HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Šumperk 3:4p

Šumperk byl úspěšnější v prodloužení

15.01.2022
Domácí zápas proti Drakům ze Šumperka bohužel nedopadl pro vrchlabské dobře. Každá z třetin dopadla nerozhodně 1:1, nejdříve Vrchlabí vedlo, dotahovali Draci, poté to bylo naopak. V prodloužení byl pak úspěšný Šumperk a odváží si z Vrchlabí dva body.
37.kolo, sobota 15.1.2022, 17:00
3:4p
Šumperk
Klouček (J. Soukup) – Linhart (C), T. Kynčl, Kajínek, T. Jelínek, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – Koffer, T. Kaut (A), Mrňa – Matýs, P. Urban, M. Machač – Kusý, O. Rohlík, Hecl.
Mokry (Křupka) – Pěnčík, Drtil (A), L. Rutar, Hrachovský, Řezáč, Březák – P. Kratochvíl, D. Kindl (C), Žálčík (A) – Vachutka, Vildumetz, Kohút – A. Furch, Macuh, Spratek – Antoníček, Šilhavý, Scheuter.
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 9. Hecl (T. Kaut, O. Rohlík), 25. Nedbal (Hecl, O. Rohlík), 47. Matýs (Heřman, Chrtek) – 12. P. Kratochvíl (D. Kindl, Vildumetz), 27. Šilhavý (Drtil, Antoníček), 43. Březák (Žálčík, P. Kratochvíl), 62. D. Kindl (Drtil, Žálčík). Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 641. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Úvodní buly sice Šumperk vyhrál, bohužel z jeho řad byl hned nato vyloučen Drtil. Hosté se ale dobře bránili a Vrchlabí k ničemu nepustili. Mokry chytil pokus Chrtka do lapačky. V sedmé minutě byl vyloučen další šumperský hráč. Tentokrát se do šance dostal Hecl, jehož pokus vyrazil Mokry mimo branku, následně stejný hráč zkusil Mokryho od modrého kruhu. Hosté již byli v plném počtu, když padla první branka. V čase 8:10 byl připravený Marek HECL po střele Nedbala. Také na vrchlabské straně se vylučovalo a Draci přesilovou hru využili. V čase 11:36 srovnal Petr KRATOCHVÍL, když se Klouček přesouval. V útočném pásmu se pak Vrchlabí zdrželo delší dobu, ale nebyl úspěšný ani Urban, ani Koffer s Kautem. Oliva pak nahazoval na Mokryho v 18. minutě, ale nikdo ze spoluhráčů u branky nebyl. Poté by vyloučen vrchlabský Kajínek. Klouček použil vyrážečku na pokus od Pěnčíka.

Domácí byli v plném počtu, Koffer trefil jen náruč Mokryho. Ve 23. se do šance dostal Kusý, ale nenašel mezeru mezi betony brankáře. Hecl si pak najel až před gólmana Šumperka, ale puk zůstal před brankovou čarou. Ve 24. minutě byl vyloučen Hrachovský, o chvíli později následovaný Šilhavým. HC Stadion se pak díky Karlu NEDBALOVI dostal znovu do vedení. Mrňa pak mohl přidat další gól, ale přestřelil. V čase 26:02 bylo znovu vyrovnáno, tentokrát díky Vojtěchu ŠILHAVÉMU, který se trefil přímo mezi betony Kloučka. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí Voženílek, tentokrát se do žádné velké akce Draci nedostali. V polovině zápasu byl vyloučen další vrchlabský hráč. Klouček musel zasahovat proti střele Kindla, o chvíli později se chtěl prosadit Sheuter. Na druhé straně se do šance dostal Koffer, ale nezakončil přesně. Rohlík mohl dostat HC Stadion do vedení, ale Mokry se štěstí zasáhl. Ve 37. minutě byl znovu vyloučen vrchlabský hráč, hosté ale branku neohrozili. Poté se do akce řítil Chrtek, ale Mokryho nepřekonal. Na konci třetiny byl ještě vyloučen Spratek za hákování, následoval ho Pěnčík, domácí si tak do třetí třetiny odnesli dvojnásobnou přesilovou hru, která trvala minutu a půl.

Rohlíkův pokus v brance neskončil, následně měl být vyloučen Kusý, ale nakonec se tak nestalo. V čase 42:30 se dostali Draci do vedení zásluhou Jakuba BŘEZÁKA, který střílel na Kloučka a tomu puk vypadl z lapačky. Ve 46. minutě mohl skórovat Vildumetz, Klouček zasahoval i proti dalšímu pokusu. V čase 46:49 ale bylo znovu vyrovnáno zásluhou Ondřeje MATÝSE, který se trefil nad vyrážečku. Ve 49. minutě střílel Žalčík, Kindl byl vychytaný Kloučkem. Na druhé straně pálil Kajínek. V 51. minutě byl vyloučen Rohlík současně s Kindlem. Když už byli oba týmy v plném počtu, byli znova vyloučení hráči z obou V 55. minutě předvedl Mokry skvělý zákrok proti Rohlíkovi. V 57. minutě měl Mokry namále, nakonec ale puk z brankoviště dostal. Nakonec se zápas dostal až do prodloužení.

V něm byli úspěšnější Draci, kteří hned po minutě hry dokázali skórovat. V čase 61:05 se to povedlo vyloučenému Denisu KINDLOVI, který Kloučka prostřelil zleva.