HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 4:2

Také druhý přípravný zápas HC Stadion prohrál

16.08.2018
Druhé přátelské utkání odehrál tým HC Stadion Vrchlabí, znovu proti Kozlům. Tentokrát se hrálo na kolínském stadionu, kde se domácím dařilo. Po dvou třetinách vedli již 3:0. Ve třetí části se Vrchlabí sice snažilo srovnat krok, ale na Kolín už nestačilo a odváží si další prohru.
přát., čtvrtek 16.8.2018, 18:00
Kolín
4:2
Sejpal (Ondřej Martínek) – Pýcha, Jelínek, Březina, Zdeněk, Barták, Sladký – Zumr "A", Semirád, Malý "C" – Němec, Šafránek "A", Kozák – Robin Martínek, Antonín Kadlec, Pilný – Černý, Netušil
Abrahám (Soukup) – Jirků, Kynčl, Vašíček, Havránek, Bendík, Muška, Moník, Procházka, Urban, Chalupa, Pšurný, Kastner, Mrňa, Radek Krsek, Hnik, Hidveghy, Kerekanič, Filip Krsek
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2  Branky a nahrávky: 17. Malý (Pýcha), 30. Zumr, 38. Martínek Robin (Kozák), 47. Jelínek (Pýcha, Semirád) – 44. Procházka (Urban, Pšurný). Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Hned na úvod utkání došlo k vyloučení domácího hráče. Vrchlabí se sice dostalo do útočné třetiny, ale domácí obrana fungovala skvěle. V 5. minutě vyslal střelu Barták, ale hostující gólman raději jistil puk ve výstroji. Teprve v 8. minutě si Abrahám ve vrchlabské brance pořádně zachytal, když odrážel několik střel. Následovalo vrchlabské vyloučení. Hosté se i ve čtyřech dostali až před Sejpala, který musel puk zalehnout a přerušit hru. V čase 16:55 už se puk dostal do Abrahámova záda zásluhou kolínského Josefa MALÉHO. Do konce části si ještě Kozlové vytvořili jednu šanci, ale nedotáhli ji do konce.

Také druhá třetina začala vyloučením, tentokrát na straně Vrchlabí. Toho málem využil Semirád, ale poloprázdnou branku netrefil. Ve 25. minutě přišlo vyloučení na domácí straně. Kozlové se ale dobře bránili. Ve 28. minutě znovu usedl na trestnou lavici vrchlabský hráč. Tentokrát se Kolínu v útočné třetině dařilo. Předcházela tomu ale akce Stadionu, kdy se do velké šance dostal Mrňa, který ujel v oslabení všem kolínským hráčům. Nakonec se ale v čase 29:01 prosadil Dominik ZUMR střelou od modré čáry. Ve 36. minutě se do šance dostal vrchlabský Hidveghy, ale byl faulovaný Jelínkem. Kozlům ale ani oslabení nezabránilo ve skórování. V čase 37:48 se prosadil střelou do poloprázdné branky Robin MARTÍNEK, který společně s Kozákem vystřelili do útočného pásma. Několik vteřin před koncem druhé třetiny byl vyloučen kolínský Semirád.

Třetí třetinu otevřela akce Mrni, ale přesilová hra se hostům nijak nedařila. Ve 43. si mohli vrchlabští vylepšit skóre po vyloučení Bartáka. Což se jim v čase 43:17 podařilo zásluhou kombinace Urban, Pšurný a Michal PROCHÁZKA. Hned nato byl vyloučen hostující Bendík. Kozlové znovu ukázali svoji sílu a v čase 46:26 navýšil náskok na tři branky Radek JELÍNEK. Další vyloučení přišlo v 53. minutě na kolínské straně. Během přesilové hry ale hosté nedokázali nic vymyslet. Až v čase 58:14 ještě Vrchlabí dokázalo snížit na rozdíl dvou branek zásluhou Tomáše KYNČLA. Chybějící dva góly už ale do sítě dostat nestihlo a z Kolína odjel HC Stadion s prohrou 2:4.