HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 5:6sn

Vrchlabí veze po napínavém utkání z Benátek výhru po nájezdech

24.08.2021
Zápas, který přinesl všechny aspekty skvělého duelu. Tak by se dal označit úterní souboj mezi Benátkami a Vrchlabím, který skončil vítězně pro hosty. Ti sice vedli dokonce o tři branky, Benátky ale dokázaly srovnat krok a nakonec musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byl úspěšnější HC Stadion.
přát., úterý 24.8.2021, 18:00
HC Benátky
5:6sn
Pavelka (Král) – Bukač, Žůrek, Hampl, Aubrecht, Kunst, Patzelt – Klapka, Dušek, Dlouhý – Pabiška, Čederle, Jiruš – Čermák, Jansa, Wiencek – Křepelka, Hájek, Vomáčka.
Štěpánek (Nečas) - Linhart, Oliva, Kajínek, Kynčl T. (A), Voženílek (C), Kynčl J., Jelínek - Machač, Urban, Mrňa - Moník (A), Matýs, Chalupa - Heřman, Chrtek, Zeman - Kloz, Herčík, Paleček.
Třetiny: 0:2, 2:2, 3:1 - 1:2  Branky a nahrávky: 23. Klapka, 35. Dlouhý (Dušek, Klapka), 41. Klapka (Bukač, Dlouhý), 43. Bukač (Čermák, Vomáčka), 49. Jiruš (Pabiška, Jansa) – 1. Mrňa (Machač, Linhart), 14. Machač (Mrňa, Voženílek), 24. Paleček (Kloz), 29. Kloz, 60. Linhart (Matýs), rozh. náj. Heřman. Rozhodčí: Bernat, Zavřel – Axman, Kettner. Vyloučení: 6:5, navíc Bukač (Benátky) 5 min. - Linhart (Vrchlabí) 5 min.. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4:, 4:4, 5:4, 5:5, 5:6.

Hned v úvodu utkání skórovali hosté. V čase 0:41 se trefil Pavel MRŇA, které se trefil nad lapačku Pavelky. Ve 4. minutě byl vyloučen domácí Klapka. Tutu možnost ale Vrchlabí nevyužilo, ačkoliv se do několika střel dostalo. V osmé minutě to byl vrchlabský Oliva, který si šel odpočinout na trestnou lavici. Ani domácí ale nedokázali využít výhodu hráče navíc, Štěpánek stihl zakročit proti všem pokusům. Hosté se dostali do kombinace, Štěpánek ale zakročovat nemusel. Jansa musel odpykat trest za mnoho hráčů na ledě a Benátky tak dostaly další možnost srovnat skóre. Do šance se ale dostal hostující Voženílek, jehož pokud Pavelka vyrazil. A nakonec se přeci jen hostům povedlo přesilovou hru využít – v čase 13:29 se trefil Michal MACHAČ, který si najížděl před Pavelku. Domácím se vůbec nedařilo dostat do pásma, ale vyloučen byl ještě v 19. minutě vrchlabský Matýs. Benátky se dostaly do útočného pásma, ale nějak vážně branku Štěpánka neohrozily. Už bylo po konci třetiny, když se do sebe několik hráčů pustilo. Na obou stranách došlo k vyloučení za bitku, a to na pět minut, navíc byl vyloučen ještě domácí Dlouhý za hrubost.

Domácí na začátku druhé části nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku po vyloučení Klapky. Ačkoliv se Vrchlabí usadilo v útočném pásmu, Pavelka nemusel do hry zasahovat, protože hosté vymýšleli kombinace, až nakonec vůbec střela nepřišla. Dvojnásobná výhoda tak přišla vniveč. V čase 22:47 skóroval Adam KLAPKA, který pokračoval v tlaku domácích a zúročil dobrou obranu svého týmu. Netrvalo ale dlouho, a HC Stadion odskočil znovu o dvě branky. V čase 23:25 se trefil Adam PALEČEK, který měl kolem sebe hodně prostoru. Ve 25. minutě střílel Dušek, ale nebyl úspěšný. Poté přišlo několik střel od Vrchlabí, všechny Pavelka vychytal. Ve 27. minutě se před Štěpánkem ocitnul Dlouhý, ale Matýs skvěle bránil a hostující brankář měl ulehčenou práci. V čase 28:31 hosté přidali další, již čtvrtou branku, tentokrát z hole Matěje KLOZE. Bukáč se ke střele dostal dokonce dvakrát, ale Štěpánek byl ve střehu. Ve 32. minutě byl vyloučen vrchlabský Chrtek, v oslabení se dostal do šance Heřman, který ujel sám na Pavelku, jeho klička se ale minula účinkem. Ve 34. minutě došlo na výhodu trestného střílení pro hosty, které Machač neproměnil, protože trefil Pavelkům beton. Minutu poté to byl znovu Pavelka, který podržel Benátky opět proti šanci Machače. O chvíli později to byl Moník, kterým mohl skórovat, ale vrchlabské zaváhání potrestal v čase 34:11 Adam DLOUHÝ, který mířil přesně. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně. Konec druhé třetiny nabídnul hodně šancí, například od Křepelky nebo Dlouhého. Štěpánek ale držel svůj tým. Musel zasahovat také proti střele Hampla, na druhé straně zasahoval Pavelka.

