HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Třebechovice - Vrchlabí 5:4

Třebechovice ukončily vítězné tažení Vrchlabí

31.10.2012
Jana Poskerová
Jednou to přijít muselo a přišlo to v Třebechovicích, kde hráči Stadionu Vrchlabí podlehli domácímu týmu. Třebechovice vytěžily z tlaku u brány a oporou jim byl jejich skvěle chytající golman.
8.kolo, středa 31.10.2012, 18:00
Třebechovice
5:4
Lochman, Petrů - Kostka, Stříteský,Mareček, Podzimek, Lochman J., Hloušek, Šafář, Dostálek, Bohdanecký, Branda, Kudr, Drašnar, Smutný, Polák, Dušánek, Kkosina, Součrk, Tuček, Suchý
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle - Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirku, Blažej, Kovář, Marek,
Třetiny: 0:0,4:2,1:2  Branky a nahrávky: 26. Stříteský (Podzimek), 29. Šafář (Kostka), 30. Šafář (Kostka), 37. Dušánek (Kostka), 43. Drašnar (Dušánek), 21. Fořt, 39. Fořt (Bláha), 50. Bláha (Hamerský), 59. Oppelt. Rozhodčí: Machač, Kadlík, Votroubek . Vyloučení: 9:9 + Provazník a Blažej OT . Využití:2:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:180 . Průběh utkání:0:0, 4:25, 5:4 .
První třetina byla ve znamení opatrné hry a snahy neudělat chybu. Hosté, jmenovitě Fořt, ohrozil domácí bránu dvakrát, další prověření přišlo od Matějíčka a ve 14. minutě promarnili hosté přesilovku. Pár sekund před koncem vychytal Biegl Kosinovu tutovku.

Ve 22. minutě zatáhl Matějíček kotouč do pásma a z otočky skóroval Fořt. Jenže pak domácí hru otočili, nejprve z prohrané buly tečoval střelu Střítecký, poté ve 29. minutě vyškolil Biegla Šafář a jen o něco později využil přesilovku opět Šafář a domácí vedli 3:1. Dušánek využil další přesilovku v 37. minutě. Před koncem třetiny se Vrchlabí vzpamatovalo a důraz Bláhy zúročil Fořt.

Stálý tlak vrchlabských zkazila jedna nepozornost a dobře nastavená brusle Drašnara a domácí vedli 5:2. Přesto hosté zápas nevzdali, jenže nedokázali využít ani přesilovku 3:5, paradoxně ale po vlastním oslabení snížil Bláha na rozdíl pouhých dvou branek. V dalším čase vrchlabští nevyužili šance, které jim domácí nabídli. Až Oppelt se prosadil v 59. minutě. V následném power play zmarnil dvě krásné šance domácí golman a Třebechovice si svůj jednogolový náskok uhájily.

Pavel Biegl: Soupeře jsme sice přestříleli, ale dostali jsme lekci v tlaku do branky.