HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klášterec - Vrchlabí 2:4

V dohrávce zvítězil HC Stadion Vrchlabí

15.02.2017
K dnešnímu zápasu zajíždělo Vrchlabí na led Klášterce nad Ohří, kde se proti sobě postavili v dohrávce 25. kola. Domácí sice po první třetině vedli těsně 1:0, HC Stadion ale srovnal a následně si vzal vedení. O vítězi rozhodla poslední část, kdy hosté vstřelili dvě branky a odvážejí si 3 body za výhru 4:2.
25.kolo, středa 15.2.2017, 18:00
Klášterec
2:4
Kaššák (Tichý) – Žižka, Páleník, Cestr, Kuncl Hierman, Zicho, Týr, Pokorný, Macháček, Charousek, Mála, Hrdlička, Vrtek, Šmejc, Diviš, Dejmek, Strunz, Kulich
Abrahám (Jelínek) – Klement, Hejda, Jirků, Chleborád, Jandejsek, Tržický, Procházka, Filip, Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha, Čurda, Urban, Miškovský
Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2  Branky a nahrávky: 13. Hrdlička (Šmejc, Vrtek), 30. Mála (Charousek, Páleník) – 21. Filip (Procházka), 28. Čurda (Urban, Jandejsek), 43. Šťastný, 55. Bláha (Maďar, Jirků). Rozhodčí: Kamil Hlinka – Jan Votrubec, Martin Ševic. Vyloučení: 3:3.Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 153. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4

Klášterec začal utkání aktivně – hned v úvodu zápasu se do úniku dostal Macháček, ale Abrahám byl připraven. První vyloučení nastalo ve 3. minutě na vrchlabské straně. Hosté si sice ubránili, ale obrana musela bojovat proti náporu Kuncla a dorážejícího Šmejci. V 5. minutě mohl vstřelit branku Mála, ale opět byl Abrahám na svém místě a podržel svůj tým. Další vyloučení bylo opět na straně hostů. Tentokrát se ale domácím přesilovka nepovedla, ačkoliv kombinovali v útočném pásmu. V desáté minutě mohl skórovat Mála, ale po samostatné akci, kdy ještě přihrával Vrtkovi, se Klášterec do vedení nedostal. To nastalo až v čase 12:57, kdy se k puku dostal Lukáš HRDLIČKA a Abrahám prostřelil. Po obdrženém gólu se do akce hnal vrchlabský Jandejsek, ale také domácí brankář vytáhl skvělý zákrok. V 18. minutě střílel Maďar, ale Kaššák použil svou lapačku.

Druhou třetinu začal HC Stadion aktivně a hned v čase 20:45 byl za snahu odměněn – vyrovnávací branku vstřelil Martin FILIP, který zůstal sám před Kaššákem a neměl problém propasovat puk za jeho záda. Tato branka hosty nakopla a byli aktivnějším týmem. Ve 24. minutě střílel Procházka, ale jeho trefa mířila nad branku. Ve 27. minutě se musel Kaššák ohánět proti ranám vrchlabských útočníků, ale byl proti nim úspěšný. Až v čase 27:31 pustil střelu Martina Čurdy, který potrestal nepřesnou rozehrávku klášterecké obrany. Netrvalo však dlouho a bylo opět vyrovnané zásluhou Františka MÁLY v čase 29:28, kterému přihrával Charousek. Domácí si mohli vzít vedení na svou stranu, ale tentokrát byl Abrahám na střelu připraven. 36. minuta přinesla vyloučení také na domácí straně a rovnou byli posláni na trestnou dva hráči – nejprve Mála a o 20 vteřin později Kuncl. Klementovu střelu Kaššák vyrazil a ani Čurda neskóroval – trefil totiž jen horní tyč. Klášterec se tak úspěšně ubránil a také v klasické přesilovce se nic zásadního neodehrálo. Na konci prostřední části se hra odehrávala především ve středním pásmu a gól už nepadl.

Třetí třetina začala lépe pro HC Stadion Vrchlabí. Opět chybovala domácí obrana a v čase 42:02 vstřelil branku Tomáš ŠŤASTNÝ, proti které nemohl Kaššák nic dělat. Boční síť trefil ve 45. minutě hostující Urban. 47. minuta přinesla nejen střelu Jandejska od modré čáry, ale také vyloučení Urbana. Přesilovku ale domácí promarnili, a naopak to bylo Vrchlabí, kdo skóroval. O dvě branky hosté odskočili zásluhou Tomáše BLÁHY. To se stalo v čase 54:07 a o půl minuty později došlo ještě k vyloučení kláštereckého hráče. Šťastný se objevil před Kaššákem, ale ten si se střelou poradil. Konec třetí části patřil Vrchlabí, kdy se hosté stále drželi u puku a k ničemu domácí nepustili. Sice to Klášterec poslední desítky vteřin zkoušel bez brankáře, ale ani hráč navíc mu nepomohl zvrátit stav utkání. HC Stadion si tak odvezl všechny tří body.