HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 8:2

Série s Kolínem se ukončí na vrchlabském ledě

07.03.2017
První třetina šestého zápasu mezi Kolínem a Vrchlabí patřila domácím. Ti ji vyhráli jasně 3:0, když hned ve 4. minutě skóroval Zumr. Na konci ještě přibyly dvě branky. Stejný počet gólů padl do vrchlabské branky také ve druhé části. HC Stadion dokázal snížit pouze na 5:1. Ve třetí třetině se zázrak nekonal, domácí ještě vstřelili dvě branky, na kterou dokázal HC Stadion odpovědět pouze jedním gólem. Odjíždí tak z Kolína s debaklem 8:2.
OF6, úterý 7.3.2017, 18:07
Kolín
8:2
Koutský (Sejpal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Hyšpler, Zdeněk, Horyna – Malý "C" , Semirád, Kadlec J st. – Morkes "A", Zumr, Panna – Krajňák, Pešek, Kadlec J ml. – Kadlec A., Netušil
Jelínek (od 31. Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků "A", Matějček, Jandejsek, Tržičký, Chleborád, Moník, Procházka, Filip "C", ŠŤastným Maďar, Šimoníček, Bláha, Čurda, Urban, Novák, Svoboda, Miškovský, Oppelt
Třetiny: 3:0, 3:1, 2:1  Branky a nahrávky: 4. Zumr (Krajňák, Voženílek), 19. Semirád (Hanzl, Panna), 19. Kozák (Krajňák, Horyna), 21. Semirád (Malý, Panna), 31. Březina (Panna, Hanzl), 35. Panna (Voženílek, Březina), 50. Malý (Semirád, Panna), 51. Morkes (Kadlec st., Netušil) – 32. Hejda (Filip, Šťastný), 48. Šťastný (Filip, Jandejsek) . Rozhodčí: Kopeček – Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1180. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 8:2.

První buly utkání vyhráli hosté, ale nedokázali se dostat od své branky. Ve 3. minutě pálil na Koutského vrchlabský Novák, ale neúspěšně. Poprvé se domácí radovali z branky v čase 3:13, kdy se trefil Dominik ZUMR, který byl před Jelínkem úplně volný. 6. minuta přinesla první vyloučení, na trestnou lavici si šel sednout hostující Jandejsek. Nejdříve se HC Stadion dobře bránil, poté ale povolil a Kozlové se dostali do útočného pásma a před brankou to jen vřelo. V 8. minutě došlo k dalšímu vyloučení na vrchlabské straně, 8 vteřin tak hosté byli ve třech hráčích. Po naskočení Jandejska na led začala Kolínu klasická přesilovka, kterou ale nedokázali využít. V 11. minutě se HC Stadion semkl před domácí brankou, Koutský ji ale střežil dobře. Na druhé straně pálil Kadlec, ale Jelínek byl ve střehu. 15. minuta přinesla nejdříve střelu od Voženílka, ale hostující obrana puk zablokovala. Na druhé straně se snažili vrchlabští prostřelit Koutského, ale ani jedna střela nešla na branku. V čase 17:56 byl vyloučen další vrchlabský hráč. A o pět vteřin později už to bylo 2:0 pro domácí zásluhou Jakuba SEMIRÁDA, který využil přesilovou hru. V čase 18:59 přidal třetí branku Kozlů Luboš KOZÁK, který se dostal do samostatného úniku a rozjásal domácí fanoušky.

Druhá část nezačala pro HC Stadion dobře. Kozlové pokračovali ve střelbě a v čase 20:47 se jim podařilo vsítit další branku, kterou vstřelil Jakub SEMIRÁD do horního rohu Jelínkovy svatyně. Ve 23. minutě byl vyloučen hostující Urban. Vrchlabí se však úspěšně bránilo a k puku se Kolín dostal až ke konci přesilovky, i tak ale Horyna branku minul. Také na straně Kolína došlo k prvnímu vyloučení. Vrchlabští se dostali ke střele, Koutský ji ale vyrazil. Domácí se ale ubránili a po naskočení Skokana do hry se ve 30. minutě dostal do šance Zumr s Kozákem. Druhý jmenovaný vystřelil, ale narazil pouze na Jelínkův beton. V ten samý čas byl vyloučen hostující Hejda. Přesilovou hru využil v čase 30:04 Marek BŘEZINA, který dostal přihrávku od Hanzla a od modré čáry se trefil přímo za záda Jelínka. Po tomto gólu došlo k vystřídání brankáře, místo Jelínka nastoupil Abrahám. V čase 31:58 se konečně trefili také vrchlabští. Autorem branky byl Tadeáš HEJDA, který tak odčinil předešlý trest a snížil na 5:1. Následovala vyloučení na straně Kozlů. Ani oslabení jim ale nezabránilo ve vstřelení dalšího gólu – v čase 34:15 se trefuje Ondřej PANNA, který střílel z kruhu a domácí opět vedli o pět branek. Do konce třetiny došlo ještě ke třem vyloučením na straně HC Stadionu. Nejdříve byl vyloučen Jirků, poté poslal svůj tým do tří Novák. V čase 38:05 byl ještě vyloučen Klement za hrubost. V oslabení se ale hostům podařilo puk vyhodit a ani v klasické přesilové hře se Kozlům nepodařilo vstřelit branku.

Třetí perioda nezačala dobře ani pro jeden tým. Ve 42. minutě zkoušel střílet Voženílek, ale jeho rána skončila v mantinelu a poté puk přebral Abrahám. Další útok založili vrchlabští o minutu později, ale nic z toho nebylo. Diváci se po dvou třetinách aktivního hokeje ze strany domácích teď mohli nudit, hra nebyla příliš zajímavá. Ve 46. minutě se k puku dostali hosté, ale jejich střela skončila pouze u Koutského. Následovalo vyloučení na straně Kozlů. Kolín se ale dobře bránil, Zumr podržel kotouč a potom puk skončil až za hostující brankou. Až po naskočení vyloučeného hráče na led vstřelili hosté druhou branku. V čase 47:54 střelu od Filipa Koutský jen vyrazil před sebe, kde čekal Tomáš ŠŤASTNÝ a puk poslal do odkryté branky. V 50. minutě byl vyloučen vrchlabský Matějček a v čase 49:46 vstřelil branku Kolína Josef MALÝ, který trefil už prázdnou branku. Netrvalo ani minutu a Abrahám lovil další puk ze své branky. V čase 50:38 našel rozjetého Petra MORKESE Kadlec, ten přejel modrou čáru a střela se sice otřela o Abrahámův rukáv, i tak ale skončila v brance a už to bylo 8:2 pro Kozly. Domácí po tomto gólu lítali kolem Abrahamovi branky, Zumr, Panna ani Morker ho ale nepropálili. Koutský si na puk sáhl až v 57. minutě, kdy vychytal střelu od Matějčka. V 58. minutě došlo k vyloučení na kolínské straně, Kozlové se ale dobře bránili. HC Stadion se sice usadil v útočném pásmu, nikdo z hráčů ale nevystřelil. Poslední minuta utkání přinesla ještě jedno vyloučení na domácí straně, Kolín se tak několik vteřin bránil ve třech. Také na hostující straně se vylučovalo, Jandejsek dostal trest za vražení. Branka už nepadla a HC Stadion si domů odvezl pořádný nášup 8:2.