HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 6:2

Stadion se vrací z Jablonce s prohrou

14.03.2018
První zápas druhého kola play off se mezi Vrchlabím a Jabloncem odehrálo na ledě Vlků. Zápas přinesl vyrovnané výkony obou týmů, v první třetině jednou skórovali domácí. Druhá část byla na góly vyrovnaná 2:2 a již tradičně rozhodla třetí třetina, kdy Vlci vstřelili tři branky a rozhodli o bod pro sebe.
ČF1, středa 14.3.2018, 18:00
Jablonec
6:2
Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař P., Tondr M., Pulec – Homolka, Babec, Tondr L. (A), Víšek (C), Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Peřina, Demel
Jelínek (Abrahám) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Erban, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Pilař R., Procházka, Hlaváč
Třetiny: 1:0, 2:2, 3:0  Branky a nahrávky: 8. Demel (Nevyhoštěný), 22. Brokeš (Pilař P., Pulec), 27. Demel, 44. Demel (Tondr M.), 54. Víšek (Tondr L.), 59. Brokeš (Pilař P.) – 23. Pšurný (Pojkar, Jirků), 39. Bláha (Šimoníček). Rozhodčí: Battěk Tomáš, Ing., Jaroš Jan – Štětina David, Štěpánek František. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Jako první se ke střele dostali domácí. Na druhé straně zaútočil Urban. Ve 2. minutě mohl skórovat Pšurný, ale Hosnedl byl na místě. Ve 4. minutě přišlo první vyloučení zápasu, na trestnou lavici si šel sednout Niko. Hosté začali oslabení dobře, osvobodili se a také se dostali ke střele. Nakonec ale Vlci přesilovku využili. V čase 7:08 otevřel skóre utkání Tomáš DEMEL. Vrchlabí kombinovalo za vlastní brankou, Bláha poté přišel o puk přímo za domácí brankou. V 11. minutě byl vyloučen domácí Havlas. Chyba v rozehrávce připravila puk pro Zemana, který ujel až k Jelínkovi, ale toho nepřekonal. Pojkar se poté dostal ke střele, ale pro Hosnedla byla snadná. 16. minuta přinesla šanci Hlaváče, ten ale před Hosnedlem nedokázal dostat puk do branky. Také Vlci se dostali do útočného pásma, ale i Jelínek ve své brance dobře chytal. Hlaváčova střela z levého kruhu byla Hosnedlem vyražena. Minutu před koncem se domácí dožadovali vyloučení, ale rozhodčí rozhodli jinak.

Druhá třetina začala o poznání aktivněji. Hned na začátku se do šance dostal Pilař, jehož střelu Hosnedl vyrazil ramenem. Branka padla v čase 21:32 do vrchlabské sítě, střílel Tomáš BROKEŠ a zařídil svému týmu dvoubrankové vedení. To však netrvalo dlouho, v čase 22:06 vstřelil kontaktní branku Stadionu Michal PŠURNÝ po přihrávce od Pojkara. Ve 24. minutě dostal skvělou přihrávku Mulač, ale Jelínkův beton byl na správném míst. Poté se dostal k jabloneckému brankáři Miškovský, ale taktéž neskóroval. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Pojkar a také třetí gól Vlků padnul z přesilové hry. Sice hosté několikrát vyhodili, ale v čase 27:00 se k puku dostal Tomáš DEMEL, který se sám rozjel na Jelínka a nemýlil se. Domácí to nakoplo a ve 29. minutě měl velkou šanci Tondr. V polovině utkání měl šanci Šťastný, ale nesedla mu střela. Ve 33. minutě byl znovu vyloučen Niko. Hosté sice vyhodili přes svou modrou čáru, posléze se do šance dostal Tondr, který měl před sebou prázdnou branku, ale poslal puk mimo branku. Také Vlci přišli o jednoho z hráčů. Oslabení ale sehráli skvěle, a navíc byl vyloučen i vrchlabský Pšurný. Hra 4 na 4 přinesla velkou příležitost Procházkovi, ten ale trefil tyč. Další vyloučení přišlo ve 38. minutě na domácí straně. Hostům se podařilo využít přesilovou hru a v čase 38:50 snížil na rozdíl jediné branky Tomáš BLÁHA.

Hned na začátku třetí části chybovali vrchlabští hráči, čehož mohl využít Mulač. Jeho střela ale nepadla na úrodnou půdu. Další šance Mulače byla zablokována. Ve 43. minutě byl vyloučen vrchlabský Jirků. Hosté znovu hráli své oslabení dobře a několikrát vyhazují k Hosnedlovi. I tak ale dokázali Vlci znovu zaútočit a využít přesilovou hru. Autorem branky byl znovu Tomáš DEMEL v čase 43:56 a připsal si hattrick v dnešním utkání. Na druhé straně se do šance dostal Urban, s jehož střelou měl Hosnedl problémy. Poté zablokoval pokus od Hlaváče. Také Jelínek chránil svoji branku, lapačkou vychytal Nevyhoštěného. Ve 47. minutě se mohl trefit Babec, ale ani nadvakrát nepřekonal Jelínka. Ve 49. mohl skórovat Havlas, ale jeho střelu Jelínek vychytal. Střela od Pavlů skončila na chráničích Nika. Vlci dobře bránili, hosté se nemohli dostat do pásma a kombinovat. V 53. minutě mohl skórovat Procházka, ale Hosnedl si nakonec poradil. Pátou branku vstřelili Vlci v čase 53:54, kdy se trefil kapitán Jan VÍŠEK. V 55. minutě měl gól na holi opět Demel, ale puk mu přeskočil hokejku. Také Hosnedl musel odrazit střelu hostů. V čase 58:01 ještě navýšil náskok Jablonce Tomáš BROKEŠ, kterého neúspěšně bránil Jirků. Poslední akce přišla půl minuty před koncem zápasu, ale Pšurný již branku nepřidal.