HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 1:2
Zápasy

Vrchlabí doma padlo s Benátkami

09.11.2022
Raina Tomanová
Po delší době se vrchlabskému celku nepovedl zápas, navíc před domácími fanoušky. Po první třetině vedly Benátky, HC Stadion sice dokázal vyrovnat, ale poslední branka zápasu padla ze strany soupeře a Vrchlabí se tak muselo smířit s těsnou prohrou 1:2.
15.kolo, středa 9.11.2022, 18:00
Vrchlabí
1:2
HC Benátky
Krinwald (Vacek) – Bendík (A), Horáček, Kerekanič, Perička, Kynčl, Duran, Boukal – Cerman, Urban (C), Chrtek, Tatar, Krsek, Hlaváč, Kozák, Chalupa, Šedivý, Bláha (A), Jirků, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Sajdl (Sejpal) – Mrkvička, Klodner, M. Tondr (A), Antoš, Čížek, Hrouda – Král, Bříška (C), Havlas, Hruška, Šíma, L. Tondr, Stehlík, Šafránek (A), Zumr, Jankovský Trenér: Antonín Nečas
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 42. Krsek (Bláha) – 9. Zumr (Bříška, L. Tondr), 46. Šafránek (Jankovský, Hruška). Rozhodčí: Hacaperka – Kučera, Gregar. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 663. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.  

Hosté se hned od začátku snažili ostřelovat Krinwalda. Ve 3. minutě Hlaváč trefil pouze tyč. O chvíli později si puk vybojovat Kozák, ale trefil pouze náruči Sajdla. Chalupa se také pokus o gól, ale zasáhl znovu Sajdl. V 5. minutě byl vyloučen hostující Mrkvička. Přesilová hra se ale vrchlabskému celku nedařila a branka nepadla. Šlaicher tečoval puk před brankou v 8. minutě, ale trefil se pouze vedle banky. V čase 8:34 už to bylo ale 0:1. Autorem branky byl Dominik ZUMR, který si najížděl před branku a nemýlil se. Ve 12. minutě byl vyloučen také domácí hráč. Vrchlabí už bylo v plném počtu, když se Havlas dostal přímo před Krinwalda, ale ten ho vychytal. V 16. minutě mohl srovnat Hlaváč, ale nedostal puk až do branky. Minutu před sirénou si Sajdl poradil také se střelou Krska a dorážkou od Hlaváče, který dnes byl při chuti. Následovalo vyloučení Benátek. Krsek mohl přesilovou hru využít, ale puk skončil v brankářově náručí.

Hosté již byli v plném počtu, když střílel Antoš, který trefil pouze Krinwalda. Sajdl na druhé straně zasahoval proti pokusu Tatara. Ve 24. minutě byl vyloučen vrchlabský Jirků, který si šel odsedět trest za mnoho hráčů na ledě. Jankovský přestřelil, Bříška mířil přesně na Zumra, ale nakonec puk skončil u Krinwalda. Ve 29. minutě byl znovu vyloučen vrchlabský Jirků, tentokrát za krosček. Ani tentokrát se Benátkám nepovedlo vstřelit branku. V polovině utkání byl navíc vyloučen Zumr, bohužel se k puku dostal Havlas, který naštěstí trefil jen vrchlabského gólmana. Ve 34. minutě byl vyloučen hostující Tondr. Zumr pak fauloval, ale rozhodčí trest nepískal. Perička trefil pouze boční síť a nakonec byl ještě vyloučen Bláha. Přesilová hra se Benátkám nepovedla, i když několikrát hosté vystřelili. V 39. minutě byl vyloučen hostující Šafránek, Sajdl ale podržel svůj tým a zabránil gólu.

Perička strefil Sajdlův beton, a nakonec se i HC Stadion dočkal. V čase 41:37 se trefil Filip KRSEK a zajistil tak Vrchlabí novou naději. Domácí se pak mohli dostat do vedení, ale Urban střílel vedle branky. V čase 45: 29 vstřelil druhou branku Benátek David ŠAFRÁNEK, proti kterému byl Krinwald bezmocný. Ve 47. minutě mohl vyrovnat Jirků, ale puk mu vyrazil Sajdl. Bříška trefil pouze tyč, následně byl v 51. minutě vyloučen. Domácí přesilovou hru nevyužili, ale Bláha alespoň vystřelil. Další trest padl v 54. minutě znovu na straně Benátek. Sajdl vytáhnul skvělý zákrok, poté si vzalo Vrchlabí oddechový čas. Nakonec se domácí rozhodli pro hru bez brankáře. V posledních minutách se Vrchlabí snažilo vyrovnat. Krinwald odjel na střídačku necelou minutu před koncem, Bříška netrefil prázdnou branku, Hlaváč mohl v posledních sekundách srovnal, ale Sajdl vytáhl beton. Nakonec si tak Benátky odvezly těsnou výhru 2:1.


Ohlasy trenérů