HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 5:6p

Stadion porazil Bílinu v prodloužení

06.10.2018
Daniela Udatná
HC Stadion Vrchlabí veze z ledu draků z Bíliny 2 body. V napínavém zápase padlo celkem 11 branek. Bližší informace k průběhu utkání naleznete níže...
8.kolo, sobota 6.10.2018, 17:30
Bilina
5:6p
Běhula (Krejčí) – Vološin, Jarý, Delmarche, Petržílka, Novák, Dvořák, Vošta, Cikánek, Jungvirt – Leitner, Kolíček, Gnusin, Komínek, Procházka, Gevorkian, Urban (C), Mašek, Baránek, Kuluiris, Šmejc.
Trenér: Miroslav Kanis.
Soukup (Abrahám) – Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), J. Moník, Voženílek, Jirků (C), Kynčl – Matějček, T. Půlpán, Pšurný, Hozák, A. Půlpán, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, F. Moník.
Trenér: Václav Baďouček.
Třetiny: 1:1,3:4,5:5 - 5:6

Branky a nahrávky: 10. Urban, 31. Procházka (Jungvirt, Urban), 32. Kolíček (Gevorkian, Dvořák), 41. Procházka (Gnusin, Urban), 58. Procházka (Jungvirt) – 11. Havránek (Bláha, Jirků), 34. Voženílek (Půlpán T.), 36. Kastner (Mrňa), 37. Hozák (Vašíček, Bláha), 57. Matějček (Chalupa), 65. Matějček (Bendík, Chalupa)

Rozhodčí: Ing. Battěk – Bc. Gabriel, Ing. Zmeškal

Do 200 km vzdálené Bíliny jsme zajížděli s vidinou návratu na vítěznou vlnu a udržením se na prvním místě tabulky. Oproti minulému utkání proběhla jedna změna a tou byla absence Michala Pšurného. Jinak zůstala sestava prakticky nezměněná.

Utkání začalo v naší režii, ale nebyli jsme schopni proměnit vytvořené šance. Za zmínku stojí přesilovková akce, kde nahrával Chalupa a střílel Hozák, nicméně druhý jmenovaný šanci dostat nás do vedení nevyužil. V 10. minutě nás potrestali domácí a po veliké chybě se prosadil útočník Draků URBAN. (1:0) Ihned jsme dostali šanci přesilové hry, kterou využila formace okolo Patrika Urbana a prosadil se obránce HAVRÁNEK. (1:1) To bylo z první třetiny vše, i když bylo šancí mnoho, stav byl stále nerozhodný.

Úvod druhé části byl opět v našich rukou, šancí bylo mnoho, ale žádná se ne a ne ujmout. Nejprve jsme měli několik nebezpečných střel v přesilovkách a následovali dvě velice dobré šance na trase Mrňa - Kastner. Již po několikáté by se dalo použít známé “nedáš, dostaneš”, protože přesilovou hru využil v jednatřicáté minutě PROCHÁZKA a domácí se dostali do vedení. (2:1) O minutu později ho doplnil KOLÍČEK a Bílina vedla již o dvě branky (3:1). Nevypadalo to dobře, ale na odpověď jsme nečekali dlouho a na rozdíl jedné branky snížil VOŽENÍLEK (3:2). Za další dvě minuty se prosadil po krásné nahrávce Pavla Mrni centr KASTNER a vyrovnal (3:3). Obrat dokonal za další minutu po spolupráci s Vašíčkem a Bláhou Jiří HOZÁK střelou do horního rohu (3:4).

Ač jsme chtěli začít v poklidu a ubránit oslabení, dostali jsme gól hned v úvodu třetí třetiny. Postaral se o to opět domácí PROCHÁZKA. (4:4) Zbytek třetiny byl ve znamení našich šancí, ale zároveň také nemohoucnosti vstřelit rozdílovou branku. Ta nakonec přišla a z dorážky se prosadil MATĚJČEK (4:5). Jenomže v 58. minutě se dostala Bílina do útočného pásma a střelu od modré čáry se podařilo tečovat opět PROCHÁZKOVI, který tak dokonal hattrick. (5:5)

Stejně jako ve Dvoře se šlo do prodloužení. V něm jsme museli ubránit dlouhou přesilovku 5 na 3 trvající minutu a čtyřicet vteřin. Povedlo se nám to a v poslední minutě rozhodl o našem vítězství ze samostatného úniku Štěpán MATĚJČEK (5:6).

1. třetina nebyla byla z naší strany optimální, jakoby se hráči ještě vyrovnávali se středečním nepovedeným utkáním. Soupeř šel do vedení po naší hrubce při založení útoku v našem obranném pásmu. Od druhé části hry jsme soupeře přehrávali, vytvořili si několik vyložených brankových příležitostí, ale paradoxně to byla Bílina, která šla do vedení o dvě branky. V našem pokračujícím tlaku jsme vývoj utkání běhěm tří minut obrátili v náš prospěch. Mrzí mne závěr utkání kdy jsme tři minuty před koncem vedli ale nepodařilo se nám vedení udržet a soupeř vyrovnal. V prodloužení jsme ubránili téměř dvě minuty oslabení 3 na 5 a v závěru zaslouženě získali druhý bod.