HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ml.Boleslav - Vrchlabí 1:4

Šťastnější Vrchlabí přivezlo cenné body

20.10.2007
Michal Miškovský, Jakub Gabriel
V Benátkách n.J. se odehrálo utkání 14. kola mezi Mladou Boleslaví a Vrchlabím. Na to, že Boleslavští hráli v azylu, přišla velmi slušná návštěva 1015 diváků. Z triumfu se nakonec radovalo Vrchlabí. Domácí Boleslav tři sekundy před koncem první třetiny vyrovnala, nikdo však asi netušil, že je to z její strany gól poslední. Vrchlabí dokázali misku vah posunout dvěma góly na svou stranu, navíc za stavu 1:3 ještě domácí odvolali brankáře, což využil Hořčička a stanovil konečný výsledek na 1:4. Vítězný gól zaznamenal Ctibor Jech.
14.kolo, sobota 20.10.2007, 17:30
Ml.Boleslav
1:4
Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka - Ivan, Eiselt, Nouza, Král, Gombár, Handlovský, Rod, Gajovský, Sedlák, Sýkora, Mikulík, Rumpel, Vlk
Falta - Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Gangel, Horčička, Jech, Přeučil, Kříř, Plodek, Nakládal, Bárta, Nevyhoštěný
Třetiny: 1:1, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 20. Gombár (Nouza, Král) - 16. Kříž (Přeučil, Plodek), 29. Jech, 53. Kříž, 59. Horčička. Rozhodčí: Souček - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1015. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Boleslavští od začátku plnili roli domácího týmu a tlačili se do útočného pásma. V páté minutě nadělal hostujícím obráncům hodně starostí Gombár, na dva jeho pokusy však Falta našel recept. Jen o moment později si vynutil faul díky svému dravému průniku Všetečka. V následné přesilovce to zkoušeli Mazenec s Rodem, jenže na brankáře Vrchlabí si nepřišli. V 11. minutě individuálně z části prokázal Eiselt, obešel dva protihráče, vyšachoval i gólmana Faltu, ale po objetí brány nepřesně přihrál a zajímavě vypadající akce tudíž skončila bez gólového efektu.

V následných čtyřech minutách měli více ze hry hosté, neboť měli k dispozici dvě přesilovky za sebou a tu druhou také dokázali zužitkovat. Po sérii střel a dorážel byl nejpřesnější Kříž. Domácí po inkasované brance přidali na důrazu, jenže obrana Vrchlabí působila kompaktně a do žádných šancí Středočechy nepustila. Boleslavští udeřili až tři vteřiny před první sirénou. Nádhernou kombinaci na jeden dotek při přesilovce zakončil Gombár.

Útočný hokej byl k vidění také v prostředním dějství. Obě mužstva se soustředila hlavně na ofenzivní fázi hry. Blízko vedoucí branky byl ve 27. minutě Kříž, ale Šindelář proti pokusu útočníka Vrchlabí z krátké vzdálenosti na poslední chvíli zasáhl. Co se nepovedlo Křížovi, dokázal o dvě minuty později s notnou dávkou štěstí Jech. Kotouč, jenž po mantinelu směřoval za bránu Šindeláře, se kuriózně odrazil přesně na hůl Jecha, který z mezikruží nedal gólmanovi domácích žádnou šanci.

Votrubovy svěřence nešťastně inkasovaná branka poznamenala a srovnat se s tím dokázali až v průběhu druhé poloviny prostřední části. Žádná změna skóre se už však do konce třetiny nekonala.

Jako vstřelili druhou branku hosté, mohli stejně vyrovnat i Boleslavští. Nečekaného odrazu puku od mantinelu ale nedokázal využít Mikulík, když zamířil těsně vedle Faltovy levé tyče. Sudí Souček ve 45. minutě poslal dva hostující hráče na trestnou lavici, jenže přesilovou hru 5 na 3 domácí využít nedokázali. Vrchlabští totiž poctivě bránili a při sebemenší šanci narušovali rozehrávku Mladoboleslavských.

Rozhodčí se s přibývajícím časem dopouštěl čím dál více nepřesností, které pak řešil kompenzací. Na jeho nešťastné rozhodování “dojela“ Boleslav při sporném vyloučení Sýkory a debata by se dala vést také o vyloučení Handlovského. Domácí nemysleli na nic jiného, než na vyrovnání a v 53. minutě jim při oslabení ujel Gengel. Hosté vytvořili před Šindelářem závar, během něj se nejlépe zorientoval Kříž a svým gólem na 3:1 hodně snížil naději Středočechů na bodový zisk. Domácí se i nadále pokoušeli všemocně zdramatizovat utkání, sáhli dokonce ke hře bez gólmana, ale risk se jim nevyplatil. Do opuštěné brány dopravil puk Horčička a stanovil konečné skóre 4:1 ve prospěch hostů z Podkrkonoší.