HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Most 3:1

Série výher pokračuje i nadále

01.10.2008
Patrik Huber
Úžasná vrchlabská série čítá již šest zápasů bez prohry. Do Krkonoš zavítal celek Mostu. Velice vyrovnaná první část branku nepřinesla. Góly začaly padat až ve třetině druhé. Nejprve se v oslabení trefil Horčička a o 10. minut po něm přidal druhou branku Gajovský. Třetí část se odehrávala ve stejném duchu, mírnou převahu v ní měli opět domácí. Ovšem mosteckým hokejistům se podařilo v 53. minutě snížit na rozdíl jediné branky a v závěru zkoušeli ještě hosté hru v šesti, ale do prázdné pečetil Látal. Vrchlabí se tak stále ohřívá na první příčce v průběžné tabulce I. ligy.
8.kolo, středa 1.10.2008, 18:00
3:1
Most
Ševčík - Koma, Lukáč, Chatrnúch, Bendík, Matějíček, Vála "C", Wagenhoffer, Chaloupka - Fiedler, Pajič, Beck "A", Horčička "A", Krupka, Rusnák, Gajovský, Rod, Látal, Konečný, Kříž, Andres
Horčička (Závorka) - Martínek "C", Poživil, Charousek "A", Hlubuček, Stříteský, Černý - Schmidt, Bauer Jan, Heinisch, Bauer Jakub, Salač, Vrtek, Kubeňa, Zima, Budinský, Šimkovič, Havlůj "A", Nedrda, Nekvinda
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1  Branky a nahrávky: 26. Horčička (Krupka), 36. Gajovský (Krupka, Látal), 60. Látal - 53. Martínek (Poživil) . Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Žídek . Vyloučení: 6:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 1554 . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1 .

Úvod utkání byl o vzájemném oťukávání. Na oba brankáře mířili především střely z velké vzdálenosti. Podle předpokladů byli o něco málo aktivnější domácí. První náznak šance přišel v 5. minutě, kdy Fiedler dobrým forčekinkem obral ve středním pásmu o puk hostujícího hráče, zavezl puk do třetiny hostů a chtěl přihrát na najíždějícího Pajiče, ale přihrávka byla příliš dlouhá na to, aby na ní slovinský útočník dosáhl. To byla však jediná akce v první polovině prvního dějství, která stála za zmínku.

I když bylo utkání v rukou domácích, kteří více stříleli a také se tlačili do koncovky, mohli jít do vedení hosté. I přesto, že Ševčík signalizoval svou hokejkou, že hostujícímu hráči vyprchal trest a vyjíždí z trestní lavice, domácí obránci na to nereagovali. Martínek si odpykal trest a nikým nehlídaný dostal přihrávku na modrou a mířil sám na Ševčíka, na kterého zkoušel střelu mezi betony, což ale nebylo dobré rozhodnutí, jelikož vrchlabský brankář měl hokejku na ledě dobře postavenou.

Nástup do druhé části patřil opět Elektromontérům. Krásnou akci předvedli na začátku třiadvacáté minuty Rod s Gajovským, čímž obelstili tři hostující hráče a Gajovský mohl z bezprostřední blízkosti otevřít skóre, ovšem Horčička se stihl rychle přesunout a zachránil hostující celek od inkasování. Ovšem to vrchlabské hokejisty mrzet nemuselo, nýbrž ten tížené gól přišel. Ač oslabeni o jednoho hráče v poli, přesto domácí dokázali skórovat. Na Horčičku jel totiž zcela sám Krupka, ten na něj sice nevyzrál, ale dojíždějící Petr Horčička dorazil puk do sítě - 1:0.

Vedení však domácím dlouho vydržet nemuselo, z ničeho nic se dostal do obrovské šance hostující Vrtek, jenž dostal přesnou přihrávku před brankou, ale přišla chvíle Ševčíka, který se roztáhl na čáře a reflexivně betonem zneškodnil střelu mosteckého hokejisty. Poté, se ale ke slovu dostali znovu domácí. Na rozdíl dvou branek upravil Nikola Gajovský, který dostal pas na pravý kruh, nabruslil si až před hostujícího brankáře a bekhendem do protipohybu mu nedal šanci - 2:0.

Pro Most mohlo být ještě hůře. Skvělou technickou vybavenost a dobré ruce ukázal Rok Pajič, když stahovačkou obelstil mosteckého obránce a už byl pouze před Horčičky, ten ale držel naděje hostů na bodový zisk, když dobře zmenšil Pajičovi střelecký úhel a tím tak vykryl jeho střelu. Další možnost, jak navýšit skóre přišla o minutu později, když v souboji Horčičků zvítězil ten hostující, jenž vychytal domácího útočníka, který jel úplně sám.

Kromě střel, které nenaděli brankářům žádné vážnější problémy, se v prvních deseti minutách poslední třetiny nic zajímavého nedělo. Poté, ale přišlo zdramatizování v podobě snížení na rozdíl jediné branky. Přesilovky se Mosteckým po celé utkání vůbec nedařili, ale tahle jim vyšla. Kapitán Petr Martínek vrátil zelenobílé zpátky do hry, když z otočky z prostoru mezi kruhy překonal Ševčíka - 1:2.

A v závěru drama ještě více vyvrcholilo. Poslední dvě minuty před koncem třetího dějství se provinil nečistým způsobem Rusnák a pro hosty se tak naskytla možnost, jenž mohla znamenat vyrovnání. Ovšem nestalo se tak. Chatrnúch ve vlastní třetině vybojoval puk, poslal ho na Ondřeje Látala a ten už neměl problém trefit prázdnou branku - 3:1.

Jan Neliba (trenér HC Baník Most): Domácí vyhráli zaslouženě, byli aktivnější. My jsme hráli docela dobře dozadu, ale neměli jsme dnes tolik síly a útočné činnosti. Nenechali nás moc hrát. Při naší přesilovce jsme dostali góla a pak už byli domácí lepší. Ve třetí třetině jsme to malinko zdramatizovali, ale musím říct, že si to zkušeně pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Samozřejmě, že jsem spokojen, máme tři body. My jsme měli zprávy, že Most hraje velmi dobře, že hodně bruslí, mají pokrytě střední pásmo a brankář chytá dobře. Chtěli jsme udělat tlak, protože si pořád myslím, že máme dost silné čtyři pětky, které mohou hrát. Takové dva rozhodující okamžiky zápasu, nechali jsme chytat Petra - Ševču - a to jsme potřebovali, protože Štůry udělal velkou šňůru a potřeboval si odpočinout. Potřebovali jsme také druhého brankáře v tempu, tudíž bylo dost důležité, že chytil ten nájezd od Martínka. Tím se i Petr chytil a mužstvo ještě narostlo. Druhou třetinu jsme byli lepší, dali jsme góly. Třetí třetinu jsme nebyli lepší, chtěli jsme to dohrát aktivně, ale nedohráli a začali jsme dělat blbosti, chtěli jsme moc kombinovat. V našem oslabení měli obránci puk jasně na hokejce a začali to dávat až z toho vzniknul gól. Pak jsme si to pohlídali, trošku byl strach z toho, že jsme udělali faul a hráli jsme šest na čtyři. Jsem rád, že to Ševčovi vyšlo.