HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 6:5p

Ve vyrovnané bitvě bere bod Slovan Ústí

15.03.2023
Další zajímavý zápas viděli diváci na zimním stadionu v Ústí nad Labem, kam zajíždělo Vrchlabí. Vyrovnaný zápas nakonec přinesl vítězství domácím, ale HC Stadion statečně držel krok. V prodloužení se ale prosadil Kordule a za stavu 2:1 pro Ústí se série vrací zase do Vrchlabí.
OF3, středa 15.3.2023, 18:00
Ústí n. L.
6:5p
Cikánek (Stahl) – Vacík, Záruba, Funk, Drtina (A), Trefný (C), Šefl – Roubík, Tůma, Kordule, Bláha M., Costa, Kuchynka, Smola, Rudovský, Berčík
Vacek (Krinwald) – Duran, Horáček, Fiala, Kozák, Kynčl, Bendík (A), Pelda, Perička – Bláha T. (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Urban (C), Chrtek, Šlaicher, Tatar.
Třetiny: 4:2, 0:2, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 9. Kordule (Tůma, Trefný), 15. Tůma (Kordule, Costa), 18. Vacík (Roubík, M.Bláha), 20. Záruba (Kordule, Tůma), 46. Trefný (Kordule, Berčík), 62. Kordule (Costa, Záruba) – 5. Urban (Kynčl, Chrtek), 15. Chrtek (Chalupa, T.Bláha), 22. Tatar (Duran, Urban), 23. Pelda (Chrtek, Chalupa), 48. Moník (Kozák, T.Bláha). Rozhodčí: Veinfurter, Červenka – Horažďovský, Maňák. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1317. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, nakonec ale přišlo ve 3. minutě vyloučení na jejich straně a příležitost pro domácí Slovan ho potrestat. I domácí hráč se ale nechal vyloučit, navíc ho následoval další spoluhráč. Hosté už byli v plném počtu, když se v čase 4:29 trefil za HC Stadion Patrik URBAN, který čekal na příležitost u branky domácích. O další gól se pokusil Chalupa, ale Cikánek byl připravený zasáhnout. V 7. minutě byl vyloučen vrchlabský Šlaicher, a tuto přesilovou hru Ústí dokázalo využít. V čase 8:11 se prosadil Pavel KORDULE, který dostal puk za Vackova záda. Brankář měl navíc zakrytý výhled. Ve 12. minutě byl vyloučen domácí Berčík. Vrchlabí se snažilo usadit v útočném pásmu, Urban střílel už od modré čáry. Domácí se dobře bránili a oslabení zvládli. Vrchlabí se prosadilo až v čase 14:07, kdy ho do vedení poslal Ondřej CHRTEK. HC Stadion ale dlouho nevedl, protože v čase 14:46 srovnal Martin TŮMA. Dostal se do úniku a zamířil mezi betony Vacka. Hosté se navíc oslabili vyloučením v 17. minutě, a Slovan tuto výhodu využil. V čase 17:31 využil nepozornosti Vacka Dominik VACÍK. O chvíli později byl vyloučen vrchlabský Bláha. V čase 19:31 se Ústí dostalo do dvougólového vedení zásluhou Richarda ZÁRUBY, který kotouč dotlačil za Vacka.

Druhou část rozjeli lépe hosté. V čase 21:10 snižoval Jakub TATAR, který našel puk po odražení a umístil ho za Cikánka. A vyrovnáno bylo už v čase 22:03, kdy se hosté rozjeli proti Cikánkovi a Marek PELDA přímo před ním poslal puk do branky. Následovalo vyloučení na straně Slovanu. Domácí se znovu dobře bránili, vrchlabským se nedařilo kombinovat. Smola nahrával Kuchynkovi, ale hosté nedopustili střelu. Na druhé straně s pukem kroužil Chrtek. Domácí měli kotouč častěji na holích, ale před Cikánka se tolikrát nedostali. Ve 31. minutě byl vyloučen domácí Rudovský a na Cikánka se vrhnul Kynčl. Zkoušel to také Bláha. Branka ale nepadla, navíc byl ve 36. minutě vyloučen hostující Chrtek. Domácí se ale zmocnili puku a hosté neměli moc příležitostí ke skórování. Hra v pěti hráčích na obou stranách ale nevydržela dlouho, v 38. minutě byli současně vyloučeni Costa a Duran. Do konce třetiny se ale již nic zásadního nestalo.

První buly třetí třetiny vybojoval Slovan, který hned zaútočil. Vacek ale neměl moc práce. Kozák střílel od mantinelu a trefil jen lapačku Cikánka. Kozák byl aktivním hráčem, další jeho pokus přišel ve 43. minutě. Ani ten nebyl úspěšný. O minutu později byl vyloučen hostující Chrtek. Vacek byl hodně ostřelován ústeckými hráči, ale branka ve výhodě nepadla. Slovanu se podařilo odskočit až v čase 45:56, kdy se puk odrazil a chopil se ho Jakub TREFNÝ, který využil volného místa v brance. Ve 47. minutě byl vyloučen domácí Berčík, a ani Vrchlabí nezaváhalo s využitím přesilovky. V čase 47:58 to byl Filip MONÍK, který puk poslal proti Cikánkovi. Velkou šanci promarnil v 51. minutě domácí Rudovský. Navíc byl v 53. minutě vyloučen ústecký Vacík. HC Stadionu se nepodařilo dostat se do velké šance. Cikánek se pak musel ohánět, protože puk nezachytil, ale domácí obránci byli ve střehu. Poté byl vyloučen hostující Urban. Vacek musel zasahovat proti střele Roubíka, Slovan sice tlačil, ale nakonec se zápas dostal do prodloužení.

Prodloužení začalo lépe pro Slovan, Tůma poslal přihrávku Kordulemu, jeho zakončení nebylo úspěšné. O chvíli později se Ústí radovalo z branky, ale kotouč nepřešel brankovou čáru a gól tak nebyl uznán. To se ale povedlo v čase 61:12, a zásluhou Pavla KORDULEHO si Slovan připsal další bod v této sérii.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Odehráli jsme dobrý zápas, bohužel opět odjíždíme bez bodu. Tentokrát jsme ale trochu více naštvaní, protože si za to více můžeme sami. Nastoupili jsme do utkání po výborném domácím výkonu, na začátku jsme využili přesilovku pět na tři. Vedení jsme si ale přestali vážit a začali hrát lehkomyslně. Toho soupeř využil k vyrovnání, i když trochu šťastnému. Stejně tak ale jsme šest minut před koncem první třetiny dali gól na 2:1. Ovšem namísto toho, abychom to v klidu dohráli a naopak dostali domácí pod tlak, tak jsme si nechali dát tři góly. Po třetině jsme si něco řekli a dokázali vyrovnat. Pak už byl zápas dle našich představ. Šancí oboustranně moc nebylo a vývoj dospěl do prodloužení. Ty letos máme v hlavách špatně nastavené, letos jsme hráli sedm prodloužení a šest jsme jich prohráli v první minutě. V tom jsme i nyní pokračovali. Nicméně, čeká nás domácí zápas a pokusíme se vrátit sérii zpět do Ústí, ať je na domácích větší tlak a i pro diváky je série co nejdelší. Zatím si myslím, že se hraje hezký a férový hokej.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem):
Na naší straně panuje naprostá spokojenost. Vyhráli jsme hodně důležitý zápas, který byl těžký jak herně, tak psychicky. Dostali jsme se totiž do prodloužení, v němž mohla jedna chyba rozhodnout o celém výsledku. Jsme ale rádi, že se nám to podařilo a do Vrchlabí jedeme s vedením v sérii.