HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jaroměř 5:3

Vrchlabí pokračuje na vítězné vlně

28.10.2012
Raina Jarošová
Další domácí utkání HC Stadionu Vrchlabí proti soupeři z Jaroměře dopadlo na výbornou. Hráči Vrchlabí totiž v sedmém kole dokázali porazit hosty poměrem 5:3 a do tabulky si zapisují důležité tři body.
7.kolo, neděle 28.10.2012, 17:00
5:3
Jaroměř
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle, Lepka, Svoboda M., Svoboda R., Bláha, Fořt, Oppelt, Jirků, Blažej, Kovář, Marek
Vich, Křovák - Koblížek, Merkl, Kotrč, Bujňák, Fečo, Vaněk, Podzimek, Rudolfský, Hamáček, Vejman, Křepinský, Krause, Swvarz, Novotný, kukal, Světlík, Svoboda M.
Třetiny: 1:0, 2:2, 2:1

Branky a nahrávky: 16. Fořt (Hamerský, Matějíček), 27. Bláha, 30. Bláha (Matějíček), 53. Jirků (Marek), 60. Fořt - 23. Vejman (Křepínský), 31. Rudolfský, 53. Světlík. Rozhodčí: Lučan - Karlík, Hidvéghy. Vyloučení: 4:5 + Matějíček (VRC)10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání:1:0, 2:2,2:1. Diváci: 628.

Domácí vstoupili do utkání aktivně, ovšem hned ve druhé minutě měl velikou šanci hostující Světlík, který byl před Effemberkem faulován a k dispozici dostal trestné střílení. Jeho pokus o bekhendový blafák ale domácí golman vychytal. V páté minutě se do brejku dvou proti jednomu hnali hráči Jaroměře, kteří danou situaci ale nevyřešili ideálně a branku nedali. V první třetině se vylučovalo třikrát. Vždy na straně Jaroměře. A hříšník byl vždy Hamáček. Domácí dokázali vsítit gol až v přesilovce číslo tři, když se trefil Patrik FOŘT. Stav po první části byl tedy - 1:0.

Ve druhé třetině se hned po třech minutách hry prosadil Tomáš VEJMAN a bylo vyrovnáno. O dvě minuty z mezikruží Oppelt pálil nepřesně. Další branku vstřelil ve 27. minutě Tomáš BLÁHA a dostal Stadion do vedení. Stejný hráč se trefil i o čtyři minuty později, 3:1. Jenže pár sekund poté korigoval puk Tomáš RUDOLFSKÝ po své samostatné akci, takže stav po cca polovině utkání byl - 3:2. Ve druhé třetině už se nic zajímavého nestalo, a tak domácí vedli před třetí třetinou o jeden gol.

Po dvou minutách hry Patrik Fořt bekhendem netrefil odkrytou část hostující svatyně. Tentýž hráč měl další šanci ve 48. minutě, kdy jel s Bláhou v situaci dva na jednoho. Rozhodl se vystřelit. Jeho rána šla ale nad bránu Jaroměře. Opět do dvoubrankového vedení domácí hokejisty dostal Tomáš JIRKŮ, který se trefil v signalizovaném trestu. O minutu později ale znovu snížil na rozdíl jediné branky hostující Jiří SVĚTLÍK, kterému byl připsán vlastní gol Jiřího Matějíčka. Jaroměř měla velikou příležitost k vyrovnání na konci zápasu, kdy dostala k dispozici početní výhodu 5 na 3 a to skoro na dvě minuty. Tu ovšem neproměnila a vítězství domácích pečetil golem do prázdné branky při power-play hostů Patrik FOŘT.

Nejlepší hráči utkání: Patrik Fořt (Vrchlabí) a gólman Michal Vich (Jaroměř).