V čase 40:35 se trefil Adam KLAPKA, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Na druhé straně chtěl přihrát Heřman Chrtkovi, ale Pavelka vyrazil puk, který ještě líznul tyčku. Zápas se ještě více zdramatizoval po gólu Benátek, kdy se trefil v čase 42:49 Daniel BUKAČ. Poté byl vyloučen hostující Kynčl. Domácím se tentokrát nepodařilo branku vstřelit. Ve 47. minutě tečoval puk před Pavelkou Chalupa, puk zamířil nad branku. Ani Heřman nebyl proti benáteckému brankáři úspěšný. V čase 48:59 si vzali vedení domácí. Po střele Vojtěcha JIRUŠE Benátky vedly 5:4 a HC Stadion tahal za kratší konec. Domácí hráče pátá branka nakopla a snažili se hodně bruslit před vrchlabského Štěpánka. Ani Pavelka se ale v brance nenudil. V 55. minutě byl vyloučen vrchlabský Chalupa, před branku si najel Jiruš, který ale nezpracoval správně kotouč. V 56. minutě byl vyloučen domácí Bukač, na ledě tak bylo vidět čtyři hráče na každé straně. Ani jeden z týmů ale gól nevstřelil. Poslední minuty třetiny se odehrávaly spíše v poklidném tempu. Několik střel přišlo na oba brankáře, ale byly sraženy nebo je dostali do lapaček. V 59. minutě si Vrchlabí vzalo oddechový čas a nakonec se hosté rozhodli pro hru bez brankáře. Po Linhartově zásahu se hra dostala před Pavelku. A Vrchlabí nakonec výhodu využilo! V čase 59:07 vyrovnal od modré nad rameno Pavelky Tomáš LINHART, a Štěpánek se tak mohl vrátit do branky.

Po první sérii byl stav stále 0:0, netrefil se ani benátecký Čederle, ani Mrňa za hosty. Klapka ve druhé trefil pouze tyčku, druhý pokus Vrchlabí proměnil Urban, který puk dostal mezi betony Pavelky. Třetí pokus využil Dušek, který si Štěpánka nechal vyjet z branky a zakončil do prázdné. Naopak Matýsovi se nepovedlo vstřelit branku. Ve čtvrté sérii byl úspěšný vrchlabský Martin HEŘMAN, na rozdíl od Bukače, který branku minul. V páté sérii neproměnil domácí Pabiška, a Vrchlabí si tak odvezlo bod navíc.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou):
Dnešní první třetinu jsme vůbec nebyli v utkání a jen jsme se klouzali. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a vyrovnali hru. Vlastní hloupostí jsme ale Vrchlabí darovali branky. Až v poslední třetině jsme to byli my a dostali jsme se zaslouženě do vedení. Soupeře poté využil power play, kde rozhodlo neuhrané vhazování.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí):
Byl to zdravě agresivní zápas. Víme, jak Benátky hrají. Mají mladé kluky, je to takový lítavý tým. Ze začátku jsme si s tím poradili velice dobře. Přišlo mi, že jsme měli zápas pod kontrolou. Benátečtí kluci poté začali hrát jednoduše a my si s tím neporadili. Domácí dávali jednoduché, ale hezké, branky. Dominantním hráčem byl Klapka. Minule nám dal dva góly, dnes také. Byl to rychlý zápas, kterému nic nechybělo.