HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 2:4

Vrchlabí zvítězilo v Mostu a veze si domů tři body

25.09.2019
Vrchlabí si z dalekého Mostu odváží tři body za vítězství 4:2. V první třetině diváci viděli pouze jednu branku a to do mostecké svatyně. Ve druhé třetině už to bylo vyrovnané, góly padaly na obou stranách, Lvi však byly pokaždé o krok pozadu. Třetí část přinesla opět pouze jednu branku, kterou si Vrchlabí potvrdilo vítězství a odváží si z Mostu všechny tři body.
5.kolo, středa 25.9.2019, 18:00
Most
2:4
Hosnedl (Kovařík) – Přibyl, Kuncl, Havlík, Havlůj (C), Fučík, Urbánek, Polák – Mical, Drašar, Nedrda (A) – Mála, Bakrlík, Řehoř – Čmolík, Böhm, Smolka – Kýhos. Trenér: Vladimír Machulda
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Hlaváč, Chalupa, Urban – Mrňa, Jirásek, Dvořák – Bednář, Sýkora, Matějček – Kastner, Hozák, Moník. Trenér: Václav Baďouček
Třetiny: 0:1, 2:2, 0:1  Branky a nahrávky: 30. Mála, 35. Řehoř (Urbánek) – 11. Kynčl (Moník), 25. Sýkora (Bednář, Urban), 30. Matějček (Hlaváč, Mrňa), 49. Kastner (Hlaváč, Mrňa). Rozhodčí: Vištejn – Göltsch, Sýkora. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 317. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3, 2:4.

Hned ve druhé minutě střílel na Soukupa Urbánek. Poté byl vyloučen hostující Havlůj. Mrňa střílel z mezikruží, ale trefil pouze lapačku Hosnedla. Hostující posílali jednu střelu za druhou, ale za záda brankáře puk nedostali. V 5. minutě se dostal do brejku Dvořák, ale Hosnedl si mezeru mezi nohama pohlídal. Potom byl vyloučen vrchlabský Jirásek. V sedmé minutě se mála dostal do akce, ale gól nepadl. Ve velké šanci se ocitnul Mical, ale Soukupa nepřekonal ani napodruhé. V čase 10:33 diváci viděli první branku utkání, autorem byl Tomáš KYNČL. Ve 13. minutě si kotouč pohlídal Soukup po náporu mosteckých hráčů. Poté byl vyloučen domácí Mála za podrážení. HC Stadion se sice dostal do několika šancí, Jirků to zkoušel od modré. Bednář stál před brankou, ale Hosnedl si puk pohlídal. V 16. minutě byl vyloučen vrchlabský Vágner za nedovolené bránění. Vrchlabí už bylo v plném počtu, kdy se do šance dostal Drašar. Soukup ale brance zabránil. Další vyloučení přišlo znovu na hostující straně. Do konce třetiny ale výhodu Most nevyužil.

Na začátku druhé části byl vyloučen Řehoř. Lvi se ubránili, Matějček se sice dostal do šance, ale Hosnedla nepřekonal. V čase 24:43 vstřelilo Vrchlabí druhou branku. Prázdnou svatyni trefil Petr SÝKORA po přihrávkách Urbana a Bednáře. Ve 30. minutě se do útoku dostal Urbánek, jeho přihrávku ale Mical nezpracoval. V čase 29:15 se trefil Štěpán MATĚJČEK. Netrvalo dlouho a také Lvi skórovali. V čase 29:46 se do protiútoku dostal František MÁLA, který se sám dostal až před Soukupa a puk dostal za jeho záda. Hráči Stadionu reklamovali posunutou branku, rozhodčí ale ale gól uznal. Ve 34. minutě vyhrál buly Řehoř, dostal se do šance, ale Soukup si puk pohlídal. Na rozdíl jediné branky to bylo v čase 34:04 zásluhou Ivana ŘEHOŘE, který skvěle zpracoval přihrávku od Urbánka. O pár vteřin později byl vyloučen Havlík. Hosté se snažili dostat se před branku, ale Mála byl faulovaný a nařízeno bylo trestné střílení, které ale Mála neproměnil. Jirků dostal desetiminutový osobní trest. Ještě před sirénou se mohl trefit Mála, ale nezpracoval puk.

Hned na úvod třetí části se do akce dostala první mostecká pětka. Ve 43. minutě byl vyloučen mostecký Böhm, domácí se ale tlaku HC Stadionu ubránili. Ve 46. minutě byl vyloučen Matějček a dal tak šanci domácím. Nedrda ale trefil pouze horní tyčku. Ve 49. minutě střílel na vrchlabského brankáře Bakrlík, ale Soukup puk vyrazil a ani následná dorážka neskončila v brance. V čase 48:31 se do protiútoku dostal Lukáš KASTNER, který střílí čtvrtý gól HC Stadionu. Poté byl vyloučen hostující Chalupa. Domácíse nedostali do žádné velké šance. V 52. minutě byl znovu vyloučen vrchlabský hráč. Böhm sice poslal puk na branku, ale Soukup je ve své brance jistý. Smolka poslal puk před Soukupovu branku, ale nebyl tam nikdo, kdo by ho poslal do branky. V 58. minutě byl vyloučen Drašar. Hosté ale přesilovou hru nevyužili. I tak jim ale čtyři góly stačily k vítězství a odvážejí si z Mostu tři body.

Trenér HC Stadionu Baďouček: Po dnešním zápase jsem spokojený pouze se třemi body a výkonem Jakuba Soukupa, který jako jediný odvedl 100% výkon. Zbytek týmu zůstal daleko za svými možnostmi. Scházel nám pohyb, nasazení a koncentrace na výkon.