HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nymburk - Vrchlabí 4:3sn

Také v Nymburku rozhodovaly až samostatné nájezdy

05.09.2014
Předposlední přípravný zápas sehráli vrchlabští hráči na těžkém ledě nymburského stadionu. Také se středočeským mančaftem se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, ve kterých byli úspěšnější domácí.
5 P, čtvrtek 4.9.2014, 18:00
Nymburk
4:3sn
Brázdil – Koloničný, Kříž, Šefl, Rittig, Pokorný, Herna, Kuzďas – Velechovský, Král, Stehlík – D. Protivný, Dulovec, Šimek – Pilař, Uhlík, Kovář – Kadlec
Abrahám - Skočovský, Hamerský, Jebavý, Matějíček, Klement, Lenoch, Hlaváč, Fořt, Filip, Vlach, Matějka, Bláha, Šťastný, Půlpán, Jirků, Jakubec, Marks, Krsek
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0  Branky a nahrávky: 6. Stehlík (Král), 21. Stehlík (Velechovský, Král), 53. Kadlec (Šimek, Kříž), rozh.nájezd Protivný - 5. Bláha (Matějka, Šťastný), 24. Šťastný (Šťastný, Marks), 38. Půlpán. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:1, 2:3, 3:3; 4:3.

Stadion ve středočeském Nymburce umožnil trenérům HC Stadionu Vrchlabí opět více zapřemýšlet nad složením obranných, ale i útočných formací před blížící se novou druholigovou sezónou. Změny se dočkal i brankářský post, kde dostal tentokrát přednost odchovanec Stadionu Martin Abrahám. Po první třetině svítil na ukazateli skóre nerozhodný výsledek, což ocenili zejména domácí. Vrchlabí nevyužilo poměrně velké množství svých vyložených gólových situací.

Druhá třetina nabídla tři vstřelené branky, přičemž o jednu více si připsali hosté. Byla tu tedy šance na porušení tradice v podobě prodloužení. Domácí ale sedm minut před koncem základní hrací doby stav vyrovnali. Úspěšným střelcem se stal Kadlec. Branku mu připravili Šimek s Křížem. Na první dvě branky domácích pro změnu nahrával fanouškům ještě možná známý Král. Prodloužení nakonec rozuzlení nepřineslo, a proto zápas ukončil domácí Protivný dobře provedeným rozhodujícím trestným střílením.

Stejného soupeře potká HC Stadion Vrchlabí v úterý 9. 9. na domácím kluzišti.