchlabští nenechali rozhodit a v základní hrací době stav srovnali na 3:3. V prodloužení žádný gól nepadl, a tak rozhodovaly samostatné nájezdy, kdy rozhodujícím byl nájezd Davida Chalupy a vrchlabští tak domů dovezli další výhru.
6.kolo, sobota 29.9.2018, 17:00
Dvůr Králové
3:4sn
Čáp (Konvisser) – Karlík, Matějíček, Petira, Hamerský, Vitebský (C), Tondr, Pilař, Faltys – Havlas, Šimoníček, Luštinec (A), Valášek, Fořt (A), Filip, Půhoný, Hoskovec, Dušek, Zmítko, Ježek, Kocian
Abrahám (Soukup) – Muška, Vašíček (A), Bedník (A), Moník, Voženílek, Jirků (C), Kynčl – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, Moník
Třetiny: 3:1, 0:1, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 2. Hoskovec, 5. Luštinec (Karlík), 8. Valášek (Tondr, Filip) – 15. Muška (Matějček, Hozák), 35. Vašíček (Muška, Chalupa), 42. Chalupa (Hozák, Matějček), rozhodující nájezd Chalupa. Rozhodčí: Beránek - Marek, Axman. Diváci: 980. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 3:3, po SN 3:4.

Do sobotního zápasu jsme nastoupili pouze s jednou změnou, oproti utkání s Trutnovem.
První derby se Dvorem Králové jsme nezačali dobře. Po sérii vyloučení na naší straně se nejdříve prosadil ve 2. minutě domácí Hoskovec, kterého v 5. minutě následoval Luštinec. Úvodní nápor Dvora nekončil a další gól přidal v 8. minutě Valášek. Tlak domácích se nám podařilo utnout v 15. minutě, kdy jsme dostali možnost přesilovky, kterou se nám, po nepříliš dobrém začátku, podařilo proměnit, když se trefil náš obránce Muška. Tímto končila první třetina za stavu 3:1 pro domácí.

Druhou třetinu jsme začali velice aktivně několika šancemi. Dvakrát pálil z předbrankového prostoru Matějček, několikrát nebezpečně pálil i Mrňa, ale branka ne a ne přijít. Nakonec jsme dostali možnost přesilovky ve 25. minutě, se kterou si velice mazácky poradil Vašíček, který nedal na brankovišti šanci domácímu brankáři. Zbytek třetiny byl ve znamení našeho tlaku, ale také bezmoci vstřelit vytouženou vyrovnávací branku, a tak skončilo druhé dějství za stavu 3:2.

Třetí třetinu jsme nemohli začít lépe... Hozák na středu hřiště prohodil puk Chalupovi, který se řítil sám na domácího brankáře a střelou nad lapačku srovnal na 3:3. Od tohoto stavu se hrál hokej nahoru dolů, plný šancí na obou stranách, ale žádný z týmů nebyl schopný vstřelit gól, který by toho druhého srazil do kolen.
Na konci třetího dějství jsme šli po sporném faulu Voženílka do oslabení, ale podařilo se nám velice dobře ubránit. Šlo se tak do prodloužení poprvé v této sezóně.

Začínali jsme jej v počtu 3 proti 4, ale trojice okolo Jiřího Vašíčka odvedla perfektní práci a ubránila toto velice důležité oslabení. Následoval zbytek prodloužení bez výraznějších šancí. Zdálo se, že nájezdy nás neminou, ale nakonec se Aleš Půlpán vyřítil sám na brankáře a mohl rozhodnout o vítězství pro Vrchlabí. To se mu ale nepovedlo.

V nájezdech nás velice podržel brankář Abrahám, kterého překonal pouze Havlas. Vrchlabí přisoudili další bod úspěšní exekutoři Bláha a Chalupa.

Úvodních 10 min jsme na hřišti neexistovali, byli jsme laxní, nedůrazní a to vše v kombinaci se špatným pohybem vedlo k tomu, že soupeř získal tříbrankové vedení. Tím, že jsme do konce první třetiny dokázali vstřelit branku se naše šance na bodový zisk stala reálnou. Od druhé třetiny jsme se vrátili ke hře, která nám přinesla úspěch v předchozích utkáních a v závěru, přestože i soupeř mohl z ojedinělé příležitosti skórovat, jsme sahali po třech bodech. V prodloužení jsme dobře ubránili oslabení a nájezdy jsme zvládli za výrazné pomoci Martina Abraháma .