HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nymburk 1:4

Vrchlabí nezvládlo zápas s Nymburkem

12.12.2015
Tomáš Brož
Po porážce na ledě Řisut následuje porážka od Nymburka. HC Stadion utkání nezvládl a byl na ledě horším týmem. Středočeši využili své šance a v bráně je podržel skvělý Frodl. Naopak domácí dostali dvě zbytečné branky v oslabení a na hostujícího brankáře nenašli v druhé ani třetí třetině recept.
21.kolo, sobota 12.12.2015, 17:00
1:4
Nymburk
Jakub Jelínek (Martin Abrahám) – Jiří Jebavý, Jan Kadavý, Martin Klement, Patrik Lenoch, Tadeáš Hejda, Dalibor deCarvalho, Adam Jandejsek, Martin Matějček – Tomáš Šťastný, Martin Filip "C", Tomáš Jirků "A", Patrik Maďar, Jiří Šimoníček, Jan Matějka, Michal Procházka, Tomáš Bláha "A", Patrik Urban, Jan Srnský, Daniel Vacek, Tomáš Oppelt
Dominik Frodl (Jaroslav Brázdil) – Ondřej Kříž "A", Marek Novák, Aleš Knesl, Jaroslav Rittig, Petr Pýcha, Jakub Loučka – Stanislav Eis, Martin Šimek "C", Karel Bičiště "A", Jan Stehlík, Dominik Čapek, Jan Jindra, Luboš Brzák, Dominik Barbora, Jan Smejkal, David Protivný
Třetiny: 1:0, 0:3, 0:1  Branky a nahrávky: 5. Jirků (Jebavý, Šťastný) – 24. Stehlík (Šimek), 28. Kříž (Šimek), 32. Šimek, 49. Stehlík (Šimek). Rozhodčí: Tomáš Veselý – Radek Špringl, Michal Hurita. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 689.

Domácí HC Stadion začal utkání aktivně. Ve 2. minutě se ke střele od modré dostal domácí Kadavý, ale vystřelil pouze do prvního clonícího hráče. Ve 4. minutě bylo k vidění první vyloučení. Na trestnou lavici usedl hostující hráč. Minutu poté se domácí ujali vedení. Tvrdou ránu Jebavého dokázal ještě gólman hostí vyrazit, ale pouze před sebe kde byl na dorážku připravený Tomáš Jirků a ten našel skulinku mezi brankářovými betony – 1:0. 10. minuta přinesla šanci domácích. Po přihrávce od kapitána Filipa se v dobré šanci zjevil Jirků, ale skóre pro domácí nenavýšil. Na druhé straně v dobré pozici orazítkoval pouze tyčku Jelínkovi svatyně hostující kapitán Šimek. Poté následovala série vyloučení na obou stranách. V 16. minutě se pokoušel o střelu z mezikruží Jebavý, ale hostující gólman stihl zasáhnout. Minutu na to domácí Klement namazal hostujícím útočníkům. Ti se řítili dva na jednoho, ale nakonec zakončili těsně vedle pravé tyče. V závěru třetiny mohli hosté vyrovnat. Střelu Šimka musel Jelínek vyrazit pravým betonem.

Úvod druhé třetiny přinesl vyloučení jedno na straně hostí a dvě na straně domácích. 24. minuta přinesla vyrovnání. Ve dvojnásobné přesilovce Šimek vybídl se skórování Jana Stehlíka a ten se nemýlil – 1:1. Ve 28. minutě se hosté dostali do vedení. Dokázali využít další nabídnutou přesilovou hru. Po přihrávce Šimka poslal hosty do vedení Ondřej Kříž – 1:2. Ve 30. minutě se měl Jelínek v domácí brance co ohánět, ale všechny hostující pokusy pokryl. Minutu poté jen těsně minul hostující klec Šimoníček. Domácí se mohli dočkat vyrovnání. Po střele Maďara z mezikruží, musel hostující brankář předvést fantastický zákrok. Na druhé straně se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Ke dvěma asistencím přidal kapitán hostů Martin Šimek i gól – 1:3. Ve 36. minutě domácí Urban dorážel skákající puk, ale ten skončil pouze na výstroji hostujícího gólmana.

Začátek třetí třetiny přinesl vyloučení na obou stranách. Ve 43. minutě domácí Urban zkoušel kličku na poslední obránce, ale ten jeho záměr vystihl. 49. minuta přinesla již tříbrankové vedení hostujícího družstva. Po přihrávce od Šimka se do samostatného úniku dostal Jan Stehlík a nemýlil se – 1:4. V 51. minutě musel proti tvrdé ráně Eise zasáhnout domácí brankář hokejkou. Minutu na to vyprodukoval další ztrátu puku domácí Šimoníček. Hosté se rozjeli tři na dva, ale celou akci zabrzdili a ta nakonec skončila neúspěchem. V 55. minutě vyzkoušel Jelínkovu pozornost Stehlík, ale gólman domácích byl připraven. V 58. minutě musel hostující brankář proti střele Bláhy vytasit levý beton. V samotném závěru ještě zkoušel zmírnit prohru domácí Šťastný, ale s jeho nahozením neměl Frodl sebemenší starosti.

Petr Hlaváč: Zápas s Nymburkem byl nepovedený. Myslím, že nám uškodilo spousta vyloučení na obou stranách, potřebovali jsme plynulý zápas, dnes to bylo strašně rozkroužkované a bez tempa. To nám nesedělo. Dostali jsme dva góly v oslabení a další dva při našich přesilovkách. Nymburk výborně bránil střední pásmo a zahušťoval prostor před branou a bez časté střelby ze střední vzdálenosti se tato obrana těžko překonává. Hráčům jsme to říkali, ale sami jste viděli, že když se nedaří, tak tam každý chce přidat něco navíc a vznikne z toho tento paskvil. Bohužel jsme teď ve stadiu, kdy nám to tam nepadá. To nás dostává trochu pod tlak. Musíme se vrátit zpět na zem a začít od jednoduchých věcí, střílet, hrát do těla, jít před bránu, dorážet a bojovat o odražené puky. Jestli chceme pomýšlet na vyšší příčky, tak musíme vyhrát v Táboře a porazit doma Kobru, jinak se budeme muset bát o 4.příčku, zejména Jablonec je ve výborné formě. Po 10 zápasech jsme nebodovali, tak není důvod k žádné panice, nedá se mluvit o krizi, jen na to nejsme zvyklí. Musíme zachovat chladnou hlavu a vymáčknout z kluků, co se dá a ono to bude zase dobré. Děkuji za podporu fanoušků až do konce zápasu. Jsme HC Stadion Vrchlabí a my věříme v naše síly.