HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 6:0

Vrchlabí rozmetalo Ústí nad Labem šesti góly

25.11.2020
Po první třetině to vypadalo na vyrovnaný zápas, protože ani jeden tým nedokázal vstřelit gól. Druhá třetina už ale ukázala, kdo bude dnešním vítězem. Vrchlabí se podařilo vstřelit tři branky, zatímco Ústí se nedokázalo přes Soukupa dostat. Ve třetí části přidal HC Stadion další tři góly a hosté tak odjeli s prázdnou.
12.kolo, středa 25.11.2020, 17:00
6:0
Ústí n. L.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků (C), Oliva – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Matýs, Machač – Hozák, Urban, Mrňa – Antoníček, Moučka, Chalupa.
Schwarz (Hamalčík) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vl. Brož (A), Vala, Klikorka, M. Voženílek, Pika – Trávníček (C), Pšenička, Severa – Tůma, Vrdlovec, Matějček – P. Svoboda, Protasenja, Houška – Grim, Furch, Tlačil.
Třetiny: 0:0, 3:0, 3:0  Branky a nahrávky: 26. Chalupa (M. Kratochvil), 33. M. Kratochvil (Matýs, Kajínek), 35. Chrtek (Linhart, Nouza), 49. M. Kratochvil (Niko), 53. Mrňa (Urban, Hozák), 56. Mrňa (Urban). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Štofa, Dědek. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0.

Soukup byl prvním brankářem, který si sáhl na puk. Vala se snažil před gólmana nahodit, ale žádný spoluhráč tam nebyl. Ve 4. minutě Havránek nerozehrál přesně. V šesté minutě byl vyloučen domácí Kratochvil. HC Stadion se ale dobře bránil a hosty do ničeho nepustil. Heřman poté dostal přihrávku a minul branku jen o kousek. Moučka hledal spoluhráče, ale puk se k Antoníčkovi nedostal. Kajínek střílel, ale trefil jen betony Schwarze. Další vyloučení přišlo ve 12. minutě a znovu na vrchlabské straně. Havránek střílel z brankoviště, ale neúspěšně. Další ubráněná přesilová hra. Vrdlovec to zkoušel zpoza branky, ale Soukup byl pozorný. Na druhé straně se do akce dostal Nouza s Heřmanem, ten pálil jen do obránce. Také HC Stadion se dočkal přesilovky. V 16. minutě byl vyloučen Svoboda. Také domácí ale výhodu nevyužili, i když k zakončení se dostal Hozák i Bučka. Chrtek tečoval nahození od Linharta, ale Schwarz byl úspěšnější.

Druhou část začal Linhart dělovkou od modré, která skončila na gólmanově betonu. Ve 23. minutě si vybruslil Hruška, ale zakončil mimo branku. O chvíli později byl vyloučen domácí Chalupa. Drtina poslal tvrdou střelu, kterou schytal domácí obránce a jen těžko odjížděl na střídačku. Oliva se dostal do šance, ale Schwarze neprostřelil. Na druhé straně zasahoval Soukup ramenem. První branka zápasu padla v čase 25:27, kdy Matouš Kratochvil našel výborně najetého Davida CHALUPU, který právě vyjížděl z trestné lavice a trefil se tak mezi betony Schwarze. Následovalo další oslabení pro Vrchlabí. Drtina si našel Pšeničku, ale Soukup střelu vyrazil ramenem. Tyčka zacinkala ve 28. minutě, kdy čekal na Trávníčka puk nahozený od Drtiny. Ve 31. minuty byl vyloučen hostující Brož. V oslabení se dostal do šance Trávníček, ale Soukup puk do branky nepustil. V čase 32:20 navýšil náskok Vrchlabí Matouš KRATOCHVIL, který si vybruslil až před Schwarze. Soukup musel rychle reagovat na pokus Protasenji. Na 3:0 vstřelil branku v čase 34:39 Ondřej CHRTEK, který dostal puk na hůl a nemýlil se. Ve 37. minutě ujel Urban sám na brankáře, ale vyrušil ho obránce. Válova střela skončila na betonech Schwarze. Minutu před koncem třetiny byl vyloučen domácí Machač. Další vyloučení se ještě stihlo do sirény, opět to byl vrchlabský hráč. Do další části tak Ústí vstoupilo s dvojnásobnou přesilovkou.

Severa zakončoval do prázdné branky, ale naštěstí pro domácí netrefil. Ve 43. minutě Svoboda nabral rychlost a dostal se před Soukupa, ale pokus skončil na jeho betonu. Další skvělý zákrok Soukup předvedl proti střele z levého kruhu. Ve 46. minutě stál proti brankáři Protansenja, ale Soukup vyrazil. Další pokus přišel od Severy, ale puk skončil na těle vrchlabského brankáře. Tlačil poslal tvrdou střelu, ale Soukup byl opět úspěšný. Mrňa ujel na Schwarze ve 49. minutě, ale trefil pouze lapačku. V čase 48:40 dali domácí čtvrtou branku, konkrétně Matouš KRATOCHVIL. Klikorka se pokusil o střelu, ale byla sražena do rohu. Další gól do ústecké branky padl v čase 52:05 z hokejky Pavla MRNI, který dorážel puk. Šestou branku vstřelil Pavel MRŇA, který poslal puk střelou z levého kruhu za Schwarzova záda. Kratochvil v 56. minutě ujel na hostujícího gólmana, ale nedokázal dostat puk za jeho záda. Poté byl vyloučen domácí Niko. I tohle oslabení se domácím vedlo dobře a dokázali se ubránit. Zápas už se poté pouze dohrával.

Vrchlabský trenér Václav Baďouček:
První třetina nebyla z naší strany dobrá. Myslím si, že jsme byli ještě trochu poznamenáni závěrem utkání v Benátkách... Neudrželi jsme se na puku, nehráli jsme... Ve druhé třetině, byť tam bylo dost vyloučení, se náš výkon zlepšil. Důležité bylo, že jsme ubránili všechna, tuším čtyři, oslabení a i přes to jsme dokázali skórovat. Myslím si, že důležitý moment byl v závěru druhé třetiny a v začátku třetí třetiny, kdy jsme ubránili dlouhou přesilovku soupeře pět na tři. Ve třetí jsme už jen přidali pojistku v podobě dalších tří gólů. Jsem rád, že jsme utkání uhráli s nulou, i když ten konečný výsledek úplně neodpovídá tomu, jak se toto utkání vyvíjelo. Na to se historie neptá. Jsem hrozně rád, že Kuba Soukup udržel to čisté konto. Určitě pro něj nebylo jednoduché nastoupit po šesti týdnech do mistrovského utkání.

Ústecký trenér Jaroslav Roubík:
Z našeho pohledu byl začátek utkání dobrý a celá první třetina také. Dobře jsme bruslili, šli jsme si pro fauly, akorát jsme nevyužili žádné přesilovky. Začátek druhé třetiny také nebyl špatný, ale od té doby, kdy jsme udělali chybu v naší přesilovce, když jsme dostali gól, šla naše hra trošku dolů. Následně jsme šli špatně vystřídat, soupeř dal ještě jeden gól, převzal iniciativu a my jsme se už nedokázali k ničemu zvednout. Vrchlabí nás v závěru utkání jednoznačně přehrálo, dávalo nám góly do prázdné brány, takže nezbývá než jim pogratulovat k výhře.