HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 1:3

Vládcem Krkonoš je Vrchlabí!!!

28.11.2015
Tomáš Brož
I druhý zápas s rivaly z Trutnova dopadl lépe pro vrchlabské hráče. HC Stadion už od začátku nasadil vysoké tempo a svojí agresivitou a tlakem ovládl první třetinu s dvougólovým náskokem. Následující třetiny pak už skončily smírně a Vrchlabí si tak po divácky pohledném zápase odváží cenné tři body z Trutnova!
18.kolo, sobota 28.11.2015, 18:00
Trutnov
1:3
Čáp (Jeschke) – Karlík, Suvorov, Vácha, Kubica, Beneš, Chaloupka – A. Půlpán, Fedulov, Shamolin – T. Půlpán, Kastner, Malý – Perutek, Chytráček, Luštinec – Uchin, Janoušek, Smékal
Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, Hejda, deCarvalho, Chleborád – Jirků, Filip, Šťastný – Maďar, Šimoníček, Matějka – Oppelt, Bláha, Urban – Srnský
Třetiny: 0:2, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 23. Beneš (Chytráček) – 9. Maďar (Šimoníček, Matějka), 19. Šimoníček (Klement, Matějka), 36. Filip (Oppelt, Urban). Rozhodčí: Veinfurter – Špringl, Tasch. Diváci: 1468. Vyloučení: 6:8, navíc Čáp (TRU) 10 OT Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3.

Domácí Draci začali utkání aktivně. Již v úvodní minutě se dostali do velké šance domácí Draci, ale beton vrchlabského Jelínka byl připravený zastavil střelu Luštince z mezikruží. Hned ve 4. minutě diváci viděli první vyloučení zápasu, za hákování si šel odpočinout domácí Kastner a HC Stadion dostal možnost dostat se do vedení. Žádnou šanci si však nevytvořil, až o pár minut později se Urban dostal před Čápa, ale puk se za jeho záda nedostal. Hostující fanoušci se poprvé zaradovali v 9. minutě, kdy Čápa střelou pod lapačku překonal Patrik Maďar a poslal Vrchlabí do zaslouženého vedení - 0:1. Následovalo několik icingů a ofsajdů na obou stranách. V 15. minutě byl poprvé vyloučen také hostující hráč. Trutnovští se ale do větší šance nedostali a byli to naopak vrchlabští, kdo navýšil stav utkání! V 19. minutě se po chybě domácích Draků dostal k puku Klement, který ale netrefil branku, nýbrž Jiřího Šimoníčka, od jeho hlavy se puk odrazil za Čápova záda - 0:2. Brankář také ve stejném čase dostal 10 minutový trest za nesportovní chování. Vrchlabský Klement dostal 30 vteřin před koncem první části menší trest za podražení a veselejší byli diváci z hostujícího sektoru.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji, což se projevilo i na výsledku. Po dobré kombinaci se do šance dostal Shamolin, ale Jelínek byl na svém místě. Nestačil až na střelu Petera Beneše, který střílel od modré čáry a propálil všechno co mu stálo v cestě - 1:2. Následovalo několik zajímavých situací. Nejdříve byl vyloučen hostující Maďar, o pár vteřin později také Filip, takže domácí měli k dispozici téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku a možnost srovnat skóre. Naštěstí pro vrchlabské hráče Jelínek puk za svá záda nepustil. V polovině utkání došlo k vyloučení i na straně Trutnova, i tam ale hráči početní výhodu nevyužili. Ve 34. minutě došlo k vyloučení na obou stranách a se čtyřmi hráči v poli si lépe poradili hostující, kteří si vzali zpět své dvoubrankové vedení po střele Martina Filipa, který kotouč dorážel za záda Čápa - 1:3. Vrchlabský Klement si poté již potřetí šel odpočinout na trestnou lavici, ani tentokrát se však Draci neprosadili. Druhá třetina skončila nerozhodným výsledkem 1:1, ale ve vedení zůstal HC Stadion.

Třetí část již žádnou branku nepřinesla. Hned na začátku byl vyloučen hostující hráč, kterého následovali další dva z obou týmů. To byla šance pro Trutnov, ale Fedulov netrefil prázdnou vrchlabskou branku a skóre se neměnilo. V polovině třetiny dostal tvrdou ránu do obličeje trutnovský Chytráček, který nakonec skončil v péči lékařů. Nastal také problém s plexisklem za brankou vrchlabského Jelínka, vše se ale vyřešilo a mohlo se nerušeně pokračovat ve hře. Do konce zápasu si však ani jeden tým nevytvořil šanci, ze které by mohl skórovat, naopak diváci viděli ještě dvě vyloučení, která ale na stavu utkání nic nezměnila. HC Stadion Vrchlabí zvítězil i ve druhém krkonošském derby!

Petr Hlaváč: Avizovali jsme, že do Trutnova jedeme vyhrát a to jsme také splnili. Hráči šlapali na plný plyn a kromě zaváhání ve druhé třetině, jsme byli ti, kteří drželi dirigentskou hůlku. Nezklamali jsme naše fans, kteří pro nás vytvořili neuvěřitelnou domácí atmosféru a hnali nás do vítězného konce. My Vám všem moc děkujeme. A kdo nebyl v Trutnově, nevadí, přijďte určitě ve středu na Bílinu. Soupeři máme co vracet, protože jsme u nich na začátku sezóny prohráli. Ještě jednou dík za nestkutečnou diváckou podporu v Trutnově.