HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 1:0

Vašíčkova branka zařídila Vrchlabí tři body

08.12.2018
Těžký soupeř připadl vrchlabskému týmu na sobotní zápas. Sokolov vede svou skupinu, očekával se tak napínavý mač. V něm po bezbrankové první třetině zvítězilo domácí Vrchlabí. Jediná branka padla v prostřední části do hostující branky z hole Vašíčka, který tak zařídil tři body pro svůj tým.
24.kolo, sobota 8.12.2018, 18:00
1:0
Sokolov
Soukup (Abrahám) – Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník J., Voženílek, Jirků (C), Šťáva – Moník F., Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha
Hruška P. (Závorka) – Vodička, Kvapil, Tomeček, Rulík, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška D., Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C)
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 40. Vašíček (Chalupa). Rozhodčí: Jaroš Jan – Gabriel Jan, Bc., Zmeškal Jakub, Ing.. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 778. Průběh utkání: 1:0.

Ve velké šanci se ocitnul ve 3. minutě domácí Moník, který si sice objel branku, ale puk za záda Hrušky nedostal. Stejnou smůlu měl v 7. minutě Tomáš Půlpán, jehož střelu žádný spoluhráč nedorazil do branky. První vyloučení přišlo v 8. minutě na hostující straně. Přesilová hra přinesla velkou příležitost pro Urbana, kterého ale Hruška vychytal. Sokolov se ubránil a také dostal šanci využít výhodu hráče na ledě navíc. Také domácí ale vyhodili puk až k hostujícímu brankáři. Ve 12. minutě měl Soukup co dělat se střelu Šika. Vychytal také střelu od Přindiše. V 16. minut byl vyloučen další sokolovský hráč. Toho mohl využít Bendík, který střílel z mezikruží, ale minul. Bláhova střela také skončila mimo branku.

Druhá část začala vyloučením na obou stranách. Nejdříve byl vyloučen hostující Tomeček, za pár vteřin ho následoval vrchlabský Voženílek. Svůj tým navíc oslabil i domácí Šťava. Přindřiš se pokusil překonat Soukupa, ale neúspěšně. Vrchlabí už bylo ve čtyřech, když byla Kovaříkova rána odražena do sítě. Ve 29. minutě mohl poslat do vedení svůj tým Pšurný, ale jeho střela mezi betony Hrušky neprošla. Ve 33. oslabil Vrchlabí Urban. Ani tentokrát Sokolov neuspěl, ale šanci měl Čejka. Mrňa ve 36. minutě přestřelil branku Hrušky. Poté byli současně vyloueni Mrňa a Rulík. Soukup pak vychytal Čurdovu střelu. Oba týmy už byli v plném počtu, když byl vyloučen Přindřiš. Konečně domácí využili přesilovou hru, v čase 39:13 vstřelil první branku zápasu Jiří VAŠÍČEK. Další gól mohl přidat Kastner, ale střela byla sražena Hruškovým betonem.

Ve 42. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Kovařík trefil pouze tyč. Procházka míril pouze do ochranné sítě. Švec mohl skórovat ve 45. minutě. Soukup poté musel zasahovat proti střele Hrušky, Vrána se poté už nedostal k dorážce. Ve 48. minutě byl vyloučen hostující Trapl. Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale Hrušku neohrozili. V 51. minutě ujel na Hrušku Hozák, ale branka nepadla. Stejnou šanci měl Bláha, ale tomu sebral puk soupeř. Také Soukup zachraňoval situaci po střele Hrušky. V 56. minutě mohl zvýšit Chalupa, ale Hruška měl v brance štěstí. Poslední minuty byly ve znamení hry bez brankáře na straně Baníku. Soukup vychytal střelu do Čejky. Stejný hráč byl navíc ke konci třetiny vyloučen. Vrchlabí tuto výhodu nevyužilo, ale i s jednou brankou dokázalo získat tři body.