HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 2:2

S druholigovými Benátkami remíza

08.08.2007
HC Vrchlabí
Ve svém třetím přípravném zápase remizovalo Vrchlabí s druholigovými Benátkami. Domácí nastoupili do utkání, které se hrálo netradičně 4x15 minut, bez několika zraněných hráčů a od 7. min. po Zajíčkově gólu museli dotahovat náskok soupeře. Prvoligovému nováčkovi se však brzy po dorážce Bryneckého podařilo vyrovnat a v 50. min. otočil výsledek Nevyhoštěný. V závěru však za hosty srovnal Kristek.
přát., úterý 7.8.2007, 18:00
2:2
HC Benátky
1. a 2. čtvrtina: Falta - Matějíček, Bendík, Hrach, Červa, Spilka - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Valko, Dvořák, Hájek - Nakládal, Vach, Nevyhoštěný. 3. a 4. čtvrtina: Ševčík - Vyskočil, Chaloupka, Pinka, Giba - Bárta, Horčička, Plodek - Nakládal, Vac
Barek (Hanousek) - Nedbal, Svoboda, Klouček, Pešek, Ton, Gajda, Beránek - Zajíček, Mařík, Kocman, Malý, Weiss, Jakeš, Kadeřábek T., Skořepa, Mácha, Kristek
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 10. Brynecký, 50. Nevyhoštěný (Chaloupka) - 7. Zajíček (Mařík), 59. Kristek (Jakeš). Rozhodčí: Kubeš. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 700.
Benátkám se v loňské sezóně proti Vrchlabí nedařilo, ale v přípravném zápase v Elektromont Areně domácí svým výkonem pořádně zaskočili. Hosté se ujali vedení v 7. minutě brankou Lukáše Zajíčka, kterého našel z rohu kluziště Mařík. Domácím se už za tři minuty podařilo vyrovnat. Po obrovském závaru se nakonec v přesilovce trefila posila z Moravy Daniel Brynecký, který snad na pátý pokus dotlačil puk do sítě. Po velkém boji se mu ho podařilo zvednout nad pravý beton brankáře Barka.

V 50. minutě našel Chaloupka Michala Nevyhoštěného, který do Vrchlabí přišel z Liberce, a ten svůj brejk proměnil ve vedoucí branku domácích. Ti však nakonec výhru neudrželi, protože v čase 58:24 před koncem se blýskl ukázkovým hokejovým momentem Jiří Kristek, který vyškolil brankáře Ševčíka a poslal puk k tyči vrchlabské branky. Zápas hraný na čtyři čtvrtiny po 15 minutách tak skončil zaslouženou remízou.

Dosavadní zápasová bilance nováčka z přípravy je 1–1–1. Po úvodní prohře 1:5 s Mladou Boleslaví se tým z Krkonoš vytáhl v derby proti Hradci, když zvítězil 2:1. Výhra se od Jeřábkovy družiny čekala i teď v úterý, ovšem druholigové Benátky nad Jizerou se ukázaly jako zdatný protivník a na ledě prvoligového celku uhrály cennou remízu 2:2. „S výsledkem i s předvedenou hrou jsem spokojen. Přeci jen Vrchlabí je soupeř z vyšší soutěže,“ zářil po utkání trenér Benátek Luděk Škaloud. Jeho mužstvo navíc na krkonošském ledě vyjelo teprve ke svému prvnímu přípravnému zápasu. „Na ledě jsme do úterý měli zatím jen sedm tréninků,“ prozradil Škaloud.

V zápase se však tento handicap moc neprojevil a druholigové mužstvo, za které nastoupilo i několik bývalých vrchlabských hráčů, obránci Beránek a Svoboda, útočník Kristek, odehrálo s horaly vyrovnané utkání. Po Maříkově přihrávce z rohu kluziště před branku a střele Zajíčka se Benátky v 7. min. dokonce ujaly vedení. Potom však Brynecký dostal v přesilovce prostor i ke třetí dorážce a deset minut před koncem zápasu Chaloupka nádhernou křižnou přihrávkou z vlastní obranné třetiny na útočnou modrou poslal do brejku Nevyhoštěného. Ten nezaváhal a prostřelil Barka.

Výsledek 2:1 ale Vrchlabští neudrželi, když v čase 58.24 Kristek vyrovnal. „Na poslední chvíli jsme se s Benátkami domluvili, že utkání odehraje na 4x15 minut. Stále jsme ve zkoušecím období a hráče jsme tak chtěli vidět ve větší zátěži. A to šlo udělat jedině tím, že budeme hrát na dvě lajny a každá dvě čtvrtiny,“ poznamenal k zápasu trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek. „Tímto bych se chtěl také omluvit divákům, že jsme začali hrát o čtvrthodinu dříve,“ dodal Jeřábek. „Fyzicky to byl hodně náročný zápas, který svůj účel splnil. Benátky jsou kvalitní, léta hrajou špici druhé kolo,“ hodnotil ještě duel vrchlabský trenér, který už před utkáním vyřadil několik slovenských hráčů z kádru. „Nechali jsme si dva obránce, protože bych řekl, že je budeme potřebovat. Na posilách do útoku jsme domluveni s Libercem, a tak i když hráči jako Rusnák a Zavacký nebyli špatní útočníci, rozhodli jsme pro jejich vyřazení,“ uzavřel Jeřábek.

V zápase s Benátkami však nehráli i další hráči. Ke zraněnému útočníkovi Ladislavu Gengelovi přibyl na marodku obránce Aleš Vála. „Má natržený sval a minimálně čtyři týdny bude mimo hru,“ oznámil nepříjemnou zprávu sportovní ředitel Vrchlabí Aleš Kmoníček. Na led nevyjel ani útočník Pavel Kříž, který bral antibiotika.