HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 6:1

Stadion ve třetí třetině rozstřílel Kobru

07.03.2018
Třetí zápas prvního kola playoff odehráli soupeři na vrchlabském ledě. Opět se dařilo domácímu týmu, Kobra sice vstřelila první branku zápasu, ale byla to také její jediná. Ostatní góly byly v režii Vrchlabí, a zejména ve třetí třetině Stadion ukázal svou sílu. V sérii vede 2:1 a v pátek ji může ukončit!
OF3, středa 7.3.2018, 18:00
6:1
Kobra
Jelínek (Abrahám) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Erban, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Pilař, Procházka, Hlaváč
Mouček (Bílek) – Skočovský, Šteiner Do. (A), Drahorád, Verbík J., Verbík R., Kolařík – Mužík, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Slanina (A), Chlapík, Šteiner Da., Kellner, Hlinka, Antončík (C), Malovický
Třetiny: 2:1, 0:0, 4:0  Branky a nahrávky: 7. Urban (Hlaváč, Procházka), 9. Hlaváč (Procházka), 45. Niko (Urban), 49. Pšurný (Miškovský), 52. Procházka (Hlaváč), 54. Miškovský (Šimoníček, Pšurný) – 4. Chlapík (Novák). Rozhodčí: Pokorný Zdeněk, Mgr. – Křivohlavý Petr, Klouda Martin. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 971. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1.

Jako první se pokusil střílet Novák, ale puk mu sjel z hokejky. Mouček si poté sáhl na puk po střele Miškovského. V čase 3:43 diváci viděli první branku utkání, když se trefil pražský Adam CHLAPÍK a poslal Kobru do vedení. V 6. minutě mohl vyrovnat Filip, ale ani dva pokusy mu nestačily. Úspěšným autorem vrchlabské branky byl v čase 6:50 Patrik URBAN, kterému nahrál Hlaváč. Hned nato chtěl domácím ujet Tuma, ale Pojkar byl na svém místě. V 9. minutě se mohl HC Stadion dostat do vedení, ale Šťastného střela se za Moučka nedostala. Povedlo se až v čase 8:50, kdy se trefil Jan HLAVÁČ. V 11. minutě mohl srovnat Novák, ale nedosáhl na puk. Naopak se do šance dostalo Vrchlabí, Urban ale Moučka nepřekonal. Ve 13. minutě přišlo první vyloučení zápasu, a to na hostující straně. Domácí se ale k ničemu nedostali a Praha se ubránila bez problémů. V 16. minutě byl vyloučen vrchlabský Pojkar. Skočovský byl ve velké šanci, ale jeho střela minula branku. Další velkou příležitost měl Novák, ale ten byl před Jelínkovou branku zablokovaný obránci. Také domácí oslabení zvládli bez obdržené branky. Minutu před sirénou došlo k současnému vyloučení Urbana a Antončíka, ale tresty se přesunuly do další části.

Druhá třetina začala akci Vrchlabí. Filip sice přihrál Pilařovi, ten ale pouze tečoval. Ve 22. minutě Jelínek zasahoval proti střele Kellnera. Poté byl vyloučen vrchlabský Niko. Hosté se snažili kombinovat, ale nedařilo se jim nic a domácí se opět ubránili. Ve 25. minutě vrchlabští ujeli dva na jednoho, Pilař ale trefil pouze Moučka. Ten se musel v následujících minutách ohánět, zabránil brance ve 26. minutě a zasahoval proti kličce od Šťastného. Ve 29. minutě měl gól na holi Urban, mířil sice nad Moučkův beton, ale puk zůstal před brankou. Následovalo vyloučení na hostující straně. Domácí se několikrát dostali do útočného pásma a Mouček musel zasahovat, ale branka nepadla. V polovině zápasu promarnil šanci Pšurný, když netrefil poloprázdnou branku. Ve 32. minutě byl vyloučen Matějček, domácím se ale několikrát podařilo osvobodit se vyhozením puku k Moučkovi. K pořádné akci došlo až ve 35. minutě, kdy Jelínek vyrazil nahození od Verbíka a posléze betonem zabránil dorážce od Skočovského. Ve 37. minutě byl Skočovský vyloučen. Domácí sice v útočném pásmu kombinovali, ale několik střel od Nika neprošlo za Moučkova záda. Proti Pojkarovi Moučka zasáhl lapačkou. Poslední vteřiny druhé části přinesly střelu od Miškovského a posléze od Tumy, Jelínek mu nedal šanci.

Třetí třetina začala klidněji, domácí se nehnali dopředu a raději kombinovali u vlastní branky. Ve 44. minutě se k Jelínkovi dostal Kolařík, ale brankář zasáhnul lapačkou. Ve 45. minutě byl vyloučen Tržický, Hlaváč poté osvobodil svůj tým vyhozením puku. V čase 44:49 se ve vlastním oslabením trefil Ján NIKO a domácí vedli už o dvě branky. Další vyloučením přišlo záhy, na trestnou si šel sednout autor poslední branky. Hosté se tentokrát dostali do pásma, ale nic velkého nevymysleli. Poté se Procházka dostal do samostatné akce, Moučka ale nepřekonal, a naopak k Jelínkovi vyrazil Novák, vrchlabský brankář ale zasáhl. V čase 48:45 HC Stadion navýšil náskok zásluhou Michala PŠURNÉHO. V 52. minutě mohl Šimoníček skórovat, ale prázdnou branku netrefil. Další branku za Stadion přidal v čase 51:53, kdy Hlaváč přihrál Michalu PROCHÁZKOVI a už to bylo o čtyři branky. Hosté si poté vzali oddechový čas. Bylo to ale Vrchlabí, kdo znovu skóroval. Daniel MIŠKOVSKÝ se nemýlil a Moučka už pošesté musel sbírat puk z branky. V 55. minutě byl vyloučen Skočovský, čehož málem využil Pilař, ale jeho střelu Moučka vyrazil. Ani Šťastný, který stál před brankou, se nedostal ke střele. V posledních minutách už se zápas jen dohrával, do šance se ještě dostali hosté, ale Verbíkovi sjel puk z hokejky.