HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 7:5

Vrchlabí si doma poradilo s Děčínem

17.11.2014
Sváteční den nám zpestřilo utkání mezi Vrchlabím a Děčínem. HC Stadion si nakonec uhájil tři body za sedm branek. Čtyři body si připsal Martin Filip za dvě branky a dvě asistence, dva góly vstřelil také Daniel Vlach. Po vyrovnaných dvou třetinách domácí odskočili o tři branky, Děčín ale dokázal držet krok a poslední minuty byly dramatické.
13.kolo, pondělí 17.11.2014, 18:00
7:5
Děčín
Neužil (Teichman) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Petráček, Kadavý – Jakubec, Filip, Vlach, Bláha, Šťastný, Jirků, Urban, Matějka, Fořt, Oppelt, Marks
Šticha (Lavinger) – Filipovský, Molnár, Kaltenbőck, Hříbal, Vegner, Klement – Kuchynka, Volráb, Chamrád, Chovanec, Kment, Fojt, Bezpalec, Faigl, Vacek, Strnad, Polák
Třetiny: 2:1, 0:1, 5:3  Branky a nahrávky: 8. Urban (TS), 12. Filip, 43. Lenoch (Vlach, Jakubec), 46. Skočovský (Šťastný, Jebavý), 48. Filip (Hamerský), 56. Vlach (Filip), 60. Vlach (Filip) – 2. Kment (Fojt), 21. Volráb (Kuchynka), 50. Kuchynka (Chamrád), 53. Volráb (Filipovský), 60. Kuchynka (Filipovský). Rozhodčí: Veinfurter – Urubčík, Huryta. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 975. Průběh utkání: 2:1, 2:2, 7:5.

Utkání začalo svižně, hned v prvních vteřinách zaútočili domácí. Z první branky se ale radovali minutu a půl po začátku utkání hosté, kdy se nemýlil do prázdné Jan Kment. Vrchlabí však hrálo aktivně a ohrožovalo soupeřovu branku – nakonec ale byla slyšet pouze nastřelená tyč. Na druhé straně se blýsknul Neužil, který vychytal dva pokusy děčínského Volrába. V osmé minutě bylo nařízené trestné střílení pro domácí HC Stadion, nájezd jel Patrik Urban, který si Štichu položil a pak už neměl problém zaskórovat. O čtyři minuty později to již bylo výsledkově lepší pro domácí Vrchlabí, na 2:1 zvyšoval Martin Filip, který si pohrál s brankářem a zakončil k pravé tyči. První vyloučení v zápase jsme viděli v čase 14:09, kdy byl vyloučen domácí Jakubec. Naštěstí hosté přesilovku nevyužili, stejnou šanci pak měli také domácí po faulu Filipovského. Ani tentokrát však branka nepadla a hokejisté odcházeli do šaten za stav 2:1 pro HC Stadion.

Druhá část začala půlminutovou přesilovkou pro domácí. Děčín se ale ve čtyřech hráčích dostal do nebezpečné šance, ale Neužil si se střelou poradil. O několik vteřin později však Daniel Volráb srovnal na 2:2. Další vyloučení bylo na straně domácích, kdy fauloval Klement. Domácí si ale s oslabením poradili a hra se přelévala ze strany na stranu – žádný z týmů se nedostal do vyložené příležitosti, ačkoliv se domácí častěji dostávali před branku soupeře. V polovině zápase si puk převzal Skočovský a jel sám na branku, ale Štich si svoji svatyni pohlídal. Oba týmy se snažily vymyslet akci, která by skočila gólem. Ve 34. minutě se děčínští dostali do přečíslení, ale Kuchynka přestřelil a Neužil nemusel zasahovat. Poslední přesilovku v druhé třetině mohli využít domácí, ale do šance se dostal až Filip, který nastřelil pouze tyč Štichovy branky. To už byli domácí v plném počtu hráčů. Před koncem třetiny se předčasně radovali hosté z branky, ale puk byl v boční síti. Do třetí části se šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Poslední část byla nejbohatší na branky a šest z nich padlo v přesilových hrách. Jako první svoji výhodu hráče v poli využil domácí Patrik Lenoch, který napravil svoji neproměněnou šanci pár vteřin předtím a dostal tak Vrchlabí do vedení 3:2. Další branku přidal v čase 45:40 vrchlabský David Skočovský, který měl snadnou práci dostat puk do prázdné branky, a navíc to byla další využitá přesilovka. O necelé dvě minuty později to bylo již 5:2, když Šticha odrazil střelu Hamerského přímo na hůl Martina Filipa, který tak vstřelil druhou branku v utkání. Další brance předcházeli šance na obou stranách, nakonec ale došlo k vyloučení na straně domácích a Děčín využil svou první přesilovou hru a snížil na 5:3 střelou Štěpána Kuchynky, který byl před brankou úplně sám. V 52. minutě se na koně dostali hosté, kteří dostali k dispozici dokonce dvojnásobnou dvouminutovou přesilovku 5 na 3, kterou náležitě využili – na rozdíl jediného gólu snižoval děčínský Daniel Volráb. Pokračovala klasická přesilovka, kterou naštěstí hosté nestihli využít. Naopak na domácí straně se po faulu Filipovského zadařilo Danielu Vlachovi, který poslal HC Stadion do dvoubrankového vedení. Posledních pět minut utkání bylo ve znamení několika vyloučení, konec zápasu se ještě zdramatizoval po vyloučení domácího Hlaváče – Děčín se rozhodl odvolat brankáře, což se mu vyplatilo a na 6:5 snižoval Štěpán Kuchynka. Nakonec ale vrchlabští ukázali, že tři body chtějí získat a sedm vteřin před koncem ukončil přestřelku domácí Daniel Vlach střelou mezi betony. HC Stadion Vrchlabí vydřel vítězství nad hosty z Děčína 7:5.

Josef Řeháček: Radost mám akorát z těch tří bodů, nepřevedli jsme zrovna dobrý výkon. Každý to zase bral na sebe a opět jsme nehráli moc kolektivně. Musíme na tom zapracovat, díky bohu za tři body. Klidně jsme je mohli ztratit. Dneska nejsem spokojený, za stavu 5:2 jsme to zase začali nesmyslně tahat a znovu jsme soupeře dostali do hry. Udělali jsme z toho zbytečné nervy. Když už jsme to měli pod kontrolou, tak jsme zmatkovali. Dostali jsme kontaktní gól a zaplaťpánbůh, že jsme jim pak zase odskočili. Tohle byl těžký zápas.

K utkání proti HC Řisuty: Tam bylo viditelné, že dva góly neměly vůbec platit. Rozhodčí neznají týden stará pravidla, že do posunuté branky může padnout gól, ale za jiných okolností než to bylo v Řisutech. Puk leží v brankovišti, což je jasné pravidlo už 30 let a on to uzná, takže tohle mě trochu vytočilo (smích).