HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 7:3

V utkání bohatém na branky zvítězil Slovan Ústí

09.01.2023
Dohrávka 23. kola se HC Stadionu Vrchlabí nepovedla. Hned v první minutě sice vstřelil branku, ale bohužel to nestačilo na vítězství. První část Slovan zvítězil 3:1, postupně pak přidal ještě čtyři góly. Vrchlabí tak odjelo z Ústí nad Labem se sedmibrankovým přídělem.
23.kolo, pondělí 9.1.2023, 18:00
Ústí n. L.
7:3
Cikánek (Stahl) – Funk, Trefný (C), Záruba, Drtina (A), Vacík, Bartoň, Šefl – Damašek, Smola, Tůma (A), Kordule, Bartoš, Roubík, Kuchynka, Rudovský, Costa, Daniel Trenér: Čaloun
Krinwald (Holubec) – Kozák, Oliva, Pelda, Rychlovský, Bendík (A), Kerekanič, Duran, Horáček – Cerman, Krsek (A), Tatar, Chrtek, Urban (C), Chalupa, Hlaváč, Moník, Jirků A., Šlaicher Trenér: Jirků T.
Třetiny: 3:1, 1:2, 3:0  Branky a nahrávky: 2. Kordule (Kuchynka), 4. Bartoš (Kordule, Trefný), 10. Rudovský, 33. Rudovský (Trefný, Kordule), 45. Kordule (Záruba, Kuchynka), 51. Tůma (Costa, Roubík), 59. Bartoš (Trefný, Smola) – 1. Chalupa (Jirků, Pelda), 29. Chrtek (Urban, Hlaváč), 30. Bendík (Hlaváč, Urban). Rozhodčí: Zeliska – Gregar, Štěpánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 793. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 6:3, 7:3.

Vrchlabí vstoupilo do utkání hodně ostře, protože hned v čase 0:25 se prosadil David CHALUPA, který využil hned první útočnou akci hostů. Nretrvalo ale dlouho a bylo vyrovnáno. V čase 1:06 vstřelil gól domácích Pavel KORDULE, který využil signalizovanou výhodu. V čase 3:49 už si Ústí vzalo vedení na svou stranu - díky dělovce Dana BARTOŠE, který jel sám na Krinwalda. O zajímavé akce rozhodně nebyla nouze. V 6. minutě trefil tyč Chrtek, o minutu později byl vyloučen hostující Hlaváč. Naštěstí ale Slovan přesilovku nevyužil. Naopak byl jeho hráč také potrestán. V čase 9:32 to už bylo o dvě branky. Ve vlastním oslabení skvěle ujel Jan RUDOVSKÝ. Ve 13. minutě měl Krinwald také trochu štěstí, teč neprošla do branky. O chvíli později byl vyloučen domácí hráč. Ani tentokrát se HC Stadion neprosadil, naopak se Slovan skvěle bránil. Cikánek si ale také zachytal, Krsek dorážel puk do branky. V 19. minutě tečoval puk Záruba, ale trefil pouze boční síť. Ještě před sirénou zazvonila tyč Krinwaldovy branky.

V úvodu druhé části mohl skóroval Jirků, ale nespolupracoval s ním puk. Ve 23. minutě Cikánek zachránil svůj tým, Vrchlabí bohužel svou šanci nevyužilo. O chvíli později byl vyloučen hostující Urban. Vrchlabí se také skvěle bránilo, už hrál krkonošský celek v pěti hráčích, když přišlo vyloučení Ústí. I když přesilovou hru Vrchlabí nevyužilo, gól padl. V čase 28:05 se HC Stadion dostal ve třech hráčích před Cikánka, nakonec puk za jeho záda uklidil Ondřej CHRTEK. Srovnáno bylo v čase 29:55, kdy se za hosty trefil Ján BENDÍK, který poslal puk od modré čáry. Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Chalupa, a tentokrát Slovan výhodu využil. V čase 32:57 byl u puku Jan RUDOVSKÝ, pro kterého to byla již druhá branka v zápase. Následně ale svůj tým oslabil Šefl. Cikánek měl co dělat, protože Vrchlabí se usadilo v útočném pásmu. V poslední minutě druhé třetiny Cikánek puk neviděl, ale nakonec ho po střele Peldy ukryl u sebe.

Krinwald musel zasahovat proti střele Korduleho, branka z toho nebyla. Ve 42. minutě byl stejný hráč vyloučen. Hlaváč střílel, ale Cikánek zasáhnul, na druhé straně musel branku ochránit Krinwald, protože se na něj vrhnul Kuchyňka. V čase 44:24 už to bylo o dvě branky zásluhou Pavla KORDULEHO. Maskou pak musel Krinwald vyrazit puk, který na něj poslal Damašek. Následoval trest na straně Slovanu, ale i v takové situaci se Kordule rozjel na vrchlabského gólmana - ale nebyl úspěšný. Poté došlo na vyloučení také u HC Stadionu. V čase 50:13 vyrazil puk před sebe Krinwald, ale u kotouče byl rychle Martin TŮMA, který ho dostal až do jeho branky. V 54. minutě byl vyloučen vrchlabský Kerekanič, výhodu Slovan nevyužil, naopak i jeho potkal trest, odpočinout si šel Funk. V 57. minutě si Vrchlabí vzalo oddechový čas, nakonec hrálo v šesti hráčích. Tento pokus o branku ale nevyšel, do prázdné potvrdil výhru Slovanu v čase 58:38 Dan BARTOŠ, který neměl problém puk dovézt až do prázdné branky.

Hlavní trenér Tomáš Jirků: Dneska jsme si zaslouženě neodvezli ani bod, měli jsme dobrý vstup do utkání. Zbytek třetiny jsme ale hráli s hlavami v oblacích, špatná defenziva, veliké chyby. Druhá třetina nám naopak sedla, něco jsme si k tomu řekli, určitě jsme byli více na kotouči, měli více příležitostí a zaslouženě jsme vyrovnali. Škoda toho gólu na 4:3, který nás mrzel. Věřili jsme ale, že dokážeme soupeře ve třetí třetině potrápit a nějaký bod odvézt. Kluci to ale nezvládli v defenzivě, hrubé individuální chyby v obranném pásmu, kvůli tomu nás soupeř potrestal a zaslouženě vyhrál. Jsem si vědom toho, že máme v obraně ze šesti beků dva útočníky a dva kluky z juniorky, takže to není jednoduché. To ale neomlouvá tyhle hrubé chyby, na tom musíme zapracovat, poučit se z chyb a nachystat se na Benátky.