HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 1:3

Vrchlabí v prvním přáteláku nebodovalo

03.08.2021
První letošní ostřejší zápas na ledě dopadl pro HC Stadion ztrátou. Benátky nad Jizerou sice udeřily až ve druhé třetině, v té třetí si ale pohlídaly náskok a Vrchlabí už jen na konci zápasu korigovalo výsledek. Zápas tak skončil vítězně pro hosty, kteří odjíždějí se třemi vstřelenými brankami.
přát., úterý 3.8.2021, 18:00
1:3
HC Benátky
Štěpánek (Nečas) – Linhart (A), Kynčl T., Kajínek, Nedbal, Kynčl J., Oliva, Heligr – Heřman (C), Urban, Mrňa – Šťastný, Kaut (A), Chalupa – Moník F., Chrtek, Zeman – Pavlík, Cerman A.
Žajdlík (Král) – Žůrek, Kunst, Aubrecht, Kollert, Hampl, Kovář – Jiruš, Čedrle, Pabiška (C) – Wiencek, Dlouhý (A), Dospěl – Čermák, Jansa, Klapka – Vomáčka, Hájek, Křepelka
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2  Branky a nahrávky: 59. Mrňa (Nedbal, Urban) – 40. Jansa (Kunst), 53. Čederle (Klapka, Jiruš), 55. Klapka (Čermák). Rozhodčí: Veselý, Zavřel – Lučan, Kajínek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3.

Především bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří přišli na první přátelské utkání. Jsme si vědomi, že restrikce jsou pro vás (i pro nás) omezující, vážíme si toho, že je dodržujete a doufáme, že si s námi užijete celou letošní sezónu.

Hned na úvod byl vyloučen vrchlabský Urban za zdržování hry. Před Štěpánkem se ocitnul Jiruš, ale ten byl zablokován. Také Kunstovi se nadvakrát nepodařilo dostat se před domácího brankáře. Ve 4. minutě to byl znovu Kunst, který od modré minul branku. V páté minutě přišlo vyloučení také na hostující straně. O chvíli později Kynčl hledal někoho před brankou, ale nikdo z domácích se tam neukázal. V osmé minutě se nedokázal prosadit Chalupa. Žajdlík musel několikrát zasahovat. V 11. minutě puk odpálil do bezpečí dříve, než se k němu dostal Filip Moník. Skákavý puk dělal problém Štěpánkovi, který ho raději podržel. Ve 14. minutě se dostal před Žajdlíka Moník, ale neuspěl. V 16. minutě byl vyloučen další hostující hráč za hákování. Benátky se dobře bránily, ale do šance se dostal Urban, který ještě chtěl nahrát Mrňovi. Tomu se ale nepodařilo puk zpracovat. V 18. minutě tečoval Šťastný před benáteckou brankou, ale nebyl úspěšný. Následně byl vyloučen domácí Kynčl, který dostal dvě minuty za hrubost. Ještě před sirénou se o branku pokusil Chalupa, který se dostal sám na brankáře. Ve střelbě mu ale zabránil hostující obránce.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen vrchlabský Kaut, který podle rozhodčích zdržoval hru. Mrňa střílel ve 24. minutě, byl faulován, ale rozhodčí trest neudělili. Štěpánek poté musel zasahovat proti střele Čedrleho, na kterého vytáhl skvělý zákrok. I ve 27. minutě se vrchlabský brankář předvedl, to zase zničil šanci Pabišky. Žajdlík se na druhé straně ale také nenudil. Musel zasahovat ve 28. minutě proti dotírajícímu Pavlíkovi, stejně jako zabránil střele Olivy. Urban se dvakrát pokusil brankáře překonat, bohužel se mu to nepodařilo a úspěšný nebyl ani ve 30. minutě. Další minuta přinesla obrovskou šanci Benátek, ale znovu to byl Štěpánek, u kterého puk skončil. Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Kovář. Benátky se dokázaly ubránit, a přišlo vyloučení vrchlabského Mrni. I HC Stadion se dokázal několikrát osvobodit, ve 35. minutě se do tutové šance dostal Kaut, kterého vychytal Žajdlík. A znovu přišlo vyloučení, tentokrát v hostujícím týmu. Domácí už byli v pěti hráčích, když se před Štěpánka dostal Dlouhý. První branky se dočkal hostující tým. V čase 39:34 otevřel skóre utkání Filip JANSA, který na Štěpánka poslal přesnou střelu. Následovalo ještě vyloučení vrchlabského hráče.

Také třetí začala aktivním hokejem. Štěpánek předvedl opět skvělý zákrok proti Jansovi ve 42. minutě. Heřman dostal sice hokejkou do obličeje, rozhodčí ale nikoho nevylučovali. Ve 44. minutě přišlo vyloučení na hostující straně a branku tak mohli vstřelit také domácí. Benátky se ale skvěle bránily, nepustili HC Stadion vůbec ke střele. Navíc Kajínek zlomil hokejku. Ve 48. minutě nahazoval před branku Benátek Zeman. O chvíli později minul branku Hájek, Žajdlík se blýsknul také zákrokem proti Heřmanovi. Benátecký brankáře byl ve formě a držel svému týmu hubený náskok. V 51. minutě byl vyloučen vrchlabský Chrtek, domácím se podařilo ubránit své pásmo. Bohužel další branka padla opět do vrchlabské branky. Tentokrát se v čase 52:58 trefil Sebastian Čedrle, a Benátky odskočily o dvě branky. Urban promarnil svou šanci v 54. minutě, a netrvalo dlouho a jeho neúspěšný pokus byl potrestán. V čase 52:12 vstřelil třetí branku hostů Adam KLAPKA. Další branku mohl přidat Dlouhý, ale vychytal ho vrchlabský Štěpánek. V 56. minutě přišlo vyloučení domácího hráče, naštěstí Benátky tento zákrok nepotrestaly. A v čase 58:28 se konečně prosadili také domácí hráči. První branku trefil Pavel MRŇA, který se dostal do úniku a Žajdlíka překonal. Domácí to nakonec zkusili v šesti hráčích, Nedbal Žajdlíka nepřekonal. Na konci zápasu se ještě hostujícímu brankáři povedlo dostat puk do lapačky, a nakonec ještě došlo k vyloučení Aubrechta.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
První přátelský zápas jsme nezvládli, prohráli jsme ho. Nicméně s hrou, dejme tomu se čtyřiceti minutami, jsme byli relativně spokojení. Tak nějak jsme i dodržovali věci, které jsme si řekli, i když jsme neměli moc času na nějaký ten nácvik. Posledních dvacet minut nás soupeř přehrál, dal zaslouženě dva góly, podařilo se nám snížit, ale bohužel jsme další gól už nedali, takže jsme asi zaslouženě prohráli 3:1. Čeká nás hodně práce a snad se to bude jenom zlepšovat.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou):
Dneska jsme sehráli první přátelské utkání a samozřejmě nás těší výhra. Utkání teď více do hloubky rozebírat nechci, protože tam bylo spoustu nepřesností, systémových nesrovnalostí... Kluci předvedli dobrý výkon, měli jsme velice dobrý pohyb, vytvářeli jsme si šance a dobře nám zachytal gólman. Výhra nás opravdu těší, jak jsem říkal už na začátku.