HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Havlíčkův Brod 2:3

Rebelové si z Vrchlabí odváži všechny tři body

12.01.2008
Jakub Gabriel
Poprvé v sezóně hráči Vrchlabí podlehli H. Brodu. Doma v Elektromont aréně prohráli těsným poměrem 2:3. První třetinu ovládli hráči Rebelu a díky Čermákovi a na konci ještě Hodkovi měli příjemný dvoubrankový náskok. Vrchlabí se až ve druhé třetině dostalo do pár šancí, jednu z nich Tvrdek využil a snížil na 1:2. Pak ale přišla ve třetí části Domácí přesilovka a Hosté opět udeřili. V oslabení ujel Holec a opět zvýšil hostující vedení. Zápas ještě zdramatizoval Bendík v 60. minutě při hře bez brankáře, ale to už bylo vše. Na tento zápas by měli Vrchlabští rychle zapomenout a vrhnout se na šňůru tří hostujících zápasů v řadě. Ten nejbližší se odehraje v Kadani, ve středu 16.1. od 18:00.
35.kolo, sobota 12.1.2008, 18:00
2:3
Havlíčkův Brod
Ševčík (Tomíček) - Matějíček, Vála, Vyskočil, Bendík, Volek, Chaloupka, Hrach - Tvrdek, Kříž, Brynecký, Horčička, Kováč, Plodek, Nevyhoštěný, Přeučil, Beck, Jech
Suchan (Neruda) - Vyhlídal, A. Jelínek, Procházka, Šulc, Borůvka, Jebavý, Kadlec - Hodek, Čermák, Borovanský - Kubeš, P. Jelínek, Sklenář - Endál, Dušátko, Varga - Třetina, Stromko, Kreuzer - Ondráček
Třetiny: 0:2, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 21. Tvrdek (Vála, Matějíček), 60. Bendík (Přeučil) - 8. Čermák (Hodek), 19. Hodek (Ondráček), 51. Holec. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1618. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

První třetina: Hrál se trochu pomalejší hokej, ale hosté ji zvládli na výbornou

Úvod utkání přinesl spíše obranný hokej z obou stran, ale i tak bylo pár příležitostí. První vážnější střelu si připsal Nevyhoštěný. Brod měl velkou šanci ve 4. minutě, ale Holec svůj nájezd nezakončil úspěšně a navíc byl zahákován Vrchlabským obráncem. Následující přesilovku ale Rebel nevyužil. Potom od modré pálil vedle Holec a puk odražený od mantinelu Procházka dorážel do branky. Ševčik byl však pozorný. Svůj neúspěch ale Brodští napravili hned v 8. minutě. Hodek našel před brankou Miroslava Čermáka, který propasíroval kotouč za Ševčíkovy záda - 0:1. Po dvou vyloučení rychle po sobě se hrálo 4 na 4, žádný z týmů si větší šanci nevytvořil. Až po několika minutách vystřelilo několik vrchlabských útočníků, Plodek, Přeučil a nejnebezpečnější byl dorážející Beck. Ševčíka poté prověřil Kubeš, ovšem bez úspěchu. V 19. minutě se hosté ubránili a když byli v pěti, přidali další branku. Střelu Ondráčka ještě Ševčík stačil vyrazit betonem mezi kruhy, ale tam puk zachytil Daniel Hodek a z otočky skóroval mezi betony - 0:2. Pár sekund před koncem úvodního dějství byli ještě vzájemně vyloučeni Přeučil a Holec, a tak se dohrávalo ve čtyřech.

Druhá třetina: Větší útočnost domácích přinesla snížení

Hned na začátku byl vyloučen Hodek a při hře 4 na 3 Vrchlabí poprvé udeřilo. Kamil Tvrdek dostal přesnou nahrávku od Matějíčka a v cestě mu stála už pouze Suchanova hokejka, kterou v poklidu přehodil - 1:2. Další přesilovku už ale domácí zahráli hůře. Po první brance se domácí zvedli a začali na soupeře vytvářet tlak, ale šance většinou kryl Suchan. Ve 29. minutě se dostal do šance Beck, ale Suchana nepřekonal. V přesilovce měl před sebou Horčička po nahrávce od Kříže úplně prázdnou klec, kterou těsně přestřelil. Do konce početní výhody se už hosté v klidu ubránili. Ke konci třetiny byli rychle po sobě vyloučeni domácí, a tak si mohli hosté zahrát minutu a 24 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3. 10 sekund poté se však provinil Borůvka a z dvojnásobné početní výhody nebylo nic. Tím skončila druhá část zápasu a do šaten se odcházelo za nepříznivého stavu 1:2.

Třetí třetina: Holec přidal třetí branku, ale domácí se nevzdávali

Na začátku třetí třetiny dohráli domácí pár sekund přesilové hry, ale po chvíli byl vyloučen Kříž a ve výhodě tentokrát hráli hosté, kterou též nevyužili. Při hře 4 na 4 udělal Bendík v obranném pásmu chybu a Jelínek se řítil sám na Ševčíka, který nájezd vychytal. Do velké šance se dostal z dobré přihrávky Beck a hned z protiútoku z takřka stejné situace marně zakončoval Kubeš. v 51. minutě měli domácí velice nadějnou přesilovku, ale do kolen je srazil Miroslav Holec, jenž z úniku trefil přesně horní roh branky - 1:3. Vrchlabí ještě ale cítilo šanci aspoň na bod nevzdávalo se. Plodek chtěl nahrát volnému Horčičkovi, který by mohl zakončovat do odkryté klece, ale přihrávku na poslední chvíli zachytil hostující obránce. Čas se ale postupně krátil a Vrchlabští ho měli méně a méně. V poslední minutě byli vyhlášeni nejlepší hráči utkání, za domácí to byl útočník Beck, za hosty brankář Suchan. Domácí si půl minuty před koncem vzali oddechový čas a po vyhraném vhazování odvolali brankáře. Ve hře v šesti proti čtyřem ještě zdramatizoval utkání Jan Bendík a v čase 59:47 upravil na 2:3, tento stav ale zůstal až do konce.